• Kac – jak zapobiegać i leczyć?

  Kac – jak zapobiegać i leczyć?

  Kac, choć dotkliwy, jest naturalną reakcją organizmu, który musi przetworzyć spożyty alkohol. Problem polega na tym, że trunki pije się znacznie szybciej i przyjemniej, niż je metabolizuje. W zależności od m.in. ilości wypitego alkoholu i tempa metabolizmu organizmu, kac może trwać nawet do 24 godzin.
 • Jak wybrać prezent dla niego i dla niej?

  Jak wybrać prezent dla niego i dla niej?

  Urodziny, imieniny, zmiana pracy? Najbardziej lubimy dostawać prezenty dopasowane do nas. I takie możliwości dają zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Zwłaszcza należące do tych mało nieinwazyjnych, które można bezpiecznie przeprowadzać niezależenie od pogody przez cały rok. Może więc czas spełnić marzenia ważnych dla nas osób i dać im zaproszenia do gabinetu?
 • Pluskwa domowa (łóżkowa) – ugryzienie pluskwy, jak się pozbyć pluskiew

  Pluskwa domowa (łóżkowa) – ugryzienie pluskwy, jak się pozbyć pluskiew

  Pluskwa domowa i pluskwa łóżkowa (ang. bed bug) to potoczne nazwy pasożyta Cimex lecutralius, który żywi się krwią ludzi i zwierząt. Pluskwy domowe żerują nocą, a za dnia kryją się np. w zgięciach materacy, tapicerce, szczelinach mebli i podłóg czy za tapetami. Jak wygląda pluskwa? Czym grozi ugryzienie? Co odstrasza pluskwy?
 • Zgaga – przyczyny, objawy, domowe sposoby na zgagę

  Zgaga – przyczyny, objawy, domowe sposoby na zgagę

  Zgagę odczuwamy jako palenie w przełyku. To częsty problem, który może niekiedy mieć poważniejsze podłoże chorobowe. Szacunkowo, dotyka nawet 26 proc. populacji. Co jest przyczyną zgagi? Jak sobie z nią radzić?
 • Węglowodany - w czym są węglowodany, rola węglowodanów

  Węglowodany - w czym są węglowodany, rola węglowodanów

  Węglowodany (sacharydy, cukrowce, cukry) to niezbędny element naszej diety. Ważny jest jednak wybór odpowiednich węglowodanów, bo nadmiar jednych i niedobór innych może przyczynić się do rozwoju otyłości, cukrzycy typu 2, miażdżycy, niektórych nowotworów czy próchnicy. W czym są zdrowe węglowodany?
 • Cukier a zdrowie – ile cukru jedzą Polacy i jakie są tego konsekwencje?

  Cukier a zdrowie – ile cukru jedzą Polacy i jakie są tego konsekwencje?

  Czy cukier krzepi? Okazuje się, że czasem wręcz przeciwnie. Wzrastające spożycie cukru w Polsce prowadzi do otyłości, cukrzycy i innych chorób, których leczenie kosztuje budżet miliardy złotych. Ile cukru zjadają Polacy? W jakich produktach znajdziemy cukier i jaki ma on wpływ na nasze zdrowie?
 • Światowy Dzień bez Samochodu. Dlaczego warto zrezygnować z jazdy samochodem?

  Światowy Dzień bez Samochodu. Dlaczego warto zrezygnować z jazdy samochodem?

  22 września to dzień, w którym na całym globie obchodzony jest Światowy Dzień bez Samochodu. Choć ma on swoich krytyków, to rezygnacja z przemieszania się własnym autem albo przynajmniej ograniczenie jego używania do niezbędnego minimum, ma niebagatelny wpływ na zdrowie. Nie tylko publiczne – przesiadając się na inne środki transportu możemy szybko odczuć poprawę kondycji na własnej skórze.
 • Zdrowe zamienniki napojów słodzonych

  Zdrowe zamienniki napojów słodzonych

  Napoje o dużej zawartości cukru królują w wielu domach i są stałym elementem diety. Czy wiesz, że nadużywanie słodkich napojów zarówno gazowanych, jak i niegazowanych, prowadzi do otyłości, próchnicy, cukrzycy typu 2 i chorób sercowo-naczyniowych? Dlatego warto ograniczyć lub całkowicie wyeliminować ich spożycie. Nie może to jednak skutkować zmniejszeniem ilości spożywanych płynów.
 • Ćwiczenia dla dzieci [WIDEO]

  Ćwiczenia dla dzieci [WIDEO]

  Dzieci często mają postawę z uwypuklonym brzuchem, okrągłymi plecami, odstającymi łopatkami czy koślawymi kolanami i stopami. Jak z tym walczyć? Najlepszą formą kształtowania prawidłowej postawy jest sport. Dlatego też warto upowszechniać ruch wśród dzieci i pokazywać im atrakcyjne ćwiczenia, które zachęcą do aktywności fizycznej.
 • Czy piwo jest zdrowe? Mity na temat złocistego trunku

  Czy piwo jest zdrowe? Mity na temat złocistego trunku

  Piwo uchodzi za napój, który orzeźwia, gasi pragnienie, wspomaga pracę nerek. Ma opinię napoju, którym trudno się upić, błahego alkoholu, atrybutu luzu i trofeum drobnych towarzyskich zakładów. Czy jednak piwo rzeczywiście jest tak niewinnym trunkiem? Mitów na jego temat jest sporo, ale warto wiedzieć, jaki rzeczywisty wpływ na nasze zdrowie ma picie piwa.