Implanty Kraków

W Medicover Stomatologia naszym priorytetem jest zadowolony pacjent. W wielu miastach na terenie całej Polski dostosowujemy nasze usługi do potrzeb i oczekiwań zgłaszających się do naszych centrów osób. Oferujemy szeroki zakres usług, w tym implantologię zębową, która coraz bardziej zyskuje na popularności. Związane jest to z pragnieniem posiadania pięknego i zdrowego uśmiechu w każdym wieku i zwiększoną świadomością na temat swojego zdrowia. Wykonując zabieg wstawiania implantów w Medicover Stomatologia Kraków dbamy o to, aby świadczone przez nas usługi były na najwyższym poziomie i spełniały światowe standardy jakości.

Co to jest implant zębowy?

Przeznaczeniem implantów zębowych jest leczenie ubytków w jamie ustnej. Te ostatnie mogą powstawać z różnych powodów - chociażby w wyniku wypadku bądź przebytej choroby. Braki w uzębieniu nie tylko wpływają na wygląd twarzy, ale również mogą prowadzić do konsekwencji zdrowotnych.

Implant zębowy w Medicover Stomatologia wykonany jest z materiałów najwyższej jakości. Zbudowany jest najczęściej z tytanowej śruby, korony zębowej imitującej naturalny ząb oraz łącznika, dzięki któremu implant jest stabilny.

Implant zęba to rozwiązanie na braki zębowe

Implant zębowy – dla kogo?

Zabieg wstawienia implantu zębowego jest dla każdego, kto boryka się z problemami ubytków w jamie ustnej. Jest to rozwiązanie zarówno dla pojedynczych braków, jak i dla odbudowy całego uzębienia.

Z zabiegu implantologicznego w Krakowie może skorzystać prawie każdy pacjent. Poprzedza go zawsze konsultacja implantologiczna, podczas której stomatolog dokładnie bada jamę ustną pacjenta i przeprowadza szczegółowy wywiad, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania.

Dodatkowo, przestrzegane są następujące zasady:

 • wstawienie implantu u kobiet nie powinno być wykonywanie przed ukończeniem 16-18 lat, natomiast u mężczyzn przed 18-20 (warunek stanowi zakończony wzrost kości);
 • nie ma górnej granicy wieku, w którym można przeprowadzić zabieg wszczepienia implantu;
 • istnieją sytuacje, gdy pacjent wymaga wcześniejszego przygotowania do zabiegu, a jego sytuacja zdrowotna wymaga poprawy.

Jakie są przeciwskazania do wszczepienia implantów?

To kwestie bardzo indywidualne, ale czynnikami wykluczającymi bądź opóźniającymi leczenie implantologiczne mogą być m.in.:

 • nałogowe panie papierosów;
 • nadmierne spożywanie alkoholu;
 • nowotwór;
 • cukrzyca;
 • wady serca;
 • zły stan jamy ustnej;
 • choroba Parkinsona;
 • ciąża;
 • choroby psychiczne.

 

Zalety implantu zębowego w Krakowie

Implanty to najlepsze rozwiązanie problemów braków zębowych. Dzięki nowoczesnym metodom leczenia oraz najwyższej jakości materiałom, implanty służą pacjentom jak naturalne zęby - przez wiele lat. A dodatkowo, wraz z uzupełnieniem protetycznym, dają efekt pięknego i pełnego uśmiechu.

Jakie są korzyści z leczenia implantologicznego? Implanty zębów w Medicover Stomatologia Kraków:

 • wykonane są z tytanu, który jest materiałem biozgodnym, wysoce tolerowanym przez organizm człowieka;
 • nie powodują alergii;
 • są w pełni bezpieczne i mają bardzo wysoką jakość wykonania;
 • wyglądają jak naturalne zęby;
 • mocowane są za pomocą śruby umieszczanej w kości na stałe, a więc pacjent nie musi martwić się o ich mocowanie.

Dodatkowo dzięki implantom:

 • nie trzeba wystrzegać się niektórych pokarmów, jak ma to miejsce w przypadku protez;
 • wstawienie implantu to poprawa nie tylko efektu wizualnego, ale również zdrowia;
 • to także metoda nieingerująca w pozostałe, zdrowe zęby;
 • nie wpływa na funkcję żucia ani na jakość mowy - a jeśli - to tylko pozytywnie, dzięki uzupełnieniu braków zębowych.

Leczenie implantologiczne w Krakowie

Ile kosztuje implant zębowy w Krakowie?

Cena implantu zębowego w Krakowie jest indywidualna i zależy od długości i sposobu leczenia implantologicznego. Często warunkiem przeprowadzenia zabiegu są m.in. zdrowe dziąsła oraz wystarczająca ilość tkanki kostnej. Dlatego cennik całkowitego leczenia implantologicznego w Krakowie może się różnić w zależności od indywidualnego przypadku i składać się z kilku etapów. Różnica wynika także z rodzaju zastosowanego implantu. Wszczepienie implantu zęba w Medicover Stomatologia jest przystępnym i atrakcyjnym cenowo rozwiązaniem. Orientacyjne ceny można sprawdzić na naszej stronie internetowej.

Implantologia Kraków
Korona na implancie
od 3249 zł
Konsultacja implantologiczna
od 139 zł
Implant Premium
od 3679 zł
Implant Standard
od 2659 zł

Jak długo trwa proces gojenia po wstawieniu implantu zębowego?

W Medicover Stomatologia Kraków dokładamy wszelkich starań, aby pacjent jak najszybciej mógł cieszyć się z nowego uzębienia. Gojenie trwa od 4 miesięcy do 1,5 roku. Czas uzależniony jest od ewentualnego leczenia przeprowadzonego w procesie przygotowania do zabiegu implantologicznego oraz od organizmu pacjenta.

Czy zabieg implantologiczny jest bolesny?

Implanty zębowe w Krakowie są wstawiane po znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu cały zabieg przebiega bezboleśnie. Każda procedura wykonywana w trakcie przygotowania i samego leczenia implantologicznego może zostać zrealizowana w odpowiednio dobranym do potrzeb pacjenta rodzaju znieczulenia. W Medicover Stomatologia może to być zarówno znieczulenie miejscowe, komputerowe, jak i sedacja (gaz rozweselający) czy nawet narkoza. Wszystko zależy od pacjenta - jego możliwości i oczekiwań. Jedno jest pewne - wszczepiania implantów nie należy się obawiać.

Placówki Medicover Stomatologia w Krakowie, w których można wykonać zabieg implantologiczny

Leczenie implantologiczne warto powierzyć profesjonalnemu i doświadczonemu specjaliście - sprawdź naszych lekarzy - Implantolodzy Kraków.

 

Umów wizytę

Wypełnij krótki formularz a my zadzwonimy do Ciebie

  Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa, Cele przetwarzania: kontakt zwrotny lub odpowiedź na zadane pytanie, marketing własnych produktów i usług [w tym profilowanie], marketing produktów i usług Medicover Polska [w tym profilowanie] czytaj dalej >>