Implanty Toruń

Zdrowy uśmiech i piękne zęby są marzeniem wielu ludzi. Niestety część z nas przedwcześnie traci naturalne zęby, w wyniku wypadku lub zaniedbania. Ze względów zdrowotnych oraz estetycznych warto zastąpić utracone uzębienie implantami zębowymi. Można to z powodzeniem zrobić w centrum Medicover Stomatologia w Toruniu, gdzie dbamy o zdrowie i zadowolenie pacjentów.

Czym są implanty zębów?

Implanty zębów mają zastąpić, pod względem wyglądu oraz funkcjonalności, utracone uzębienie pacjenta (może to być pojedynczy ząb lub większa ich ilość). Większość pacjentów ma błędne pojęcie, czym tak naprawdę jest implant zęba. To śruba, którą umieszcza się w kości szczęki lub żuchwy. Pełni ona funkcję korzenia zęba. Gdy implant zrośnie się z tkankami kości, zakłada się na niego, z pomocą łącznika, koronę protetyczną z wybranego wcześniej materiału.

Implanty zastępują nasze naturalne zęby. Oznacza to, że powinniśmy je traktować przynajmniej z tą samą starannością. Zwłaszcza jeśli chcemy, by dobrze nam służyły przez wiele lat.

Implanty to rozwiązanie na braki zębowe

Jakie są rodzaje implantów zębowych?

Wybierając się do implantologa warto wiedzieć co nieco o możliwościach, które mamy. Oczywiście nasi dentyści w Toruniu pomogą wybrać najlepszą możliwą opcję, dostosowaną do naszych możliwości finansowych, stanu zdrowia oraz oczekiwań.

Upraszczając, można powiedzieć, że implant zębowy składa się z trzech elementów:

  • śruby,
  • łącznika,
  • korony.

Implant może być wykonany z tytanu lub cyrkonu. Oba materiały są kompatybilne z ludzką kością i dobrze łączą się z tą tkanką. Tytan natomiast dodatkowo jest bardzo wytrzymały i dobrze znosi wszelkie obciążenia, na które narażone są nasze zęby. Tytanowe implanty zaleca się szczególnie w przypadku tylnych zębów.

Implanty cyrkonowe bardziej przypominają naszą naturalną tkankę, dlatego dobrze sprawdzają się, gdy trzeba zastąpić zęby przednie. Ponadto są odporne na ścieranie i kwaśne substancje, nie zmieniają smaku pożywienia oraz nie reagują na zmiany temperatury.

Element łączący implant z koroną, czyli łącznik, może być wykonany z tytanu lub porcelany. Pacjenci największą uwagę skupiają na koronie protetycznej, gdyż to ona stanowi widoczną część naszego "sztucznego zęba". Powinna być ona dobrze dopasowana kształtem oraz barwą do naszego naturalnego uzębienia. Ze względów estetycznych najczęściej stosuje się korony porcelanowe.

 

Kiedy warto wstawić implanty zębowe?

Implantolodzy w Toruniu, w innych miastach zapewne też, często słyszą pytanie, dlaczego i kiedy warto wstawić implanty. Odpowiedź jest bardzo prosta. Utrata nawet jednego naturalnego zęba negatywnie wpływa na stan pozostałego w jamie ustnej uzębienia. Wyjątkiem są ósemki, ich nie trzeba zastępować implantami. Braki zębowe przyczyniają się do przechylania się pozostałych zębów, co może skutkować ich łamaniem, a nawet wypadaniem. Ponadto utrudniają one pacjentowi spożywanie pokarmów, a w przypadku widocznych braków mogą obniżać samoocenę. Z tego powodu warto uzupełnić brak estetycznym implantem.

Część z pacjentów posiada większe braki w uzębieniu. W tym przypadku także można zastosować leczenie implantologiczne. Nie oznacza to, że w miejscu każdego brakującego zęba lekarz wszczepia implant. Do odbudowy większej części zgryzu wykorzystuje się od dwóch do czterech implantów, które są podstawą dla protezy lub mostu protetycznego.

Jaki jest koszt leczenia implantologicznego w Toruniu?

Leczenie implantologiczne nie należy do tanich, jednak warto podkreślić, że jest to rozwiązanie kompleksowe, pozwalające w sposób skuteczny, estetyczny i funkcjonalny pozbyć się braków zębowych. Całkowity koszt leczenia w dużej mierze zależy od materiałów, z których zbudowane są poszczególne elementy pracy implantoprotetycznej, zakresu zabiegu, a także renomy kliniki, w której się leczymy. Nasi dentyści w Toruniu z chęcią pomogą wybrać optymalny sposób leczenia pod względem uzyskanych efektów oraz finansowym. Pacjenci poznają pełną cenę leczenia implantologicznego w naszej klinice w Toruniu podczas konsultacji. Orientacyjne koszty można sprawdzić na naszej stronie internetowej.

Implantologia Toruń
Korona na implancie
od 3089 zł
Implant Standard
od 2519 zł
Konsultacja implantologiczna
od 139 zł
Implant Premium
od 3489 zł

Placówki Medicover Stomatologia w Toruniu, w których można wykonać zabieg implantologiczny

Leczenie implantologiczne warto powierzyć profesjonalnemu i doświadczonemu specjaliście - sprawdź naszych lekarzy - Implantolodzy Toruń.

 

Umów wizytę

Wypełnij krótki formularz a my zadzwonimy do Ciebie

    Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa, Cele przetwarzania: kontakt zwrotny lub odpowiedź na zadane pytanie, marketing własnych produktów i usług [w tym profilowanie], marketing produktów i usług Medicover Polska [w tym profilowanie] czytaj dalej >>