Implanty Rzeszów

Wielu pacjentów, którzy przedwcześnie utracili część naturalnego uzębienia, potrzebuje implantów zębowych. Wybierają się do implantologa głównie ze względów estetycznych. Zapominają jednak, że braki w zgryzie to nie tylko kwestia wizualna. Mogą one przyczyniać się też do rozchwiania, a nawet utraty kolejnych zębów. Dentyści w Medicover Stomatologia Rzeszów z przyjemnością zadbają o zdrowie i estetyczny uśmiech swoich pacjentów.

Implanty zębowe - czym są?

Z wiekiem lub w wyniku wypadku możemy stracić naturalne zęby. Na szczęście można je zastąpić implantem zębowym, który pełni funkcję utraconego zęba oraz chroni nas przed utratą kolejnych. W dodatku dobrej jakości implant zęba nie wyróżnia się na tle pozostałych zębów.

Implant zęba to tak naprawdę śruba, która zastępuje utracony korzeń zęba. Pierwszym etapem leczenia jest właśnie jej wszczepienie w kość. Gdy implant zrośnie się z tkankami kości szczęki lub żuchwy, zakłada się na niego - z pomocą łącznika - protetyczną koronę, najczęściej porcelanową.
W przypadku większych braków w uzębieniu można wszczepić od dwóch do czterech implantów i na nich zamocować most lub protezę protetyczną.

Implanty zębowe pozwalają na zastąpienie utraconych zębów. Chociaż są sztuczne, one również są narażone na uszkodzenia. Z tego względu powinniśmy o nie dbać przynajmniej tak samo, jak o naturalne zęby.

Implantacja to wieloetapowy proces

Jakie są rodzaje implantów zębowych?

Podczas konsultacji z implantologiem pacjent z pewnością dowie się, jakie są rodzaje implantów zębowych. Przede wszystkim jednak lekarz doradzi, które rozwiązanie będzie najlepsze w indywidualnym przypadku.

Śruba, czyli ściślej mówiąc właśnie sam implant, zawsze jest wykonana z materiałów kompatybilnych z ludzką kością - tytanu lub cyrkonu. Cyrkon jest materiałem odpornym na ścieranie, zmiany temperatury, kwaśne substancje i nie zmienia smaku pożywienia. Dodatkowo wyglądem bardzo przypomina naszą naturalną tkankę kostną, dlatego idealnie się nadaje do zastąpienia korzenia zębów przednich.

Tytan charakteryzuje się dużą wytrzymałością, bardzo dobrze znosi obciążenia, na które są narażone nasze zęby. Dodatkowo, materiał ten sprzyja szybszemu gojeniu się i nie wchodzi w reakcje z organizmem, co sprawia, że jest powszechnie stosowany we współczesnej implantologii.

Implant w znaczeniu potocznym dla wielu osób jest nie tylko śrubą, którą wkręca się w kość szczęki lub żuchwy, ale też tym, co powyżej. Na implancie umieszcza się łącznik - może on być wykonany z tytanu lub porcelany.

Pacjentów zwykle najbardziej interesuje jednak korona protetyczna - w końcu to ona stanowi widoczny element "sztucznego zęba". Korony protetyczne mogą być wykonane z:

  • Cyrkonu - są estetyczne i wytrzymałe;
  • Porcelany - wyglądem najbardziej przypominają naturalne zęby;
  • Porcelany podbudowanej na metalu - są mniej narażone na pękanie;
  • Porcelany na podbudowie z tlenku cyrkonu - wyglądają naturalnie, są wytrzymałe i trwałe.

Nasi implantolodzy w centrum w Rzeszowie z pewnością pomogą dobrać materiał zarówno implantu, jak i korony protetycznej odpowiedni dla każdego pacjenta pod względem ceny oraz efektu.

 

Implanty zębowe - kiedy o nich pomyśleć?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, braki zębowe warto uzupełnić nie tylko ze względów estetycznych. Brak nawet pojedynczego zęba negatywnie wpływa na stan pozostałych zębów. Te sąsiadujące mogą zacząć się przychylać, a nawet wypaść. W dodatku stają się bardziej łamliwe. Z tego względu w przypadku utraty zęba, nie należy zwlekać z wizytą u implantologa w Rzeszowie. Wyjątkiem są zęby mądrości, ich nie trzeba zastępować implantem zębowym.

Implanty zębowe są szczególnie polecane dla osób, które mają następujące problemy:

  • bezzębie całkowite,
  • braki międzyzębowe w żuchwie i szczęce,
  • braki zawiązka zębów stałych,
  • braki zębów.

Każdy implant zęba przybiera postać śruby wkręcanej w kości szczęki lub żuchwy

Ile wynosi koszt leczenia implantologicznego?

Aby poznać pełną cenę leczenia implantologicznego w Rzeszowie, należy wybrać się na konsultację do implantologa. Całkowity koszt leczenia zależy od wielu czynników, w tym m.in. materiałów, z których będzie wykonana śruba, łącznik oraz korona protetyczna, a także zakresu zabiegu i renomy samego centrum stomatologicznego. Leczenie implantologiczne nie należy do najtańszych, ale warto podkreślić, że to najlepsze rozwiązanie problemów braków zębowych. Na szczęście pełne leczenie zwykle przebiega w trakcie kilku wizyt, dlatego nie trzeba płacić całości jednorazowo. Orientacyjne koszty można sprawdzić na naszej stronie internetowej.

Implantologia Rzeszów
Implant Premium
od 3489 zł
Korona na implancie
od 3089 zł
Implant Standard
od 2519 zł
Konsultacja implantologiczna
od 139 zł

Placówki Medicover Stomatologia w Rzeszowie, w których można wykonać zabieg implantologiczny

 

Umów wizytę

Wypełnij krótki formularz a my zadzwonimy do Ciebie

    Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa, Cele przetwarzania: kontakt zwrotny lub odpowiedź na zadane pytanie, marketing własnych produktów i usług [w tym profilowanie], marketing produktów i usług Medicover Polska [w tym profilowanie] czytaj dalej >>