Gastroskopia Warszawa

1. Co to jest gastroskopia ?
2. Jak przygotować się do gastroskopii ?
3. Gastroskopia przebieg badania
4. Ile trwa gastroskopia ?
5. Po badaniu gastroskopii
6. Gastroskopia w znieczuleniu ogólnym
7. Gastroskopia cena
8. Gdzie wykonać Gastroskopie?

Gastroskopia Warszawa - co to jest gastroskopia ?

Gastroskopia jest badaniem pozwalającym lekarzowi na bezpośrednie oglądanie śluzówki żołądka, odźwiernika i dwunastnicy. Badanie przeprowadza się przy użyciu endoskopu, elastycznej rurki z torami wizyjnymi pozwalającymi na przedstawienie obrazu z wnętrza przewodu pokarmowego na kolorowym monitorze. Ważną zaletą endoskopu jest możliwość w toku jednego zabiegu ocenienia stanu śluzówki, jak i pobrania do dalszego badania niewielkiego wycinka tkanki budzącej podejrzenie zmian chorobowych.

Badania dodatkowe nie są konieczne (chyba, że lekarz zaleci inaczej).

Jak przygotować się do gastroskopii ?

  • Na co najmniej 8 godzin przed badaniem nie należy nic jeść, ostatni posiłek przed badaniem powinien być lekkostrawny i nie należy jeść do syta.
  • Na co najmniej 4 godziny przed badaniem nie należy nic pić, palić papierosów, żuć gumy.
  • U pacjentów obciążonych ryzykiem, w tym u osób ze sztucznymi zastawkami serca, po przebytym zapaleniu wsierdzia, z protezą naczyniową lub ze znacznie obniżoną liczbą krwinek białych bezpośrednio przed badaniem może być niezbędne podanie antybiotyku. Decyzję o konieczności i sposobie podania antybiotyku podejmuje lekarz kierujący na badanie.
  • Badanie nie może być wykonane bez pisemnej zgody pacjenta. Przed badaniem należy wyjąć protezy zębowe.
Gastroskopia przebieg badania

Przed wprowadzeniem endoskopu lekarz bądź pielęgniarka znieczula gardło poprzez użycie odpowiedniego środka znieczulającego w sprayu. Złagodzenie nieprzyjemnych objawów występujących podczas badania ułatwia skupienie się na spokojnym, głębokim oddychaniu. Właściwy rytm oddechu sprawia, że badanie jest łatwiejsze do zniesienia dla pacjenta i pozwala lekarzowi na dokładniejsze zbadanie przewodu pokarmowego.

Ile trwa gastroskopia ?
Gastroskopia jest badaniem niedługim. Trwa kilka, czasem kilkanaście minut, około 5-15 minut

Po badaniu gastroskopii

  • Przez dwie godziny po badaniu nie należy jeść, pić oraz palić papierosów.
  • Jeśli zastosowane były środki znieczulające i/lub nasenne przeciwwskazane jest prowadzenie pojazdów przez kilka godzin po badaniu.

Uwaga!
Istnieje możliwość przeprowadzenia badania w krótkim znieczuleniu ogólnym.

Gastroskopia w znieczuleniu ogólnym – ”śpię i nic nie czuję”

Na znieczulenie ogólne pacjent musi wyrazić pisemna zgodę. Przygotowanie do badania jest takie samo. Ponadto pacjent musi mieć wykonane następujące badania krwi: grupa krwi, morfologia, APTT, INR. Przed badaniem lekarz anestezjolog ocenia, czy u pacjenta nie występują przeciwwskazania do znieczulenia ogólnego oraz informuje pacjenta o wszystkich szczegółach związanych ze znieczuleniem.

Po podaniu dożylnie środka o działaniu nasennym pacjent zasypia na około kilka - kilkanaście minut i budzi się po zakończeniu badania.
Po zakończeniu badania można jeść dopiero od momentu wskazanego przez anestezjologa. Pacjent może opuścić szpital wyłącznie pod opieką dorosłej osoby nie wcześniej niż po godzinie od zakończenia znieczulenia Nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych 12 do 24 godzin po znieczuleniu w zależności od decyzji anestezjologa.

Gastroskopia Warszawa cena

Skontaktuj się z nami i sprawdź ceny usług 500 900 900

O dostępnych badaniach w Szpitalu Medicover przeczytasz także na stronie szpitala pod hasłem diagnostyka

Gdzie wykonać Gastroskopie w Warszawie?

Zapraszamy na badanie pod poniższy adres:

Szpital Medicover
Aleja Rzeczypospolitej 5
02-972 Warszawa 

 

Gastroskopia Warszawa Szpital Medicover