Invisalign cena

Szukasz najlepszej metody na pozbycie się wady zgryzu lub wyrównanie zębów? Stomatologia stale się rozwija i oferuje coraz to nowsze rozwiązania. Wśród dostępnych opcji coraz większą popularność zdobywa obecnie nowatorskie leczenie ortodontyczne Invisalign.

Leczenie ortodontyczne aparatem Invisalign

To innowacyjne rozwiązanie pozwala zastąpić widoczne z daleka, metalowe zamki, dyskretnymi, transparentnymi nakładkami. Osoby, które chcą zadbać o estetykę swojego uśmiechu, często zwracają uwagę na to, by dobrze prezentować się nie tylko po zakończonym leczeniu, ale i w jego trakcie. W końcu aparat ortodontyczny znajduje się na zębach cały czas, od kilkunastu tygodni aż po kilkanaście miesięcy. Właśnie dlatego efekt wizualny jest dla wielu pacjentów niewątpliwą zaletą niewidocznych nakładek Invisalign.

 

Przezroczyste nakładki ortodontyczne Invisalign. Jak działają?

Jak przebiega leczenie Invisalign? W dużym skrócie, leczenie aparatem ortodontycznym invisalign polega na używaniu spersonalizowanych, stworzonych na bazie skanu 3D zębów pacjenta, przezroczystych nakładek. Alignery te, najprościej mówiąc, noszone na łukach zębowych wywierają delikatny nacisk i stopniowo przesuwają zęby na odpowiednie pozycje. Przezroczysty aparat Invisalign w sposób wygodny i mało inwazyjny przywraca uśmiechowi odpowiedni, symetryczny kształt. Dla spektakularnego efektu, oprócz regularnych, kontrolnych konsultacji stomatologicznych, ważna jest więc sumienność. Nakładki prostujące zęby należy nosić codziennie przynajmniej przez 22 godziny na dobę. Invisalign nosi się w jamie ustnej w zależności od występujących wad zgryzu od kilku tygodni do kilkunastu miesięcy.

 

Umów wizytę

Wypełnij krótki formularz a my zadzwonimy do Ciebie

  Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa, Cele przetwarzania: kontakt zwrotny lub odpowiedź na zadane pytanie, marketing własnych produktów i usług [w tym profilowanie], marketing produktów i usług Medicover Polska [w tym profilowanie] czytaj dalej >>

  Ile kosztuje aparat ortodontyczny Invisalign i od czego zależy cena?

  Jeśli rozważasz leczenie u ortodonty i szukasz informacji o różnych rozwiązaniach, z pewnością interesuje cię, ile kosztuje aparat na zęby w systemie Invisalign? Podpowiadamy, jakich kosztów można się spodziewać i co zawiera cena leczenia. Czy aparat Invisalign jest wart swojej ceny?

  Niezależnie od tego, jaki gabinet stomatologiczny wybierzemy, metoda leczenia nakładkami to koszt około kilkunastu tysięcy złotych. Certyfikowany lekarz Invisalign oszacuje całkowity koszt leczenia ortodontycznego indywidualnie, w zależności od konkretnego przypadku i oczekiwanego efektu leczenia. Na cenę ma wpływ czas leczenia wad zgryzu. Co oczywiste, mniej kosztowne jest nieznaczne prostowanie pojedynczych zębów, które potrwa kilka tygodni, niż wielomiesięczne leczenie zgryzu z poważnymi defektami w budowie. Cena zależy więc także od ilości koniecznych wizyt kontrolnych podczas całego procesu. Uzależniona jest również od tego, czy leczenie przebiega bez komplikacji, a także od ilości nakładek, które zostaną dopasowane do Twoich zębów. Ponadto cena zależy od stopnia złożoności wady. Przebieg każdego leczenia jest inny. Lekarz prowadzący stworzy plan leczenia i ustali jego koszt zgodnie z obowiązującym cennikiem. Niezależnie od kosztów i poświęconego czasu, warto pamiętać, że w perspektywie jest efekt w postaci pięknego uśmiechu na zadowolonej twarzy pacjenta.

  Sprawdź orientacyjną cenę wybranego rodzaju nakładek Invisalign w Twoim mieście:

  Miasto / Rodzaj aparatuAparat Invisalign Express (7) - 1 łukAparat Invisalign Express (7) - 2 łukiAparat Invisalign Lite - 2 łukiAparat Invisalign Comprehensive
  Gdańsk6299 zł7999 zł13 699 zł20 099 zł
  Katowice6299 zł7999 zł13 699 zł20 099 zł
  Kraków6299 zł7999 zł13 699 zł20 099 zł
  Łódź6299 zł7999 zł13 699 zł20 099 zł
  Poznań6299 zł7999 zł13 699 zł20 099 zł
  Rzeszów6299 zł7999 zł12 269 zł19 489 zł
  Szczecin6299 zł7999 zł13 699 zł20 099 zł
  Warszawa6299 zł7999 zł13 699 zł20 099 zł
  Wrocław6299 zł7999 zł13 699 zł20 099 zł

   

  Cena aparatu Invisalign - rodzaje nakładek

  Istnieje kilka wersji aparatu dedykowanych konkretnym rodzajom korekt czy grupom wiekowym. Rozwiązania te różnią się także ceną. W zależności od potrzeb do leczenia nakładkami Invisalign stosuje się systemy takie jak:

  • Invisalign Full - podstawowe narzędzie do prostowania zębów także w wymagających przypadkach;
  • Invisalign Lite - rozwiązanie stosowane przy nieznacznych korektach zgryzu;
  • Invisalign Teen - aparat dedykowany młodszym pacjentom;
  • Invisalign i7 - skoncentrowana na krótkim okresie leczenia metoda wprowadzania niewielkich poprawek.

  Nakładkowy, niewidoczny aparat ortodontyczny jest droższym rozwiązaniem, niż leczenie za pomocą tradycyjnego aparatu stałego. Leczenie tradycyjnym aparatem, choć jest rozwiązaniem tańszym, w wielu kwestiach ustępuje jednak zdejmowanym nakładkom. Jakie są różnice pomiędzy aparatem tradycyjnym i leczeniem metodą nakładkową?

  Nakładki invisaline są niemal niewidoczne

  Aparat nakładkowy a tradycyjny - różnice

  Wiele cech przemawia za tym, aby pomimo wyższej ceny zdecydować się na leczenie metodą Invisalign, zamiast aparatami stałymi. Wśród najważniejszych zalet przezroczystych, wyjmowanych nakładek pacjenci wymieniają m.in.:

  • bezbolesność procesu leczenia,
  • łatwą higienę jamy ustnej,
  • estetyczne, niewidoczne nakładki,
  • możliwość samodzielnego zdjęcia aparatu.

  Warto też podkreślić, że w przypadku leczenia niewidocznymi nakładkami Invisalign zwykle potrzebnych jest mniej wizyt kontrolnych w trakcie trwania korekcji niż ma to miejsce przy leczeniu aparatem stałym. Nie ma też mowy o naprawach uszkodzeń mechanicznych aparatu czy dedykowanej zdjęciu korektora wizycie. Wszystkie te elementy generują dodatkowe koszty, które dzięki systemowi nakładkowemu są ograniczane do minimum. Dzięki patrzeniu z takiej perspektywy, koszt leczenia Invisalign okazuje się być naprawdę zoptymalizowany.