Invisalign Wrocław

Wielu pacjentów we Wrocławiu pyta swoich ortodontów o wygodne, skuteczne i estetyczne aparaty ortodontyczne, które nie utrudnią zachowania prawidłowej higieny jamy ustnej. Odpowiedzią na takie potrzeby są aparaty nakładkowe Invisalign, które są dostępne tylko u certyfikowanych stomatologów, którzy przeszli odpowiednie szkolenie.

Czym jest aparat nakładkowy Invisalign?

Invisalign powstał w wyniku potrzeb pacjentów ortodontycznych. To specjalistyczny rodzaj aparatu na zęby, który jest wygodny, niewidoczny i bardzo skuteczny. Dodatkowo pacjenci mogą go zakładać i zdejmować w dowolnym momencie (np. do jedzenia czy mycia zębów), co bardzo ułatwia zachowanie, jakże ważnej dla zdrowia zębów, higieny jamy ustnej. Ponadto lecząc wadę zgryzu z użyciem Invisalign potrzeba zdecydowanie mniej wizyt kontrolnych w porównaniu z tradycyjnym aparatem. Czas leczenia także może być krótszy.

 

Dla kogo aparat Invisalign będzie odpowiedni?

Nakładki Invisalign zadowolą wielu wymagających pacjentów. Zwłaszcza tych, którzy pragną dyskretnego, niewidocznego aparatu na zęby. Spełnią także oczekiwania osób, którym zależy na stosunkowo krótkim czasie leczenia i zminimalizowaniu ilości wizyt kontrolnych. Z nakładek Invisalign korzystają głównie dorośli pacjenci, jednak z powodzeniem można je wykorzystać w leczeniu wad zgryzu osób młodszych. Sprawdzą się także w sytuacji, gdy wcześniejsze leczenie ortodontyczne nie było w pełni skuteczne.

Idąc do ortodonty i wybierając aparat, należy wziąć pod uwagę rodzaj wady zgryzu, gdyż nie wszystkie aparaty skutecznie korygują każdą wadę. Nakładki Invisalign z powodzeniem można wykorzystywać w leczeniu:

 • przodozgryzu;
 • szparowatości;
 • zgryzu otwartego;
 • nagryzu pionowego;
 • stłoczeń zębów;
 • krzywych zębów;
 • zgryzu krzyżowego.

Jednak to, czy aparat Invisalign sprawdzi się w przypadku wady danego pacjenta, zawsze powinien ocenić lekarz dentysta. Dzięki swojej profesjonalnej wiedzy jest on w stanie określić, która metoda leczenia będzie najskuteczniejsza.

 

Zalety leczenia nakładkowego

Opatentowany materiał SmartTrack®
To dyskretne, przezroczyste tworzywo, które zostało zaprojektowane tak, by przyspieszać efekty leczenia, a zarazem jest praktycznie niewidoczne i nie rani dziąseł.
Cyfrowy skan jamy ustnej
Na podstawie którego zostaną zaprojektowane nakładki o optymalnym kształcie i działaniu – idealnie dopasowane do jamy ustnej pacjenta.
Szeroki zakres leczenia
Za pomocą nakładek można skorygować większość najpopularniejszych wad zgryzu i nieprawidłowości zębowych. Sprawdzą się zarówno przy drobnym, jak i bardziej zaawansowanym leczeniu.
Komfort użytkowania
Nakładki zdejmuje się do posiłków, przez co nie trzeba rezygnować z ulubionych potraw, a o higienę można dbać jak przed leczeniem.
Dopasowany rodzaj leczenia
Nakładki dobrane są do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. W Medicover Stomatologia w zależności od rodzaju i zaawansowania wady zgryzu można skorzystać z różnych wersji nakładek: Express, Lite lub Comprehensive.
Konsultacje i opieka specjalistów
W trakcie leczenia postępy korekcji wad zgryzu są monitorowane przez lekarza prowadzącego. Dzięki temu jest on w stanie na bieżąco reagować i dostosowywać plan leczenia do potrzeb danego uśmiechu.
Bezpłatne wizyty kontrolne
Zaletą nakładek jest fakt, że nie wymagają dodatkowych kosztów związanych z wizytami kontrolnymi czy też ewentualnymi naprawami zamków lub innych elementów – jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych aparatów.

Jak przebiega leczenie ortodontyczne z użyciem Invisalign we Wrocławiu?

Pierwszym etapem leczenia ortodontycznego, bez względu na rodzaj stosowanego aparatu, jest konsultacja ze stomatologiem. Podczas niej lekarz sprawdza stan uzębienia i omawiane są różne możliwości leczenia wraz z ich wadami, zaletami, czasem oraz kosztem. Gdy pacjent zdecyduje się na nakładki Invisalign ortodonta (lub certyfikowany stomatolog Invisalign) wykonuje precyzyjne zdjęcia 3D zgryzu lub tradycyjne wyciski ortodontyczne. Na ich podstawie zostaną wykonane nakładki. Opracowany zostaje także szczegółowy plan leczenia.

Na kolejnej wizycie pacjent dostaje swoje nakładki wraz z pełną instrukcją obsługi. Jak je zakładać, zdejmować, kiedy wymienić na nowe. Lekarz umawia się także na kolejną wizytę kontrolną. W trakcie leczenia pacjent samodzielnie wymienia swoje nakładki, od czasu do czasu kontrolując postępy u swojego ortodonty.

Leczenie przeważnie trwa około 12-18 miesięcy, chociaż zdarza się, że konieczna jest dłuższa korekcja. Pierwszą różnicę pacjenci czują przeważnie po około 3 miesiącach od rozpoczęcia terapii. Z kolei pierwsze efekty wizualne są zauważalne po około 6 miesiącach.

Nakładki Invisalign są dostępne tylko u ortodontów po odpowiednim szkoleniu. Nie znajdziemy ich zatem u każdego dentysty. We Wrocławiu w centrach Medicover Stomatologia przyjmują tacy specjaliści. Dzięki temu pacjenci mają możliwość nowoczesnego i dyskretnego leczenia wad zgryzu oraz korygowania nieprawidłowości zębowych.

Nakładki invisalign prostują zęby

Ile kosztuje leczenie aparatem Invisalign we Wrocławiu?

Invisalign to innowacyjna metoda leczenia wad zgryzu, dostępna tylko u niektórych specjalistów we Wrocławiu oraz innych miastach. Jest nieco droższa od tradycyjnych aparatów na zęby, ale daje duży komfort i swobodę dla leczonego. Pacjenci pełen koszt leczenia poznają podczas konsultacji u swojego stomatologa. Na korzyść nakładek Invisalign przemawia: krótszy czas leczenia, mniej wizyt kontrolnych (które kosztują) oraz łatwiejsza prawidłowa higiena jamy ustnej (nakładki można zdejmować, gdy jest taka potrzeba, chociaż należy pamiętać, że trzeba je nosić min. 22 godziny w ciągu doby).

Na cenę leczenia Invisalign w dużej mierze wpływa ilość nakładek potrzebnych w czasie korygowania zgryzu. Pacjent zmienia nakładki mniej więcej co dwa tygodnie. To zaś od zaawansowania wady zgryzu zależy, ile nakładek będzie potrzebnych, by zakończyć terapię z sukcesem. Orientacyjne koszty kompleksowego leczenia można znaleźć na naszej stronie internetowej: cena Invisalign Wrocław.

 

Umów wizytę

Wypełnij krótki formularz a my zadzwonimy do Ciebie

  Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa, Cele przetwarzania: kontakt zwrotny lub odpowiedź na zadane pytanie, marketing własnych produktów i usług [w tym profilowanie], marketing produktów i usług Medicover Polska [w tym profilowanie] czytaj dalej >>

  Założenie aparatu Invisalign we Wrocławiu - gdzie?

  W centrach Medicover Stomatologia we Wrocławiu można skorzystać z leczenia ortodontycznego niewidocznymi nakładkami Invisalign. Wystarczy zgłosić się do jednej z naszych lokalizacji.