Stomatologia Medicover - Wrocław

Nowe centrum Medicover Stomatologia to miejsce, w którym wysoce wykwalifikowany personel medyczny zapewnia profesjonalną opiekę dentystyczną, najwyższe standardy leczenia oraz indywidualne podejście do Pacjenta. Ponadto gwarantujemy dobranie odpowiedniej terapii oraz opracowanie szczegółowego planu leczenia ukierunkowanego na osiągnięcie oczekiwanych i zadowalających rezultatów.

Szeroki zakres usług

Naszych Pacjentów obejmujemy kompleksową opieką, zapewniając im szeroki wachlarz usług stomatologicznych. Oferujemy usługi z następujących dziedzin specjalności stomatologicznych:

Centrum Medicover specjalizuje się również w rehabilitacji stawów skroniowo-żuchwowych. Dzięki holistycznemu i indywidualnemu podejściu do Pacjenta i jego problemu oraz współpracy specjalistów z wielu dziedzin, m.in. z zakresu stomatologii, protetyki, ortodoncji czy fizjoterapii, jesteśmy w stanie skutecznie zlikwidować przykre objawy związane z bruksizmem. Omawiane schorzenie to problem interdyscyplinarny, wymagający zwykle wieloetapowego i wielospecjalistycznego planu leczenia, dlatego tak kluczowa jest współpraca różnych specjalistów oraz pełne zaangażowanie osoby zmagającej się z bruksizmem. Jak leczymy bruksizm w centrum Medicover Stomatologia?

W pierwszej kolejności przeprowadzamy konsultację stomatologiczną. Zwykle konieczne jest zastosowanie szyny relaksacyjnej, odciążającej mięśnie i redukującej dolegliwości bólowe. Równolegle rekomendujemy podjęcie współpracy z fizjoterapeutą, który pomoże rozluźnić napięte struktury mięśniowe, zredukować ból mięśniowo-powięziowy oraz poprawić funkcję stawów skroniowo-żuchwowych. To jednak nie wszystko. Rozluźnienie mięśni, owszem, minimalizuje przykre objawy bruksizmu, jednak nie oznacza końca pracy. Zwykle przyczyna bruksizmu to wynik nadmiernego stresu, napięcia emocjonalnego czy nerwicy. Dlatego w centrum Medicover do Państwa dyspozycji pozostaje specjalista ds. relacji emocjonalnych, który rozpozna i pomoże zredukować nadmierne napięcie nerwowe. Specjalista ds. relacji emocjonalnych zajmuje się również poprawą jakości relacji na płaszczyźnie rodzic-dziecko u nadpobudliwych dzieci.

W centrum Medicover swoje usługi świadczy także logopeda, zajmujący się problemami logopedycznymi dzieci powyżej 9. roku życia i osób dorosłych, który w celu osiągnięcia jak najlepszych rezultatów leczenia ściśle współpracuje z ortodontą oraz fizjoterapeutą.

Centrum Medicover Stomatologia – miejsce przyjazne dzieciom

Naszych najmłodszych Pacjentów otaczamy szczególną troską, opieką i uwagą, udowadniając, że wizyta w gabinecie dentystycznym wcale nie musi być przeżyciem traumatycznym. Odpowiednio zaaranżowane gabinety, życzliwe podejście personelu medycznego oraz należycie dobrane środki znieczulające sprawiają, że dziecko nie jest narażone na stres. Dbamy o przyjazną atmosferę, czyniąc wizytę u stomatologa miłym i przyjemnym, choć nowym doświadczeniem.

Nowoczesne gabinety lekarskie

Dwa mikroskopy Leica, w tym jeden z torem wizyjnym, endopiloty oraz szereg innych sprzętów, w które wyposażone są gabinety w centrum Medicover Stomatologia pozwalają nam na przeprowadzanie wielu rozmaitych zabiegów stomatologicznych. Do Państwa dyspozycji oddajemy 9 nowoczesnych gabinetów, a wśród nich:

 • 3 gabinety z RTG punktowymi,
 • 2 gabinety pedodontyczne,
 • gabinet higienizacyjny,
 • gabinet ze stomatologią estetyczną,
 • gabinet medycyny estetycznej,
 • gabinet fizjoterapii mięśni twarzowo-żuchwowych.

Dodatkowym udogodnieniem dla Pacjentów jest dedykowana recepcja, umożliwiająca umówienie wizyty na miejscu oraz komfortowa poczekalnia.

Komfortowe i bezbolesne zabiegi stomatologiczne

W centrum Medicover Stomatologia istnieje możliwość leczenia zarówno w znieczuleniu miejscowym, jak i ogólnym. Znieczulenie ogólne wykonywane jest przez doświadczonego lekarza anestezjologa, a zabiegi z jego zastosowaniem przeprowadzamy zarówno u dzieci, jak i osób dorosłych. Dysponujemy nowocześnie wyposażoną salą do znieczulenia ogólnego i wybudzeń. Dodatkowo najmłodszym Pacjentom oferujemy leczenie w sedacji podtlenkiem azotu, czyli tzw. gazem rozweselającym.

Wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny

Nowoczesna i wysoce zaawansowana technologicznie diagnostyka w istotnym stopniu pomaga lekarzowi stomatologowi w prawidłowym rozpoznaniu chorób zębów i jamy ustnej oraz pozwala na szybkie i skuteczne rozpoczęcie leczenia. Centrum Medicover Stomatologia to placówka wielospecjalistyczna, w której prowadzimy pełną diagnostykę stomatologiczną. Dlatego mogą Państwo wykonać u nas wiele rodzajów zdjęć diagnostycznych. Oferujemy, m.in.:

 • RTG, w tym nowoczesny RTG punktowy;
 • zdjęcia panoramiczne;
 • pantomogram;
 • tomograf komputerowy.

Jeśli poszukują Państwo profesjonalnej opieki stomatologicznej – świetnie trafiliście! Jesteśmy przekonani, że nasza oferta spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dla których liczy się najwyższa jakość usług świadczonych przez wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów z zastosowaniem najnowszego i zaawansowanego technologicznie sprzętu medycznego, a także komfort leczenia i przyjazna atmosfera panująca w gabinecie lekarskim. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług centrum Medicover Stomatologia.

Aby umówić się na wizytę u lekarza dentysty we Wrocławiu  zadzwoń 500 900 603 lub wypełnij formularz kontaktowy.

Oferowane usługi stomatologiczne dostępne są dla wszystkich Pacjentów, w tym również dla osób nieposiadających opieki medycznej w Medicover.

Zakres usług

Konsultacje

 • Chirurg stomatolog
 • Dentysta
 • Endodonta
 • Implantolog
 • Ortodonta
 • Pedodonta
 • Periodontolog
 • Protetyk stomatologiczny

Stomatologia Medicover - Wrocław

map
Stomatologia Medicover - Wrocław
Powstańców Śląskich 7a 53-332 Wrocław
500 900 603
Pon - Pt 8:00 - 20:00