Aparat Invisalign

Wizja okutego metalowymi łukami uśmiechu z szeregiem srebrnych zamków skutecznie zniechęca Cię przed założeniem aparatu ortodontycznego? Tradycyjny aparat stały, który jest widoczny z daleka, rzeczywiście nie każdemu wydaje się atrakcyjną perspektywą. Na szczęście istnieją inne metody leczenia wad zgryzu. Jeżeli liczy się dla Ciebie nie tylko efekt końcowy w postaci równego uśmiechu, ale też ładny wygląd jeszcze w czasie leczenia, rozwiązaniem jest zastosowanie niewidocznych nakładek Invisalign.

Jak wygląda przezroczysty aparat Invisalign?

Leczenie systemem Invisalign to innowacyjna metoda korygowania wad zgryzu. Ma formę nakładek, które tworzy się na podstawie wycisków łuków zębów pacjenta. Wyciski te są najczęściej cyfrowe, wykonywane z wykorzystaniem specjalnego skanera wewnątrzustnego.

Alignery Invisalign są cienkie, elastyczne i transparentne. Umieszczone na zębach pozostają więc niewidoczne, zapewniają wygodę i dyskrecję leczenia. Dzięki swojej konstrukcji nakładki wywierają na zęby delikatny nacisk, który skierowany w odpowiednią stronę stopniowo przesuwa zęby w odpowiednie miejsca.

Nakładki invisaligne to nowoczesny i wygodny sposób na dyskretne leczenie wad zgryzu

Leczenie aparatem nakładkowym Invisalign - przebieg

Proces leczenia ortodontycznego przy użyciu nakładek rozpoczyna się konsultacją z certyfikowanym lekarzem Invisalign. W trakcie pierwszego spotkania specjalista ocenia, czy wada zgryzu kwalifikuje się do wdrożenia leczenia nakładkami. Jeśli zapada decyzja o tego typu terapii, wykonywane są skany jamy ustnej, zdjęcia zębów, ew. pobierane są wyciski. Dane te posłużą do wykonania indywidualnego planu leczenia oraz stworzenia w laboratorium spersonalizowanego zestawu nakładek, które nosi się na zębach przez kolejne tygodnie lub miesiące, aż do uzyskania efektu końcowego - równego i pięknego uśmiechu. W międzyczasie odbywają się także wizyty kontrolne pozwalające ocenić efektywność leczenia aparatem Invisalign.

Ile trwa leczenie Invisalign?

Aby aparat na zęby spełniał swoją funkcję i stopniowo zmieniał wygląd zgryzu, nakładki należy regularnie wymieniać na nowe. Trzeba to robić co około 2 tygodnie, zgodnie z uzgodnionym ze stomatologiem planem leczenia. Aparat Invisalign można swobodnie, samodzielnie zdejmować na czas posiłków czy mycia zębów. Pamiętać trzeba też o czyszczeniu samych nakładek. Istotne jest również to, aby w trakcie leczenia noszenie aparatu odbywało się przez 22 godziny każdego dnia. Jest to istotne o tyle, że nakładki różnią się od siebie i każda dedykowana jest określonemu etapowi leczenia. Jeśli pacjent np. przez kilka dni będzie nosił określoną nakładkę zbyt krótko w ciągu doby, to może się okazać, że kolejna nie będzie już na niego pasować. Stąd ogromna rola samodyscypliny w tego typu sposobie leczenia.

Ile trwa leczenie metodą nakładek Invisalign? W zależności od tego, z jaką wadą zgryzu boryka się pacjent, proces może zająć od kilku do kilkunastu tygodni, aż efekt leczenia będzie satysfakcjonujący i pełny.

 

Umów wizytę

Wypełnij krótki formularz a my zadzwonimy do Ciebie

  Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa, Cele przetwarzania: kontakt zwrotny lub odpowiedź na zadane pytanie, marketing własnych produktów i usług [w tym profilowanie], marketing produktów i usług Medicover Polska [w tym profilowanie] czytaj dalej >>

  Z czego wykonany jest aparat ortodontyczny Invisalign?

  Niewidoczny aparat ortodontyczny wykonany jest z bezpiecznego dla organizmu, biokompatybilnego silikonu termoplastycznego. Tworzywo to, ze względu na swoją przezroczystość, nie rzuca się w oczy, a jego miękkość i elastyczność zapewniają komfort użytkowania, bez nawet najdrobniejszych urazów w obrębie jamy ustnej. To właśnie zastosowany do produkcji materiał, którym zastąpiono metalowe konstrukcje, jest źródłem szeregu zalet leczenia metodą nakładkową Invisalign.

  Zalety leczenia wad zgryzu metodą Invisalign

  Ten innowacyjny sposób na symetryczne i równe uzębienie ma wiele zalet, wymienić można wśród nich takie cech jak:

  • wysoka estetyka i dyskrecja,
  • potwierdzona skuteczność,
  • precyzyjne dopasowanie do uśmiechu,
  • szybkość leczenia,
  • bezbolesność - nie powodują urazów ani podrażnień,
  • ułatwiona higiena jamy ustnej,
  • komfort użytkowania,
  • łatwe czyszczenie aparatu,
  • wygoda samodzielnego demontażu w razie potrzeby,
  • antyalergiczność.

  Nakładki Invisalign to świetny sposób na wyprostowanie zębów i metamorfozę uśmiechu. O kosztach leczenia tą metodą można dowiedzieć się więcej na naszej stronie internetowej - Invisalign cena.