• Badania po 50. roku życia

  Badania po 50. roku życia

  Wiele chorób osób po 50. roku życia często wiąże się z pogorszeniem sprawności, izolacją od otoczenia, pogorszeniem jakości życia, stresem psychicznym. Przedstawiamy podstawowe działania, które pomogą naszym bliskim zachować zdrowie i dobrą kondycję.
 • Progenia - przyczyny i leczenie progenii

  Progenia - przyczyny i leczenie progenii

  Progenia jest wrodzoną wadą zgryzu, zaliczaną do przodozgryzów (wad doprzednich). Dochodzi w niej do nadmiernego rozwoju żuchwy w kierunku przednim. W konsekwencji mamy do czynienia z nieprawidłowymi stosunkami struktur anatomicznych w obrębie zgryzu – zęby dolne zachodzą na górne.
 • Jaka szczoteczka do zębów?

  Jaka szczoteczka do zębów?

  Soniczna szczoteczka do zębów? Elektryczna? A może bambusowa? Jaką szczoteczkę wybrać i czym różnią się dostępne na rynku szczoteczki do zębów? Zakup szczoteczki do zębów nie jest prostą sprawą. W ostatnich latach pojawiło się na rynku wiele nowości, które reklamowane są jako najlepsze, ale co to właściwie oznacza i czym się różnią?
 • Zadbaj o swoje zdrowie - najważniejsze postanowienia noworoczne

  Zadbaj o swoje zdrowie - najważniejsze postanowienia noworoczne

  Postanowienia noworoczne robi około 40 proc. Polaków. Najczęściej chcemy schudnąć, więcej się ruszać, zdrowiej odżywiać, rzucić palenie. Według badań CBOS postanowienia noworoczne większości z nas dotyczą poprawy kondycji. Jak o nią zadbać? Oto najlepsze sposoby na „kierunek zdrowie” w nowym roku.
 • Kac – jak zapobiegać i leczyć?

  Kac – jak zapobiegać i leczyć?

  Kac, choć dotkliwy, jest naturalną reakcją organizmu, który musi przetworzyć spożyty alkohol. Problem polega na tym, że trunki pije się znacznie szybciej i przyjemniej, niż je metabolizuje. W zależności od m.in. ilości wypitego alkoholu i tempa metabolizmu organizmu, kac może trwać nawet do 24 godzin.
 • Jak wybrać prezent dla niego i dla niej?

  Jak wybrać prezent dla niego i dla niej?

  Urodziny, imieniny, zmiana pracy? Najbardziej lubimy dostawać prezenty dopasowane do nas. I takie możliwości dają zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Zwłaszcza należące do tych mało nieinwazyjnych, które można bezpiecznie przeprowadzać niezależenie od pogody przez cały rok. Może więc czas spełnić marzenia ważnych dla nas osób i dać im zaproszenia do gabinetu?
 • Pluskwa domowa (łóżkowa) – ugryzienie pluskwy, jak się pozbyć pluskiew

  Pluskwa domowa (łóżkowa) – ugryzienie pluskwy, jak się pozbyć pluskiew

  Pluskwa domowa i pluskwa łóżkowa (ang. bed bug) to potoczne nazwy pasożyta Cimex lecutralius, który żywi się krwią ludzi i zwierząt. Pluskwy domowe żerują nocą, a za dnia kryją się np. w zgięciach materacy, tapicerce, szczelinach mebli i podłóg czy za tapetami. Jak wygląda pluskwa? Czym grozi ugryzienie? Co odstrasza pluskwy?
 • Zgaga – przyczyny, objawy, domowe sposoby na zgagę

  Zgaga – przyczyny, objawy, domowe sposoby na zgagę

  Zgagę odczuwamy jako palenie w przełyku. To częsty problem, który może niekiedy mieć poważniejsze podłoże chorobowe. Szacunkowo, dotyka nawet 26 proc. populacji. Co jest przyczyną zgagi? Jak sobie z nią radzić?
 • Węglowodany - w czym są węglowodany, rola węglowodanów

  Węglowodany - w czym są węglowodany, rola węglowodanów

  Węglowodany (sacharydy, cukrowce, cukry) to niezbędny element naszej diety. Ważny jest jednak wybór odpowiednich węglowodanów, bo nadmiar jednych i niedobór innych może przyczynić się do rozwoju otyłości, cukrzycy typu 2, miażdżycy, niektórych nowotworów czy próchnicy. W czym są zdrowe węglowodany?
 • Cukier a zdrowie – ile cukru jedzą Polacy i jakie są tego konsekwencje?

  Cukier a zdrowie – ile cukru jedzą Polacy i jakie są tego konsekwencje?

  Czy cukier krzepi? Okazuje się, że czasem wręcz przeciwnie. Wzrastające spożycie cukru w Polsce prowadzi do otyłości, cukrzycy i innych chorób, których leczenie kosztuje budżet miliardy złotych. Ile cukru zjadają Polacy? W jakich produktach znajdziemy cukier i jaki ma on wpływ na nasze zdrowie?