Implanty zębów

Implant to najnowocześniejsze i najbardziej naturalne rozwiązanie w przypadku braku zęba lub zębów. To niewielka, najczęściej tytanowa, śruba, która po wszczepieniu w kość szczęki zastępuje korzeń zęba. Na niej montowana jest korona porcelanowa lub ceramiczna, której odcień możemy dopasować do odcienia naszych naturalnych zębów. Dzięki implantom Twój uśmiech na nowo uzyska piękny blask.

Dlaczego warto wszczepić implanty zębów?

Braki w uzębieniu potrafią odebrać pewność siebie i sprawić, że uśmiechamy się rzadziej lub nie tak szeroko, jak chcielibyśmy. Utrudniają też funkcjonowanie - chociażby jedzenie czy wyraźne mówienie. Z czasem też wpływają na pozostałe w jamie ustnej zęby, które się przesuwają, a nawet zaczynają chwiać. Łatwo temu zapobiec - wszczepiając implant.

Implanty to rozwiązanie na braki zębowe

Dla kogo implanty zębów?

Warto podkreślić, że implanty zębowe to świetne rozwiązanie zarówno dla osób, których problemem są pojedyncze braki zębowe, jak i dla tych pacjentów, którzy borykają się z całkowitym bezzębiem.

W przypadku pojedynczych braków wystarczy wszczepienie śruby i osadzenie na niej jednej korony zębowej. Natomiast implanty bardzo często stanowią też filar i element stabilizujący całe protezy czy mosty protetyczne.

 

Jakie są rodzaje implantów zębów?

W Medicover stosujemy systemy implantologiczne najwyższej jakości, które przebadane były klinicznie w wielu ośrodkach na świecie i są stosowane przez wiodące kliniki w USA, Niemczech, Szwajcarii i Szwecji. W naszej ofercie mamy implanty zarówno klasy standard, jak i klasy premium.

Rodzaje implantów zębowych wyróżniamy z reguły zwracając uwagę na materiał, z jakiego są wykonane. Najczęściej do stworzenia implantu używa się tytanu bądź cyrkonu. Implanty tytanowe są wyjątkowo wytrzymałe i wytrzymują nawet silne obciążenia. Walorem cyrkonowych implantów ceramicznych jest to, że mają kolor bardziej zbliżony do naturalnej barwy tkanki, więc w razie obniżenia linii dziąsła pozostają dyskretne i niewidoczne. Oba materiały, w tym szczególnie tytan, bardzo dobrze łączą się z kością i tkankami.

Etapy leczenia implantologicznego

Leczenie implantologiczne to proces wymagający czasu

Wizyta u stomatologa

Podczas wizyty lekarz przeprowadza ogólny wywiad, sprawdza stan uzębienia i ocenia możliwości odbudowy braków zębowych za pomocą implantów. Podstawowym badaniem niezbędnym do zaplanowania leczenia jest RTG pantomograficzne. Czasami lekarz implantolog może zlecić dodatkowe badania np. tomografię komputerową czy densytometrię kości. Pacjenci, którzy posiadają zdjęcie RTG (np. pantomogram) powinni je zabrać ze sobą na wizytę. Implantolog na pewno wykona własne, aktualne zdjęcie, ale wcześniejsze zdjęcia mają znaczenie dla oceny stanu uzębienia. Na podstawie wyników badań lekarz indywidualnie dla każdego pacjenta dobiera najlepszy wariant leczenia.

Wszczepienie implantu

Zabieg umieszczenia implantu w kości jest zabiegiem wykonywanym w znieczuleniu miejscowym. Jest to zabieg bezbolesny, wykonywany w sposób niezwykle delikatny. Po zabiegu pacjent otrzymuje od lekarza zalecenia odnośnie dalszego postępowania. Nie różnią się one znacząco od postępowania po innym zabiegu chirurgicznym w jamie ustnej np. po usunięciu zęba.

Wizyta kontrolna u implantologa

Odbywa się zazwyczaj w 10-14 dobie po zabiegu wszczepienia implantu.

Uzupełnianie protetyczne

Odbudowę protetyczną na implancie (korony, mosty, protezy) wykonujemy przeważnie w okresie od 2 do 6 miesięcy od zabiegu implantacji. W niektórych przypadkach istnieje możliwość natychmiastowego obciążenia implantów pracą protetyczną.

Konsultacja z implantologiem jest podstawą i pierwszym etapem skutecznego leczenia implantologicznego

Ile kosztują implanty zębów?

Cena leczenia implantologicznego zależy od wielu czynników. Należy do nich m.in. wybór rodzaju implantu, zakres zabiegu, czyli ilość wszczepianych implantów, a także to, czy przed wstawieniem uzupełnienia konieczne jest wykonanie dodatkowych procedur. Kiedy pacjent boryka się z brakami zębowymi od wielu lat, to często dochodzi do zaniku kości, którą należy przed leczeniem implantoprotetycznym odbudować (zregenerować). Warto też pamiętać, że koszt samego implantu, to dopiero część wydatków. Do niego należy doliczyć również m.in. cenę korony, czyli uzupełnienia protetycznego.

Koszty implantacji zawsze przedstawi lekarz - podczas konsultacji implantologicznej. Orientacyjne ceny implantów można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Implantologia
Implant Premium
od 3599 zł
Implant Standard
od 2519 zł
Korona na implancie
od 3179 zł
Konsultacja implantologiczna
od 189 zł

Leczenie implantologiczne w Medicover Stomatologia

BEZBOLEŚNIE
w znieczuleniu lub na życzenie pacjenta również pod narkozą
BEZPIECZNIE
przy użyciu najwyższej klasy komponentów
PROFESJONALNIE
nasi specjaliści wykonali już tysiące zabiegów
ODPOWIEDZIALNIE
rozwiązania protetyczne oparte na implantach są stabilne i dają swobodę

Miasta, w których można wszczepić implanty zębów

Lokalizacje Medicover Stomatologia oferujące leczenie implantologiczne:

  


Leczenie implantologiczne warto powierzyć profesjonalnemu i doświadczonemu specjaliście - sprawdź naszych lekarzy - Implantolog Medicover Stomatologia.

 

Umów wizytę

Wypełnij krótki formularz a my zadzwonimy do Ciebie

    Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa, Cele przetwarzania: kontakt zwrotny lub odpowiedź na zadane pytanie, marketing własnych produktów i usług [w tym profilowanie], marketing produktów i usług Medicover Polska [w tym profilowanie] czytaj dalej >>