Implanty Bielsko-Biała

Implanty są najnowocześniejszą i najlepszą metodą, jaką obecnie stosuje się w stomatologii by uzupełnić braki w uzębieniu. Zastępując naturalne korzenie zębów, zapewniają pacjentowi wysoki komfort użytkowania, z którym nie może równać się żadna proteza ruchoma. Jest to także rozwiązanie praktyczne, bezpieczne dla organizmu i trwałe. Zęby odzyskane dzięki implantologii mogą służyć równie dobrze, co te naturalne, przez wiele lat.

Leczenie implantologiczne Bielsko-Biała. Czym są implanty?

Implant to biozgodny zamiennik naturalnego korzenia zęba. Ma formę niewielkiej, wykonanej z tytanu śruby, którą implantolog wszczepia w kość szczęki, gdzie dochodzi do integracji implantów z tkankami. Po zrośnięciu się z kością na wszczepie osadzone mogą zostać różnego rodzaju uzupełnia protetyczne. W zależności od występujących braków zębowych dentysta może zaproponować pojedyncze korony, mosty lub nawet całkowitą protezę na implantach.

 

Jak przebiega leczenie? Implanty w Bielsku-Białej

Leczenie implantologiczne rozpoczyna się od konsultacji, w trakcie której pacjent zostaje poddany wnikliwej diagnostyce. Badania takie jak tomografia komputerowa, przegląd stomatologiczny czy szczegółowy wywiad pozwalają stomatologowi ocenić stan uzębienia i przedstawić pacjentowi możliwe ścieżki leczenia. Na tym etapie pacjent poznaje także zarys kosztów. Jeśli zachodzi taka potrzeba, implantolog przeprowadza zabieg odbudowy kości lub podniesienia zatok szczękowych. Zdarza się tak u osób, które utraciły zęby dużo wcześniej i z czasem kości szczęk zaczęły zanikać. Następną procedurą jest już właściwe wszczepianie implantu, które wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Leczenie jest więc bezbolesne. Po zabiegu przez pewien czas tkanki goją się i zrastają się z implantem. Po zakończonej osteointegracji implant jest gotowy do całkowitej rekonstrukcji zęba, którą wykonuje się montując łącznik, a wreszcie także odbudowę protetyczną.

Leczenie implantologiczne w Bielsku-Białej

Jakie są rodzaje implantów zębowych?

W zależności od tego, jakie kryterium przyjmiemy, wyróżniamy kilka rodzajów implantów zębowych. Implanty różnią się na przykład pod względem czasu stosowania. W ortodoncji do korekcji zgryzu stosuje się implanty czasowe, natomiast jako podstawę do uzupełnień protetycznych wykorzystuje się implanty stałe. Implanty różnią się między sobą także głębokością, na jakiej umieszcza się je w szczęce pacjenta. Implanty podkostnowe mocowane są stosunkowo płytko, zalecane są u osób, których kości mają niewielką gęstość. U zdecydowanej większości pacjentów mocuje się implanty śródkostne, które umiejscawiane są znacznie głębiej w szczęce lub żuchwie. Wszczepy mogą różnić się także kształtem (cylindryczne, spiralne, w formie śruby), rozmiarem i stosowanym do ich produkcji materiałem. Do najpopularniejszych rozwiązań należą implanty tytanowe oraz cyrkonowe (ceramiczne).

Jakie uzupełnienia protetyczne montuje się na implantach?

W laboratorium protetycznym powstają różne rodzaje uzupełnień, którymi w gabinecie dentystycznym można zastąpić naturalne korony zębów. Do osadzenia na implantach nadają się zarówno pojedyncze korony, jak i bardziej złożone konstrukcje - mosty oraz protezy. Uzupełnienia te powstają na bazie wycisku uzębienia pobranego od pacjenta. Po konsultacjach, które mają na celu całkowite zaspokojenie potrzeb pacjenta w kwestii estetycznej, gotową protezę mocuje się na implantach. Zrekonstruowane w ten sposób zęby znajdują się w jamie ustnej na stałe, należy dbać o nie tak samo, jak o zęby naturalne, by zachowały swoje funkcje i estetyczny wygląd przez wiele lat.

Implanty zębowe w Bielsku-Białej

Implanty zębów Bielsko-Biała - cena

Koszt leczenia implantologicznego w centrum stomatologicznym w Bielsku-Białej zależy od wielu czynników, przede wszystkim od tego, ile braków w uzębieniu należy uzupełnić, a także jaki rodzaj implantu jest potrzebny. Kluczowe jest również to, czy potrzebne będą dodatkowe zabiegi przygotowujące jamę ustną do leczenia implantoprotetycznego (takie jak choćby odbudowa kości). Ceny za implant tymczasowy zaczynają się od kilkuset złotych, natomiast pojedyncza, stała tytanowa śruba to koszt kilku tysięcy złotych. Orientacyjne koszty można sprawdzić na naszej stronie internetowej.

Implantologia Bielsko Biała
Konsultacja implantologiczna
od 139 zł
Implant Standard
od 2519 zł
Implant Premium
od 3489 zł
Korona na implancie
od 2599 zł

Placówki Medicover Stomatologia w Bielsku-Białej, w których można wykonać zabieg implantologiczny

 

Umów wizytę

Wypełnij krótki formularz a my zadzwonimy do Ciebie

    Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa, Cele przetwarzania: kontakt zwrotny lub odpowiedź na zadane pytanie, marketing własnych produktów i usług [w tym profilowanie], marketing produktów i usług Medicover Polska [w tym profilowanie] czytaj dalej >>