- Aparat nakładkowy Łódź. Czym jest Invisalign?
- Invisalign w Łodzi. Jak przebiega leczenie?
- Jak wygląda aparat invisalign?
- Ile kosztuje invisalign w Łodzi?
- Czy warto prostować zęby?
- Założenie aparatu invisalign w Łodzi - gdzie?
Wada zgryzu wprawia Cię w kompleksy? Wydaje Ci się, że diastema wygląda dobrze tylko u modelek uśmiechających się z okładek magazynów? Natura obdarzyła Cię trójkami wystającymi ponad łuk zębowy i nie odpowiada Ci wygląd takiego uśmiechu? Rozwiązaniem na te i wiele innych problemów jest leczenie ortodontyczne. Współczesna stomatologia oferuje kilka rodzajów aparatów ortodontycznych, m.in. umieszczane z tyłu zębów aparaty lingwalne, aparaty bezligaturowe, tradycyjne z zamkami metalowymi lub estetycznymi, a wreszcie zupełnie przezroczysty, innowacyjny system nakładek invisalign. Co to jest aparat invisalign? W czym przezroczyste nakładki są lepsze od tradycyjnego aparatu na zęby? Wreszcie - czy w ogóle warto prostować zęby?
Aparat nakładkowy Łódź. Czym jest Invisalign?
System invisalign umożliwia leczenie wad zgryzu niewidocznymi nakładkami. Tak zwane alignery umieszczane na łukach zębowych poprzez delikatny nacisk stopniowo nadają zgryzowi prawidłowy kształt. Invisalign w Łodzi dedykowany jest szczególnie tym osobom, które borykają się ze stłoczeniem zębów, przodozgryzem lub zgryzem otwartym, krzyżowym albo głębokim. Wskazaniem do stosowania nakładek invisalign jest też szparowatość i wiele innych wad zgryzu.
W całym procesie leczenia nakładkami pacjent otrzymuje wiele kompletów alignerów stworzonych na jego indywidualne potrzeby. Dzieje się tak dlatego, że co jakiś czas należy je zdejmować i wymieniać na nowe egzemplarze, by prawidłowo spełniały swoją funkcję. Czas trwania leczenia, podobnie jak jest z aparatem stałym, trwa od 3 do 18 miesięcy. Jak dokładnie przebiega ortodoncja z systemem invisalign?
Invisalign w Łodzi. Jak przebiega leczenie?
Invisalign - leczenie ortodontyczne w Łodzi to nieskomplikowany i nieinwazyjny dla organizmu proces. Etapy terapii u stomatologa można podzielić następująco:
Diagnoza i plan leczenia
Na pierwszej wizycie dentysta przeprowadza badania takie jak skan uzębienia czy RTG zębów. Na ich podstawie zapada decyzja o rodzaju aparatu ortodontycznego, jaki będzie dla pacjenta najlepszy. Powstaje także szczegółowy plan leczenia oraz kosztorys. Na tym etapie dentysta pobiera także wyciski łuków zębowych, które posłużą za wzór w pracowni protetycznej.
Odbiór nakładek
Pacjent otrzymuje zestaw gotowych, spersonalizowanych alignerów oraz zostaje poinstruowany o szczegółach leczenia. Niezbędnym jest, by nakładki nosić na zębach przynajmniej 22 godziny na dobę, zachowywać ich odpowiednią higienę oraz odbywać wizyty kontrolne.
Kontrole u ortodonty
Ponieważ leczenie trwa czasem nawet kilkanaście miesięcy, dla upewnienia się, że proces przebiega prawidłowo, niezbędnym jest odbywanie regularnych konsultacji, podczas których dentysta ocenia zmiany zachodzące w zgryzie.
Zakończenie całego leczenia
Ostatnim etapem jest podsumowująca i zamykająca terapię wizyta w gabinecie stomatologicznym. To wtedy dentysta informuje o pełnym sukcesie i zakończeniu leczenia. Od tego momentu pacjent może cieszyć się prostymi zębami i nienagannym uśmiechem.
Jak wygląda aparat invisalign?
To, co wyróżnia systemy nakładkowe spośród innych aparatów ortodontycznych, to wysokie walory estetyczne. Same nakładki są praktycznie niewidoczne. Pacjent może czuć się swobodnie i atrakcyjnie. Brak metalowych zamków i drutów to także wyższy komfort użytkowania, bez ryzyka otarć i urazów. Jakie cechy nakładek powodują rosnącą ich popularność? Nakładki ortodontyczne są przede wszystkim:
- wykonane z bezpiecznych tworzyw;
- transparentne - niemal niewidoczne na zębach;
- łatwe w samodzielnym zdejmowaniu np. na czas posiłków;
- ułatwiające higienę jamy ustnej;
- cienkie, a więc komfortowe w użytkowaniu;
- stworzone z elastycznego, termokurczliwego materiału;
- łagodne dla dziąseł i warg;
- proste do utrzymania w czystości;
- estetyczne i dyskretne.
Pomimo wielu różnic przemawiających na ich korzyść, aparaty ruchome mają kilka parametrów porównywalnych do tradycyjnych aparatów ortodontycznych. Są nimi:
- czas leczenia,
- koszt leczenia,
- efekty leczenia.
Ile kosztuje invisalign w Łodzi?
Osoby, które interesuje prostowanie zębów w Łodzi, zastanawiają się z pewnością, ile kosztuje taka terapia ortodontyczna. Najlepszym rozwiązaniem podczas poszukiwania odpowiedzi na to pytanie jest odbycie konsultacji u certyfikowanego specjalisty invisalign. Wszystko dlatego, że każdy przypadek chorobowy jest indywidualny. Zupełnie innych cen mogą spodziewać się osoby o różnych wadach zgryzu i stopniu ich skomplikowania. Zazwyczaj jednak decydując się na to rozwiązanie, należy liczyć się z wydatkiem rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Orientacyjne koszty można sprawdzić na naszej stronie internetowej: cena Invisalign Łódź.
Czy warto prostować zęby?
Niezależnie od rodzaju aparatu ortodontycznego, na jaki się zdecydujemy, prostowanie zgryzu, w którym układ zębów jest nieprawidłowy, zawsze jest dobrym pomysłem. Wystające poza łuk zęby są bardziej narażone na urazy. Niewłaściwy układ zębów zaburza też rozkład nacisku podczas żucia i gryzienia, co nadmiernie obciąża niektóre zęby i prowadzi do ich uszkodzeń. Nie mniej ważnym argumentem jest też estetyka - szeroki uśmiech, z którego jego właściciel jest zadowolony i dumny, to najpiękniejsza ozdoba.
Założenie aparatu invisalign w Łodzi - gdzie?
W centrach Medicover Stomatologia w Łodzi można skorzystać z leczenia ortodontycznego niewidocznymi nakładkami invisalign. Wystarczy zgłosić się do jednej z naszych lokalizacji.