Implanty Katowice

Implanty w Katowicach to nowoczesny i naturalny sposób na uzupełnienie ubytków w jamie ustnej. Są wygodne, nie niszczą struktury zęba ani nie wypadają z ust. Ponadto można je dopasować kolorystycznie pod płytkę zębową, a po ich wszczepieniu pacjent może cieszyć się zdrowym uśmiechem.

Zabiegi wszczepiania implantów stomatologicznych w Medicover Stomatologia są wykonywane przez doświadczonych lekarzy, a same implanty są najwyższej jakości. Korzystają z nich wiodące kliniki w Niemczech, Szwecji, Szwajcarii i USA.

Z czego zbudowany jest implant?

Implanty wykorzystywane w naszych centrach Medicover Stomatologia są zbudowane z całkowicie nieszkodliwej i bezpiecznej dla organizmu człowieka śrubki tytanu, która zastępuje korzeń zęba. Materiał ten jest dobrze tolerowany przez organizm ludzki i biokompatybilny. Na nim montowana jest korona porcelanowa lub ceramiczna, którą z powodzeniem można dopasować kolorystycznie do odcienia naturalnych zębów. Między tytanem a główką znajduje się łącznik. Medicover Stomatologia wykonuje zarówno implanty klasy standard, jak i premium.

Implant zęba to śruba, którą wkręca się w kość

Dlaczego warto zdecydować się na implanty?

Dzięki implantom zębowym pacjent może uzyskać idealny efekt zarówno wizualny, jak i funkcjonalny. Współczesna implantologia stomatologiczna w Medicover Stomatologia jest tak doskonale rozwinięta, że nawet jeśli pacjent posiada znaczące ubytki w uzębieniu, istnieje możliwość całkowitego odtworzenia go za pomocą implantów dentystycznych. Implanty mogą stanowić uzupełnienie pojedynczych braków zębowych, jak i stanowić podstawę i podporę dla opartej na nich protezy.

Ponadto implanty pozwalają na prawidłowy proces żucia, zapewniają estetykę oraz brak różnicy między wszczepem a naturalnym zębem. Umożliwiają także szeroki uśmiech, przez co dodają większej pewności siebie.

Kto może skorzystać z implantów zębowych w Katowicach?

Implanty zębowe można wszczepiać wszystkim zdrowym dorosłym osobom, które w miejscu, gdzie ma być implant, mają odpowiednią ilość a zarazem jakość kości. Szczególnie zalecane są dla osób, które borykają się z poniższymi problemami:

  • bezzębie całkowite,
  • braki międzyzębowe w żuchwie i szczęce,
  • braki zawiązków zębów stałych,
  • braki pojedynczych zębów.

 

Ile kosztują implanty zębowe w Katowicach?

W Medicover Stomatologia w Katowicach cena jest ustalana indywidualnie z pacjentem podczas konsultacji implantologicznej. Koszt implantu zależy od wybranego rodzaju materiału, z którego ma zostać wykonany i od samego implantu zębowego. Wiele też zależy od tego, czy przed leczeniem implantologicznym konieczne jest wykonanie dodatkowych procedur przygotowawczych (np. odbudowy kości czy podniesienia dna zatoki szczękowej).

W Medicover Stomatologia cena jest proporcjonalna do wysokiej jakości usługi i dużego doświadczenia naszych specjalistów. Orientacyjne koszty można sprawdzić na naszej stronie internetowej.

Implantologia Katowice
Implant Premium
od 3489 zł
Implant Standard
od 2519 zł
Konsultacja implantologiczna
od 139 zł
Korona na implancie
od 3089 zł

Implant zęba Katowice - często zadawane pytania

 

Czy implanty zębowe są naprawdę wytrzymałe?

Tak, można nawet śmiało powiedzieć, że są dożywotnie. Trzeba jednak pamiętać, że należy ze wzmożoną dokładnością dbać o higienę ustną i chodzić na wizyty kontrolne. Jednak sam implant jest niezniszczalny, odporny na próchnicę i inne choroby.

Jak długo trwa leczenie implantologiczne?

Optymalny czas gojenia po wszczepieniu implantów zębowych to 4 miesiące - 1,5 roku. Należy pamiętać, że wiele zależy od indywidualnych uwarunkowań pacjenta - u niektórych gojenie i zespalanie implantu z kością (tzw. osteointegracja) będzie przebiegało szybciej, a u innych potrzeba będzie na to nieco więcej czasu.

Czy zabieg wszczepienia implantu jest bolesny?

Wszystkie zabiegi w placówkach Medicover Stomatologia w Katowicach są wykonywane bezboleśnie przy użyciu nowoczesnych technologii i specjalnych technik. Dodatkowo nasi specjaliści dokładają wszelkich starań by zabiegi i wizyty przebiegały w komfortowej i przyjaznej atmosferze.

Z ilu etapów składa się leczenie implantologiczne?

Leczenie implantologiczne składa się z czterech etapów: wizyty u stomatologa, wszczepienia implantu, wizyty kontrolnej i uzupełnienia protetycznego. Sam proces wszczepiania implantu zakłada zaś: umieszczenie śruby w kości, gojenie się miejsca zabiegu i integrację implantu z kością, założenie śruby gojącej i łącznika oraz ostatni etap, czyli umieszczenie korony protetycznej na implancie.

Implantacja to wieloetapowy proces

Jakie są zalety implantów zębowych?

Istnieje wiele korzyści wynikających z wszczepienia implantów zębowych - m.in. lepsza wymowa i stan jamy ustnej, łatwiejsze przeżuwanie, trwałość i wygoda. Zalety implantów wynikają zarówno ze względów estetycznych, jak i funkcjonalnych. Warto pamiętać, że uzupełnianie braków zębowych zabezpiecza też pozostałe w jamie ustnej zęby przed przemieszczaniem się, rozchwianiem i narażaniem na nadmierne obciążenia.

Placówki Medicover Stomatologia w Katowicach, w których można wykonać zabieg implantologiczny:

Leczenie implantologiczne warto powierzyć profesjonalnemu i doświadczonemu specjaliście - sprawdź naszych lekarzy - Implantolodzy Katowice.

 

Umów wizytę

Wypełnij krótki formularz a my zadzwonimy do Ciebie

    Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa, Cele przetwarzania: kontakt zwrotny lub odpowiedź na zadane pytanie, marketing własnych produktów i usług [w tym profilowanie], marketing produktów i usług Medicover Polska [w tym profilowanie] czytaj dalej >>