Implanty Łódź

Implanty zębów w Medicover Stomatologia to jedna z najnowocześniejszych metod oferowanych pacjentom, którzy borykają się z problemem braków zębowych w jamie ustnej. Piękny i zdrowy uśmiech jest wizytówką każdego człowieka, dlatego coraz częściej do placówek stomatologicznych zgłaszają się ludzie, którzy chcą poprawić swój wygląd. Dzięki rozwijającym się technologiom, w Medicover Stomatologia w Łodzi oferujemy wiele rozwiązań, indywidualnie dopasowanych do potrzeb pacjenta.

Umożliwia to leczenie, dobierane w taki sposób, aby efekt końcowy i samopoczucie po zabiegu implantologicznym spełniało największe wymagania pacjentów. Nasi lekarze stomatolodzy zadbają o bezpieczeństwo, komfort i opiekę medyczną przez cały okres począwszy od konsultacji implantologicznej, po całkowite zagojenie się implantu.

Czym jest implant zębowy?

Implant zębowy składa się najczęściej z tytanowej śruby umieszczanej w kości szczęki lub żuchwy, korony imitującej naturalny ząb oraz łącznika, który zapewnia stabilność całego implantu. Materiał, z którego jest wykonany, nie powoduje alergii oraz nie posiada właściwości magnetycznych, więc nie stanowi przeszkody w wykonywaniu diagnostyki za pomocą rezonansu magnetycznego.

Implanty zębowe spełniające najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa, funkcjonują i wyglądają jak naturalne zęby. W Medicover Stomatologia Łódź stosujemy systemy implantologiczne przebadane klinicznie w wielu ośrodkach na świecie i z powodzeniem stosowane przez wiodące kliniki m.in. w USA, Niemczech, Szwajcarii i Szwecji.

Implanty zębowe w Łodzi

Kto może skorzystać z implantów zębowych?

Implanty zębowe zostały stworzone z myślą o osobach, które borykają się z problemem ubytków w jamie ustnej. Braki te wpływają nie tylko na estetykę, ale także mogą prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. W Medicover Stomatologia w Łodzi naszym celem jest spełnienie największych oczekiwań pacjentów. Dzięki zastosowaniu implantów zębowych, możliwe jest uzupełnienie nie tylko pojedynczych braków, ale także odbudowanie całego uzębienia.

Każdy zabieg medyczny poprzedzany jest konsultacją. W tym przypadku konsultacja implantologiczna ma na celu wykluczenie wszelkich przeciwwskazań do zabiegu implantologicznego. Zdarza się, że wstawienie implantu zębowego może odbyć się dopiero po zleconym przez lekarza dentystę dodatkowym leczeniu stomatologicznym.

Nie ma górnej granicy wieku - wiek nie jest żadnym przeciwwskazaniem dla leczenia implantologicznego. Należy jednak pamiętać, że w trosce o bezpieczeństwo i poprawnie przeprowadzony zabieg, nie kwalifikują się do niego osoby:

 • kobiety przed ukończeniem 16-18 lat,
 • mężczyźni przed 18-20 rokiem życia.

W obu przypadkach warunek stanowi zakończony wzrost kości.

Istnieją sytuacje, gdy pacjent potrzebuje wcześniejszego przygotowania do zabiegu, a jego zdrowie wymaga poprawy. Może to np.:

 • nałogowe panie papierosów,
 • nadmierne spożywanie alkoholu,
 • cukrzyca,
 • nowotwór,
 • ciąża,
 • zły stan jamy ustnej,
 • choroba Parkinsona,
 • wady serca,
 • choroby psychiczne.

 

Dlaczego warto wykonać zabieg implantologiczny w Łodzi?

Prawidłowo wykonany zabieg wstawienia implantu zębowego to rozwiązanie problemu ubytków zębowych na całe życie. W Medicover Stomatologia w Łodzi nasi specjaliści wykonali ich już tysiące, co przekłada się na liczbę zadowolonych z efektu pacjentów.

Powody, dla których warto zdecydować się na implant zębowy:

 • jest najlepszą alternatywą do klasycznych protez, ponieważ nie wymaga dodatkowego mocowania i nie ogranicza pacjenta w spożywaniu pokarmów,
 • wygląda jak naturalny ząb,
 • zabieg przeprowadzany jest bezboleśnie,
 • nie ingeruje w pozostałe, zdrowe zęby,
 • implantologia stomatologiczna jest rozwiązaniem wygodnym, a prawidłowo przeprowadzona nie powoduje żadnych komplikacji,
 • implant podczas procesu gojenia łączy się na stałe z kością, dzięki czemu pacjent może cieszyć się pięknym uśmiechem na całe życie,
 • jest idealnie dopasowany do miejsca, w którym ma zostać umieszczony.

Jak przebiega wstawienie implantu zębowego w Łodzi?

 

Konsultacja implantologiczna

Konsultacja implantologiczna zawsze poprzedza zabieg wstawienia implantu zębowego. Podczas pierwszego spotkania z lekarzem dentystą przeprowadzony zostaje szczegółowy wywiad oraz badanie jamy ustnej. Konsultacja ma na celu ustalenie ogólnego stanu zdrowia pacjenta oraz ewentualnych przebytych operacji i zabiegów. Lekarz dentysta sprawdza kondycję zębów i ocenia stan tkanki miękkiej, dziąseł oraz błony śluzowej. Specjalista implantolog w Medicover Stomatologia ustala indywidualny plan leczenia uzębienia w przypadku, gdy stan zdrowia pacjenta tego wymaga.

Podczas konsultacji implantologicznej wykonywane są także zdjęcia RTG, czyli pantomogram i CBTC. Mają na celu ocenę tkanki kostnej i jej zdolności do regeneracji oraz wykrycie wszelkich nieprawidłowości. W trakcie konsultacji nasi specjaliści poznają Twoje oczekiwania względem zabiegu i zestawią je z realnymi możliwościami.

Etap chirurgiczny - wszczepienie implantów zębowych

Podczas tego etapu implantologicznego w Łodzi lekarz dentysta wszczepia tytanową śrubę implantu w miejscu korzenia zęba. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, ponieważ odbywa się pod znieczuleniem miejscowym. Całkowity czas zabiegu wynosi od 10 minut do 1,5 godziny.

Okres osteointegracji

Jest to inaczej okres gojenia się implantu zębowego. Proces ten trwa zazwyczaj 2-7 miesięcy, w zależności od organizmu pacjenta, stanu dziąseł i ewentualnego leczenia poprzedzającego zabieg. Podczas osteointegracji tytanowa śruba implantu zrasta się kością, w której został umieszczony.

Etap protetyczny leczenia implantologicznego

Gdy implant zębowy całkowicie się zagoił, implantolog umieszcza łącznik oraz koronę. Implant zębowy jest już gotowy i może funkcjonować jak naturalny ząb.

Implantacja to wieloetapowy proces, który wymaga czasu

Jak pielęgnować implanty zębowe?

O implanty zębowe należy dbać tak, jak o swoje naturalne uzębienie. Zalecane jest szczotkowanie zębów dwa razy dziennie oraz stosowanie dedykowanego płynu do płukania i nici dentystycznej. Dokładny plan higieny jamy ustnej i wizyt kontrolnych zostanie ustalony przez lekarza dentystę.

Ile kosztuje implant zębowy w Łodzi?

Koszt całkowitego wszczepienia implantu w Łodzi jest indywidualny dla każdego przypadku. Zależy nie tylko od ewentualnego, poprzedzającego zabieg leczenia stomatologicznego, ale także od rodzaju zastosowanego implantu. Wstawienie implantu zębowego to wydatek jednorazowy. Leczenie protetyczne bywa długofalowe, a w rezultacie może generować nie mniejsze koszty. Specjalista w Medicover Stomatologia po dokładnej konsultacji dobierze najbardziej dogodne i przystępne cenowo rozwiązanie. Orientacyjne koszty leczenia implantologicznego można sprawdzić na naszej stronie internetowej.

Implantologia Łódź
Korona na implancie
od 3089 zł
Implant Premium
od 3489 zł
Konsultacja implantologiczna
od 139 zł
Implant Standard
od 2519 zł

Placówki w Łodzi, w których można przeprowadzić zabieg implantologiczny

Leczenie implantologiczne warto powierzyć profesjonalnemu i doświadczonemu specjaliście - sprawdź naszych lekarzy - Implantolodzy Łódź.

 

Umów wizytę

Wypełnij krótki formularz a my zadzwonimy do Ciebie

  Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa, Cele przetwarzania: kontakt zwrotny lub odpowiedź na zadane pytanie, marketing własnych produktów i usług [w tym profilowanie], marketing produktów i usług Medicover Polska [w tym profilowanie] czytaj dalej >>