Invisalign Szczecin

Aparaty nakładkowe Invisalign są estetyczną i wygodną alternatywą dla tradycyjnych aparatów ortodontycznych. Niestety nie u każdego ortodonty jest dostępna ta metoda leczenia wad zgryzu. Na szczęście nasi lekarze w Medicover Stomatologia Szczecin przeszli profesjonalne szkolenie z leczenia systemem Invisalign i zapraszają pacjentów do swoich gabinetów.

Czym jest Invisalign?

Invisalign to jeden z nowocześniejszych systemów wykorzystywanych w leczeniu wad zgryzu, dostępny w wielu miastach Polski, w tym w Szczecinie. Ma postać praktycznie niewidocznych nakładek na zęby, które pacjent samodzielnie wymienia w terminach wyznaczonych przez wyspecjalizowanego dentystę. Aparaty Invisalign pozbawione są klamer i drutów, które zwykle kojarzą się z aparatami ortodontycznymi. Wykonane są z materiału SmartTrack. Każda nakładka jest dopasowana do linii dziąseł pacjenta, co zapewnia komfort noszenia i estetyczny wygląd.

 

Dla kogo będzie odpowiedni aparat Invisalign?

Często leczeniu ortodontycznemu poddawane są dzieci oraz młodzież. Wówczas w zależności od wady korzystają z aparatów ruchomych bądź stałych, zwykle ligaturowych. Coraz częściej jednak do ortodontów zgłaszają się dorośli pacjenci, którzy pragną poprawić estetykę swojego uśmiechu, lecząc nieskorygowane w dzieciństwie wady zgryzu. Jednocześnie chcą, by proces leczenia był niewidoczny dla osób trzecich, przebiegł stosunkowo szybko oraz by wizyty kontrolne nie były zbyt częste.

Odpowiedzią na te potrzeby są aparaty nakładkowe Invisalign. Są one bardzo estetyczne, praktycznie niewidoczne. Pacjenci samodzielnie wymieniają nakładki po ściśle określonym czasie, co znacząco zmniejsza ilość koniecznych wizyt kontrolnych. Czas leczenia również jest często krótszy w porównaniu z tradycyjnymi aparatami ortodontycznymi. Jednak to kwestia bardzo indywidualna i trudno oszacować pełen czas leczenia już na pierwszej wizycie.

Aparat Invisalign może być z powodzeniem wykorzystywany do leczenia następujących wad zgryzu:

 • przodozgryz;
 • nagryz pionowy;
 • zgryz krzyżowy;
 • szparowatość;
 • zgryz otwarty;
 • stłoczenia zębów;
 • krzywe zęby.

Nakładki Invisalign mogą być także wykorzystywane do leczenia wad zgryzu u młodzieży. Pozwala to na ograniczenie pogłębiania się istniejącej wady zgryzu oraz jej wyleczenie. Invisalign stosuje się także, by poprawić efekty wizualne po wcześniejszym leczeniu ortodontycznym tradycyjnym aparatem na zęby.

 

Zalety leczenia nakładkowego

Opatentowany materiał SmartTrack®
To dyskretne, przezroczyste tworzywo, które zostało zaprojektowane tak, by przyspieszać efekty leczenia, a zarazem jest praktycznie niewidoczne i nie rani dziąseł.
Cyfrowy skan jamy ustnej
Na podstawie którego zostaną zaprojektowane nakładki o optymalnym kształcie i działaniu – idealnie dopasowane do jamy ustnej pacjenta.
Szeroki zakres leczenia
Za pomocą nakładek można skorygować większość najpopularniejszych wad zgryzu i nieprawidłowości zębowych. Sprawdzą się zarówno przy drobnym, jak i bardziej zaawansowanym leczeniu.
Komfort użytkowania
Nakładki zdejmuje się do posiłków, przez co nie trzeba rezygnować z ulubionych potraw, a o higienę można dbać jak przed leczeniem.
Dopasowany rodzaj leczenia
Nakładki dobrane są do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. W Medicover Stomatologia w zależności od rodzaju i zaawansowania wady zgryzu można skorzystać z różnych wersji nakładek: Express, Lite lub Comprehensive.
Konsultacje i opieka specjalistów
W trakcie leczenia postępy korekcji wad zgryzu są monitorowane przez lekarza prowadzącego. Dzięki temu jest on w stanie na bieżąco reagować i dostosowywać plan leczenia do potrzeb danego uśmiechu.
Bezpłatne wizyty kontrolne
Zaletą nakładek jest fakt, że nie wymagają dodatkowych kosztów związanych z wizytami kontrolnymi czy też ewentualnymi naprawami zamków lub innych elementów – jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych aparatów.

Jak przebiega leczenie z użyciem Invisalign w Szczecinie?

Tradycyjnie przed każdym leczeniem ortodontycznym niezbędna jest konsultacja u specjalisty, który oceni wadę naszego zgryzu. Zaplanuje także leczenie optymalną metodą. Warto spytać swojego stomatologa o nakładki Invisalign, gdyż nie u każdego lekarza jest dostępna ta metoda leczenia. Ortodonci oraz stomatolodzy muszą zostać przeszkoleni i certyfikowani z leczenia systemem Invisalign, zanim będą mogli go stosować w swoich gabinetach dentystycznych. W Szczecinie nakładki Invisalign są dostępne między innymi w centrach Medicover.

Gdy zdecydujemy się na leczenie aparatem Invisalign, lekarz wykona precyzyjne skany 3D uzębienia pacjenta lub tradycyjne wyciski ortodontyczne, na podstawie których zostaną wykonane nakładki prostujące zęby. Na kolejnej wizycie, stomatolog wytłumaczy pacjentowi, jak należy je zdejmować oraz zakładać. Poinstruuje także, kiedy należy wymienić nakładki na nowe i zapanuje kolejną wizytę kontrolną.

Podczas leczenia nakładkami Invisalign odpowiedzialność za skuteczność terapii w dużej mierze spada na pacjenta. To on musi być zdyscyplinowany i dbać o to, by nosić aparat przez co najmniej 22 godziny w ciągu doby. Tylko wtedy leczenie będzie miało szansę zakończyć się oczekiwanym efektem. Możliwość zdjęcia nakładek - choćby na chwilę - jest jednak bardzo dużym udogodnieniem.

Pełne leczenie Invisalign trwa średnio 12-18 miesięcy, jednak w przypadku bardziej skomplikowanych przypadków czas ten może się wydłużyć. Pierwsze efekty są widoczne po około pół roku, ale pacjenci czują różnicę już po 3 miesiącach noszenia nakładek Invisalign.

Nakładki Invisalign to nowoczesna metoda korekcji wad zgryzu

Jaki jest koszt leczenia Invisalign w Szczecinie?

Aparaty Invisalign są nieco droższe niż tradycyjne aparaty ortodontyczne. Całkowity koszt leczenia w dużej mierze zależy od ilości potrzebnych nakładek, czyli długości leczenia. Różne rodzaje nakładek Invisalign mają także zróżnicowane ceny.

Warto jednak pamiętać, że Invisalign ma wiele zalet dodatkowych, które wyróżniają tę metodę korekcji wad zgryzu. Aparat można zdejmować do mycia zębów czy spożywania posiłków, zatem nasze zęby są mniej narażone na próchnicę oraz przebarwienia, które często dotykają pacjentów noszących tradycyjne aparaty. W przypadku Invisalign potrzebna jest mniejsza ilość wizyt kontrolnych, za które trzeba zapłacić. Koszt pełnego leczenia pozna się podczas konsultacji u ortodonty w Szczecinie, na której zostanie opracowany indywidualny plan leczenia dla każdego pacjenta.

Orientacyjne ceny kompleksowego leczenia różnymi rodzajami nakładek Invisalign można znaleźć na naszej stronie internetowej: cena Invisalign Szczecin.

 

Umów wizytę

Wypełnij krótki formularz a my zadzwonimy do Ciebie

  Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa, Cele przetwarzania: kontakt zwrotny lub odpowiedź na zadane pytanie, marketing własnych produktów i usług [w tym profilowanie], marketing produktów i usług Medicover Polska [w tym profilowanie] czytaj dalej >>

  Założenie aparatu Invisalign w Szczecinie - gdzie?

  W centrach Medicover Stomatologia w Szczecinie można skorzystać z leczenia ortodontycznego niewidocznymi nakładkami Invisalign. Wystarczy zgłosić się do jednej z naszych lokalizacji.