Implanty Gdynia

Implanty zębowe są najnowocześniejszą metodą leczenia braków w uzębieniu. To najlepsza alternatywa dla protez, oferująca nowy uśmiech na całe życie. Implanty zębów umieszcza się na stałe w kości szczęki lub żuchwy, dzięki czemu pacjent po zabiegu nie musi martwić się o ich mocowanie. W Medicover Stomatologia Gdynia zatrudniamy doświadczonych specjalistów, którzy zadbają o prawidłowo przeprowadzoną implantację i spełnienie oczekiwań pacjentów, aby otrzymali oni zadowalający efekt.

Dlaczego warto zdecydować się na implant zęba w Gdyni?

Ubytki w uzębieniu pojawiają się najczęściej w wyniku przebytej choroby lub wypadku. W Medicover Stomatologia stosujemy implanty zębowe najwyższej jakości. Najczęściej wykonane są z tytanu, który jest materiałem biozgodnym, czyli tolerowanym przez organizm człowieka i niepowodującym alergii.

Leczenie implantologiczne to nowoczesne i niezwykle skuteczne rozwiązanie problemu braków zębowych. Oto dlaczego:

 • implant po wszczepieniu łączy się na stałe z kością, dzięki czemu pacjent może cieszyć się pięknym uśmiechem na całe życie;
 • implanty zębowe odznaczają się wysoką estetyką i trwałością, a materiały, z których są wykonywane, spełniają światowe standardy;
 • zabieg implantacji nie ingeruje w pozostałe, zdrowe zęby ani nie wpływa na funkcję żucia;
 • implantologia stomatologiczna jest rozwiązaniem wygodnym, a prawidłowo przeprowadzona nie powoduje żadnych komplikacji;
 • implanty zębowe nie ograniczają pacjenta w spożywaniu pokarmów - są doskonałą alternatywą dla tradycyjnego leczenia protetycznego;
 • implanty zębów nie posiadają właściwości magnetycznych - nie stanowią przeszkody w wykonywaniu diagnostyki za pomocą rezonansu magnetycznego.

Ubytki w uzębieniu to nie tylko problem wyglądu estetycznego, ale również ryzyko rozwinięcia się chorób w jamie ustnej. Leczenie implantologiczne w Gdyni jest rozwiązaniem kompleksowym. Podczas jednego zabiegu w Medicover Stomatologia pacjent nie tylko poprawi swoją prezencję, ale także uniknie niebezpiecznych powikłań.

 

Kto może skorzystać z implantu zębowego?

Z zabiegu implantologicznego w Gdyni może skorzystać prawie każdy. Poprzedza go zawsze konsultacja implantologiczna, podczas której stomatolog dokładnie bada jamę ustną pacjenta i przeprowadza szczegółowy wywiad, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Dodatkowo, przestrzegane są następujące zasady:

 • wstawienie implantu u kobiet nie powinno być wykonywanie przed ukończeniem 16-18 lat, natomiast u mężczyzn przed 18-20 (warunek stanowi zakończony wzrost kości);
 • nie ma górnej granicy wieku, w którym można przeprowadzić zabieg wszczepienia implantu;
 • istnieją sytuacje, gdy pacjent potrzebuje wcześniejszego przygotowania do zabiegu, a jego sytuacja zdrowotna wymaga poprawy (np. używki, cukrzyca, nowotwór, ciąża, zły stan jamy ustnej).

Czy implant zęba jest widoczny?

Prawidłowo dobrany implant zęba jest nie do odróżnienia od naturalnego uzębienia pod względem kształtu oraz koloru. Składa się on z:

 • tytanowej śruby;
 • korony obudowanej na śrubie (wykonanej najczęściej z porcelany i cyrkonu);
 • łącznika, który zapewnia stabilne łączenie implantu z koroną.

Implanty zębowe w Gdyni

Nasi specjaliści w Medicover Stomatologia wykonali już tysiące zabiegów implantologicznych, co przekłada się na liczbę zadowolonych pacjentów.

Implantologia w Gdyni. Etapy leczenia implantologicznego

1. Konsultacja implantologiczna

Podczas pierwszego spotkania z lekarzem dentystą, przeprowadzi on szczegółowy wywiad oraz zbada jamę ustną. Rozmowa ma na celu ustalenie ogólnego stanu zdrowia pacjenta i poznanie historii chorób i ewentualnych przebytych operacji i zabiegów. Niektóre schorzenia mogą być podstawą do dodatkowego przygotowania pacjenta do zabiegu wstawiania implantu. Lekarz dentysta sprawdza także kondycję zębów oraz ocenia stan tkanki miękkiej, dziąseł i błony śluzowej. W przypadku zastrzeżeń wobec stanu zdrowia, specjalista implantolog ustala indywidualny plan leczenia uzębienia, aby wstawienie implantu było możliwe.

Wykonywane są również zdjęcia RTG, czyli pantomogram i CBCT. Mają na celu ocenę tkanki kostnej i jej zdolności do regeneracji oraz wykrycie wszelkich nieprawidłowości. W trakcie konsultacji nasi specjaliści poznają oczekiwania pacjenta względem zabiegu i zestawiają je z realnymi możliwościami.

2. Etap chirurgiczny wszczepiania implantów zębowych

Podczas tego etapu implantologicznego w Gdyni lekarz dentysta wszczepia tytanową podstawę implantu w miejscu korzenia zęba. Jest to całkowicie bezbolesne, ponieważ odbywa się pod znieczuleniem miejscowym. Proces gojenia trwa 2-7 miesięcy, w zależności od organizmu pacjenta.

3. Etap protetyczny leczenia implantologicznego

W następnej kolejności, po zakończeniu procesu gojenia, implantolog umieszcza na śrubie (czyli właśnie na implancie) łącznik oraz koronę zębową. Implant zębowy jest już gotowy i może funkcjonować jak naturalny ząb.

Implantacja to wieloetapowy proces

Jak długo goi się implant zęba?

Po zabiegu umieszczenia tytanowej śruby w kości, proces gojenia trwa około 2-7 miesięcy. Jego długość zależy od organizmu oraz od ewentualnego leczenia przygotowującego do zabiegu wstawienia implantu.

Czy po zabiegu wszczepienia implantu mogą pojawić się komplikacje?

W Medicover Stomatologia w Gdyni zabiegi implantologiczne przeprowadzane są przez doświadczonych specjalistów. Prawidłowo wykonane wstawienie implantu i odpowiednie przygotowanie do niego pacjenta jest kluczowe dla uzyskania oczekiwanego efektu. Szczegółowa konsultacja implantologiczna ma na celu kompleksowe przygotowanie do zabiegu i wykluczenie ewentualnych, późniejszych powikłań.

Zabiegi implantologiczne przeprowadzamy:

 • odpowiedzialnie – na całe życie;
 • bezboleśnie – również pod narkozą;
 • bezpiecznie – przy użyciu materiałów spełniających najwyższe standardy;
 • profesjonalnie – do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie.

Ile kosztuje implant zęba w Gdyni?

Cena implantu zęba jest kwestią indywidualną u każdego pacjenta i zależy od wielu czynników. Podczas konsultacji implantologicznej lekarz dentysta ustala ewentualny plan leczenia przed wstawieniem implantu zębowego. Koszt zależny jest także od rodzaju implantu, który zostanie zastosowany. Zabieg może więc łączyć się z dodatkowymi kosztami. Cena zabiegu jest szacowana podczas konsultacji implantologicznej.

W Medicover Stomatologia cena jest proporcjonalna do wysokiej jakości usługi i dużego doświadczenia naszych specjalistów. Orientacyjne koszty można sprawdzić na naszej stronie internetowej.

Implantologia Trójmiasto
Konsultacja implantologiczna
od 149 zł
Implant Premium
od 3879 zł
Implant Standard
od 2799 zł
Korona na implancie
od 3399 zł

Placówki Medicover Stomatologia w Gdyni, w których można wykonać zabieg wstawienia implantu zęba

Leczenie implantologiczne warto powierzyć profesjonalnemu i doświadczonemu specjaliście - sprawdź naszych lekarzy - Implantolodzy Gdynia.

 

Umów wizytę

Wypełnij krótki formularz a my zadzwonimy do Ciebie

  Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa, Cele przetwarzania: kontakt zwrotny lub odpowiedź na zadane pytanie, marketing własnych produktów i usług [w tym profilowanie], marketing produktów i usług Medicover Polska [w tym profilowanie] czytaj dalej >>