• Nowalijki – jeść czy nie?

  Nowalijki – jeść czy nie?

  Nowalijki pojawiają się w sklepach i na targowiskach już z początkiem marca. Wyglądają apetycznie, a nam po zimie brakuje świeżych warzyw i owoców, ale czy na pewno nowalijki są tak zdrowe, jak nam się wydaje? Co należy wiedzieć o wyborze i uprawie nowalijek?
 • Dietetyk - czym się zajmuje i jak może pomóc?

  Dietetyk - czym się zajmuje i jak może pomóc?

  Celem działalności dietetycznej jest promocja zdrowego stylu życia i podstaw racjonalnie prowadzonej diety dla wszystkich grup wiekowych – w zdrowiu i chorobie. Dieta to skuteczna profilaktyka, stąd tak ważny jest sposób odżywiania się na co dzień. Wiele jednostek chorobowych wymaga czasowego wprowadzenia zmian w jadłospisie lub staje się codzienną dietą nie tylko dla utrzymania zdrowia, ale również...
 • Alergia na cytrusy

  Alergia na cytrusy

  Pomarańcze, cytryny, mandarynki i grejpfruty mogą powodować poważnie reakcje alergiczne, włącznie ze wstrząsem anafilaktycznym. Jakie są objawy uczulenia na cytrusy? Co powoduje alergię na cytrusy? Czy można jeść cytrusy na noc? Czy cytrusy są zakazane dla kobiet w ciąży i karmiących piersią?
 • Kombucha – co to jest? Jakie ma właściwości?

  Kombucha – co to jest? Jakie ma właściwości?

  Kombucha (kombucza) to delikatnie musujący, fermentowany napój herbaciany o przyjemnie kwaśnym, lekko owocowym smaku. Jego zwolennicy przypisują mu wiele korzyści prozdrowotnych. Jakie właściwości ma kombucha?
 • Otyłość i efekt jojo [PODCAST]

  Otyłość i efekt jojo [PODCAST]

  Czy jelita to nasz „drugi mózg”? Jak działa pamięć komórek tłuszczowych, a także czy możemy uniknąć efektu jojo? O szczegółach choroby, jaką jest otyłość opowiada dr n. med. Patrycja Wachowska-Kelly, gastroenterolog oraz specjalista w zakresie leczenia otyłości, Szpital Medicover.
 • Wpływ diety na zdrowie [PODCAST]

  Wpływ diety na zdrowie [PODCAST]

  Jak „odchudzić” swoją kuchnię, jak mogą się zmieniać wyniki badań pod wpływem zmian w codziennej diecie, a także jak dodać zdrowia posiłkom. O tym opowiada Aleksandra Narojek – Medicover Dieta.
 • Leczenie otyłości [PODCAST]

  Leczenie otyłości [PODCAST]

  Jakie są sposoby leczenia otyłości? Jak skutecznie schudnąć? Czy warto sięgnąć po metody chirurgiczne? „Chirurgiczne leczenie otyłości zaczyna się od głowy” – czyli o tym, jak zmienić swoje życie na „lżejsze” opowiada dr hab. n. med. Maciej Kielar – specjalista chirurgii ogólnej i naczyniowej, Kierownik Kliniki Leczenia Otyłości w szpitalu Medicover.
 • Czy pizza jest zdrowa?

  Czy pizza jest zdrowa?

  Pizza, najpopularniejszy na świecie placek, bywa nazywany kaloryczną bombą, popularnym fast foodem, ale i narodowym skarbem Włoch. Jest uwielbiana przez dzieci oraz dorosłych. I choć nigdy nie znajdzie się na liście najzdrowszych dań świata, to nie zawsze jest żywieniowym „śmieciem”. Wszystko zależy od doboru i jakości składników. Czy zatem pizza jest zdrowa?
 • Olej z czarnuszki właściwości - działanie na włosy i skórę

  Olej z czarnuszki właściwości - działanie na włosy i skórę

  Olej z czarnuszki znany jest ze zdrowotnych właściwości już od czasów starożytnego Egiptu. W krajach muzułmańskich jest uważany za jeden z najważniejszych środków leczniczych. Wszystko dzięki zawartym w nim nienasyconym kwasom tłuszczowym, ale przede wszystkim tymochinonowi - substancji, która działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo, przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo, a nawet ma potencjalne...
 • 6 mitów żywieniowych – obalamy mity o zdrowym żywieniu

  6 mitów żywieniowych – obalamy mity o zdrowym żywieniu

  Coraz więcej osób zwraca uwagę na to, co je. Informacji o tym, jakie produkty są najzdrowsze szukamy w Internecie. Tymczasem rozpowszechnionych jest tam wiele mitów żywieniowych. Trzeba więc weryfikować źródła informacji, żeby sobie nie zaszkodzić. Niebezpieczne może okazać się stosowanie diet wykluczających wiele produktów lub nadużywanie innych. Obalmy sześć najczęściej powielanych mitów, które...