Implanty Warszawa

Implanty to najnowocześniejsza i najlepsza metoda uzupełniania ubytków w uzębieniu. W Medicover Stomatologia dbamy o to, aby usługi świadczone przez naszych lekarzy były realizowane na najwyższym poziomie i z użyciem materiałów najlepszej jakości. Implant zęba jest alternatywą dla leczenia chirurgiczno-protetycznego. Jeśli z jakichś powodów pacjent utracił naturalne zęby - pomoc implantologa będzie nieoceniona. I to niezależnie od tego, jaki zakres obejmują braki w uzębieniu.

Leczenie implantologiczne i implanty w Warszawie - dla kogo?

Wskazaniem do zabiegu implantologicznego jest najczęściej ubytek zębowy, który nastąpił wskutek przebytej choroby lub wypadku. Czasami zdarza się, że pacjent nie może nosić tradycyjnej protezy zębowej. Braki w zębach mogą wtedy przyczyniać się do zaniżenia samooceny, obniżenia pewności siebie, a także rzadszego i bardziej zachowawczego uśmiechania się.

Warto jednak podkreślić, że braki w uzębieniu mają nie tylko negatywny wymiar wizualny. Mogą także prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Pozostałe w jamie ustnej zęby mogą się przemieszczać, przekrzywiać, a także muszą znosić większe obciążenia. Z czasem mogą ulec rozchwianiu, a nawet wypaść. Implanty zębów stanowią skuteczne rozwiązanie, które pozwala zapobiec takim wydarzeniom. Leczenie implantologiczne umożliwia bezbolesną odbudowę nie tylko pojedynczych ubytków, ale także całego uzębienia. Wszczepianie implantów jest dla osób, które musiały usunąć bądź utraciły pojedynczy ząb. Ale to też świetne rozwiązanie dla pacjentów z bezzębiem - stosuje się w takich przypadkach specjalne protezy oparte na implantach.

 

Dlaczego warto skorzystać z implantów zębów?

Implanty zębów wykonane są z tytanu, który jest materiałem biozgodnym, wysoce tolerowanym przez organizm człowieka i nie powodującym alergii. W Medicover Stomatologia Warszawa stosujemy implanty bezpieczne o wysokiej jakości wykonania. W dodatku wyglądają jak naturalne zęby.

Implant zębowy mocowany jest za pomocą śruby umieszczanej w kości na stałe. Dzięki takiemu rozwiązaniu, pacjent nie musi martwić się o jego mocowanie i nie musi wystrzegać się niektórych pokarmów, jak ma to miejsce w przypadku protez. Wstawienie implantu to poprawa nie tylko efektu wizualnego, ale również zdrowia. To także metoda nieingerująca w pozostałe, zdrowe zęby. Nie wpływa na funkcję żucia ani na jakość mowy - chyba że pozytywnie - dzięki uzupełnieniu braków zębowych przeżuwanie jest łatwiejsze, a wypowiadanie się bardziej zrozumiałe.

W Medicover Stomatologia dbamy o bezpieczeństwo pacjenta i oczekiwany przez niego rezultat, dlatego zabieg wszczepienia implanta zębowego w Warszawie poprzedza dokładna konsultacja lekarza stomatologa. Oprócz wywiadu, lekarz stomatolog przeprowadza też wstępne badanie jamy ustnej oraz wykonuje zdjęcie pantomograficzne.

Implantacja i leczenie trwają co najmniej kilka miesięcy

Implanty zębów - przeciwskazania

Istnieją sytuacje, kiedy pacjent nie kwalifikuje się do zabiegu lub jego sytuacja zdrowotna wymaga znacznej poprawy zanim będzie można rozpocząć leczenie implantologiczne. Są to często stany występujące w chorobach przewlekłych, ale też np. zaawansowane stany próchnicowe w zębach pozostałych w jamie ustnej. O tym, czy dana dolegliwość jest przeciwskazaniem do rozpoczęcia leczenia, zawsze decyduje lekarz, odnosząc się do indywidualnego przypadku każdego pacjenta. Przykładem tego typu ryzyk są:

  • nowotwór;
  • nałogowe palenie papierosów;
  • nadmierne spożywanie alkoholu;
  • zły stan jamy ustnej;
  • cukrzyca;
  • choroby psychiczne;
  • ciąża.

Konsultacja z implantologiem to pierwszy krok leczenia

Ile kosztuje implant zęba w Warszawie?

Całkowity koszt wstawienia implantu zębowego w Warszawie zależy od wielu czynników. Często zabieg poprzedza dodatkowe leczenie, które jest niezbędne do zminimalizowania powikłań. Warunkiem przeprowadzenia zabiegu są m.in.: zdrowe dziąsła oraz wystarczająca ilość tkanki kostnej. Dlatego cennik całkowitego leczenia implantologicznego w Warszawie może się różnić w zależności od indywidualnego przypadku, a same procedury - składać się z kilku etapów. Różnica wynika także z rodzaju zastosowanego implantu. Szacowany kosztorys leczenia zawsze przedstawi lekarz podczas konsultacji implantologicznej.

Wszczepienie implantu zęba w Medicover Stomatologia jest przystępnym i atrakcyjnym cenowo rozwiązaniem. Orientacyjne ceny można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Implantologia Warszawa
Implant Standard
od 2799 zł
Konsultacja implantologiczna
od 149 zł
Korona na implancie
od 3399 zł
Implant Premium
od 3879 zł

Placówki Medicover Stomatologia w Warszawie, w których można wykonać zabieg implantologiczny

Leczenie implantologiczne warto powierzyć profesjonalnemu i doświadczonemu specjaliście - sprawdź naszych lekarzy - Implantolog Warszawa.

 

Umów wizytę

Wypełnij krótki formularz a my zadzwonimy do Ciebie

    Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa, Cele przetwarzania: kontakt zwrotny lub odpowiedź na zadane pytanie, marketing własnych produktów i usług [w tym profilowanie], marketing produktów i usług Medicover Polska [w tym profilowanie] czytaj dalej >>