Fizjoterapia stomatologiczna
Mgr Justyna Walczewska
Specjalistka w zakresie fizjoterapii stomatologicznej. Ze stomatologią związana od 10 lat, najpierw jako elektroradiolog, następnie jako fizjoterapeutka. Od lat dzięki licznym szkoleniom zdobywa doświadczenie i rozwija swoją wiedzę w zakresie schorzeń stawów skroniowo-żuchwowych oraz ich dysfunkcji. Jej zainteresowania skupiają się na zagadnieniach związanych z fizjoterapią stomatologiczną w ujęciu holistycznym.
Na co dzień zajmuje się fizjoterapią osób m.in. z bruksizmem, po urazach mechanicznych i zabiegach chirurgicznych w obrębie twarzoczaszki oraz po zabiegach chirurgicznych w stomatologii. W pracy z pacjentem podkreśla rolę holistycznego podejścia do rehabilitacji.
Mgr Joanna Charuza-Kanclerz
Specjalistka w dziedzinie rehabilitacji ortopedycznej i urazowej dorosłych i dzieci - jako wąską specjalizację wskazuje staw skroniowo-żuchwowy. Współpracując z lekarzami wielu specjalizacji dąży do zlokalizowania źródła i przyczyny dolegliwości pacjenta. Posiada szeroką wiedzę radiologiczną. Jej celem jest przede wszystkim kompleksowość wiedzy i posiadanych umiejętności, dlatego systematycznie szkoli się w wielu kierunkach. Dzięki temu może podejść do każdego pacjenta w sposób indywidualny i holistyczny. Uczestniczy w wielu szkoleniach w Polsce i za granicą.
Pod kontrolą USG nadzoruje prawidłową pracę mięśni i stawów. Diagnozuje funkcjonalnie aspekty wad postawy. Analizuje wraz z pacjentami poprawę ergonomii ruchu w ich pracy zawodowej oraz przy codziennych aktywnościach, co ma niebagatelny wpływ na pracę stawów skroniowo-żuchwowych.
Mgr Karolina Pomierska
Specjalistka w dziedzinie fizjoterapii i rehabilitacji stomatologicznej. Pomaga pacjentom borykającym się z problemami z prawidłowym funkcjonowaniem stawów skroniowo-żuchwowych – bólami, trzaskami, obrzękami, nadmiernym napięciem. Leczy również bruksizm, czyli zaciskanie i zgrzytanie zębami.
Mgr Sebastian Kalata
Specjalista w dziedzinie fizjoterapii stomatologicznej oraz sportowej. W Medicover Stomatologia zajmuje się diagnostyką funkcjonalną oraz mobilizacją stawów skroniowo-żuchwowych. Pomaga pacjentom, którzy borykają się m.in. z problemami takimi jak: trzaski i bóle w stawach skroniowo-żuchwowych, zgrzytanie zębami, bruksizm, zaciskanie szczęki w dzień i w nocy czy przewlekłe migrenowe bóle głowy.
Mgr Anna Szczotka
Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie na Wydziale Nauk o Zdrowiu na kierunku fizjoterapia oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na II Wydziale Lekarskim na kierunku fizjoterapia. W swojej pracy z pacjentami stara się pracować interdyscyplinarnie wpływając zarówno na stan fizyczny oraz psychiczny człowieka. Specjalizuje się w pracy w obszarze czaszkowo-szczękowym oraz pracy z pacjentami bólowymi, także znajdującymi się pod wpływem przewlekłego stresu.
Lekarz przyjmuje w zakresie fizjoterapii stomatologicznej i czaszkowo-twarzowej obejmującej problemy takie jak:
- Trzaski w stawach skroniowo-żuchwowych,
- Ból w stawach skroniowo-żuchwowych,
- Ból w trakcie jedzenia lub ziewania,
- Zgrzytanie zębami,
- Bruksizm,
- Zaciskanie szczęki w dzień i w nocy,
- Stany po zabiegach chirurgii szczękowej,
- Stany po operacjach ortognatycznych,
- Mobilizacje blizn pooperacyjnych w okolicy twarzoczaszki,
- Obrzęki w okolicy twarzoczaszki,
- Napięcie mięśni narządu żucia,
- Napięcie i sztywność mięśni w obrębie szyi oraz karku,
- Przewlekłe bóle głowy oraz migrenowe bóle głowy,
- Bóle okolicy twarzoczaszki, szyi oraz karku,
- Przewlekłe lub nawracające zapalenia zatok,
- Szumy uszne,
- Urazy twarzoczaszki w przeszłości.