Invisalign Łódź

Wada zgryzu wprawia Cię w kompleksy? Wydaje Ci się, że diastema wygląda dobrze tylko u modelek uśmiechających się z okładek magazynów? Rozwiązaniem na te i wiele innych problemów jest leczenie ortodontyczne. Współczesna stomatologia oferuje kilka rodzajów aparatów ortodontycznych, m.in. umieszczane z tyłu zębów aparaty lingwalne, aparaty bezligaturowe, tradycyjne z zamkami metalowymi lub estetycznymi, a wreszcie zupełnie przezroczysty, innowacyjny system nakładek invisalign. Co to jest aparat invisalign? W czym przezroczyste nakładki są lepsze od tradycyjnego aparatu na zęby? Wreszcie - czy w ogóle warto prostować zęby?

Aparat nakładkowy Łódź. Czym jest Invisalign?

System invisalign umożliwia leczenie wad zgryzu niewidocznymi nakładkami. Tak zwane alignery umieszczane na łukach zębowych poprzez delikatny nacisk stopniowo nadają zgryzowi prawidłowy kształt. Invisalign w Łodzi dedykowany jest szczególnie tym osobom, które borykają się ze stłoczeniem zębów, przodozgryzem lub zgryzem otwartym, krzyżowym albo głębokim. Wskazaniem do stosowania nakładek invisalign jest też szparowatość i wiele innych wad zgryzu.

W całym procesie leczenia nakładkami pacjent otrzymuje wiele kompletów alignerów stworzonych na jego indywidualne potrzeby. Dzieje się tak dlatego, że co jakiś czas należy je zdejmować i wymieniać na nowe egzemplarze, by prawidłowo spełniały swoją funkcję. Czas trwania leczenia, podobnie jak jest z aparatem stałym, trwa od 3 do 18 miesięcy. Jak dokładnie przebiega ortodoncja z systemem invisalign?

 

Invisalign w Łodzi. Jak przebiega leczenie?

Invisalign - leczenie ortodontyczne w Łodzi to nieskomplikowany i nieinwazyjny dla organizmu proces. Etapy terapii u stomatologa można podzielić następująco:

Diagnoza i plan leczenia

Na pierwszej wizycie dentysta przeprowadza badania takie jak skan uzębienia czy RTG zębów. Na ich podstawie zapada decyzja o rodzaju aparatu ortodontycznego, jaki będzie dla pacjenta najlepszy. Powstaje także szczegółowy plan leczenia oraz kosztorys. Na tym etapie dentysta pobiera także wyciski łuków zębowych, które posłużą za wzór w pracowni protetycznej.

Odbiór nakładek

Pacjent otrzymuje zestaw gotowych, spersonalizowanych alignerów oraz zostaje poinstruowany o szczegółach leczenia. Niezbędnym jest, by nakładki nosić na zębach przynajmniej 22 godziny na dobę, zachowywać ich odpowiednią higienę oraz odbywać wizyty kontrolne.

Kontrole u ortodonty

Ponieważ leczenie trwa czasem nawet kilkanaście miesięcy, dla upewnienia się, że proces przebiega prawidłowo, niezbędnym jest odbywanie regularnych konsultacji, podczas których dentysta ocenia zmiany zachodzące w zgryzie.

Zakończenie całego leczenia

Ostatnim etapem jest podsumowująca i zamykająca terapię wizyta w gabinecie stomatologicznym. To wtedy dentysta informuje o pełnym sukcesie i zakończeniu leczenia. Od tego momentu pacjent może cieszyć się prostymi zębami i nienagannym uśmiechem.

Leczenie invisalign jest bardzo wygodne

Jak wygląda aparat invisalign?

To, co wyróżnia systemy nakładkowe spośród innych aparatów ortodontycznych, to wysokie walory estetyczne. Same nakładki są praktycznie niewidoczne. Pacjent może czuć się swobodnie i atrakcyjnie. Brak metalowych zamków i drutów to także wyższy komfort użytkowania, bez ryzyka otarć i urazów. Jakie cechy nakładek powodują rosnącą ich popularność? Nakładki ortodontyczne są przede wszystkim:

 • wykonane z bezpiecznych tworzyw;
 • transparentne - niemal niewidoczne na zębach;
 • łatwe w samodzielnym zdejmowaniu np. na czas posiłków;
 • ułatwiające higienę jamy ustnej;
 • cienkie, a więc komfortowe w użytkowaniu;
 • stworzone z elastycznego, termokurczliwego materiału;
 • łagodne dla dziąseł i warg;
 • proste do utrzymania w czystości;
 • estetyczne i dyskretne.

 

Zalety leczenia nakładkowego

Opatentowany materiał SmartTrack®
To dyskretne, przezroczyste tworzywo, które zostało zaprojektowane tak, by przyspieszać efekty leczenia, a zarazem jest praktycznie niewidoczne i nie rani dziąseł.
Cyfrowy skan jamy ustnej
Na podstawie którego zostaną zaprojektowane nakładki o optymalnym kształcie i działaniu – idealnie dopasowane do jamy ustnej pacjenta.
Szeroki zakres leczenia
Za pomocą nakładek można skorygować większość najpopularniejszych wad zgryzu i nieprawidłowości zębowych. Sprawdzą się zarówno przy drobnym, jak i bardziej zaawansowanym leczeniu.
Komfort użytkowania
Nakładki zdejmuje się do posiłków, przez co nie trzeba rezygnować z ulubionych potraw, a o higienę można dbać jak przed leczeniem.
Dopasowany rodzaj leczenia
Nakładki dobrane są do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. W Medicover Stomatologia w zależności od rodzaju i zaawansowania wady zgryzu można skorzystać z różnych wersji nakładek: Express, Lite lub Comprehensive.
Konsultacje i opieka specjalistów
W trakcie leczenia postępy korekcji wad zgryzu są monitorowane przez lekarza prowadzącego. Dzięki temu jest on w stanie na bieżąco reagować i dostosowywać plan leczenia do potrzeb danego uśmiechu.
Bezpłatne wizyty kontrolne
Zaletą nakładek jest fakt, że nie wymagają dodatkowych kosztów związanych z wizytami kontrolnymi czy też ewentualnymi naprawami zamków lub innych elementów – jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych aparatów.

Pomimo wielu różnic przemawiających na ich korzyść, aparaty ruchome mają kilka parametrów porównywalnych do tradycyjnych aparatów ortodontycznych. Są nimi:

 • czas leczenia,
 • koszt leczenia,
 • efekty leczenia.

Ile kosztuje invisalign w Łodzi?

Osoby, które interesuje prostowanie zębów w Łodzi, zastanawiają się z pewnością, ile kosztuje taka terapia ortodontyczna. Najlepszym rozwiązaniem podczas poszukiwania odpowiedzi na to pytanie jest odbycie konsultacji u certyfikowanego specjalisty invisalign. Wszystko dlatego, że każdy przypadek chorobowy jest indywidualny. Zupełnie innych cen mogą spodziewać się osoby o różnych wadach zgryzu i stopniu ich skomplikowania. Zazwyczaj jednak decydując się na to rozwiązanie, należy liczyć się z wydatkiem rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Orientacyjne koszty można sprawdzić na naszej stronie internetowej: cena Invisalign Łódź.

 

Umów wizytę

Wypełnij krótki formularz a my zadzwonimy do Ciebie

  Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa, Cele przetwarzania: kontakt zwrotny lub odpowiedź na zadane pytanie, marketing własnych produktów i usług [w tym profilowanie], marketing produktów i usług Medicover Polska [w tym profilowanie] czytaj dalej >>

  Czy warto prostować zęby?

  Niezależnie od rodzaju aparatu ortodontycznego, na jaki się zdecydujemy, prostowanie zgryzu, w którym układ zębów jest nieprawidłowy, zawsze jest dobrym pomysłem. Wystające poza łuk zęby są bardziej narażone na urazy. Niewłaściwy układ zębów zaburza też rozkład nacisku podczas żucia i gryzienia, co nadmiernie obciąża niektóre zęby i prowadzi do ich uszkodzeń. Nie mniej ważnym argumentem jest też estetyka - szeroki uśmiech, z którego jego właściciel jest zadowolony i dumny, to najpiękniejsza ozdoba.

  Założenie aparatu invisalign w Łodzi - gdzie?

  W centrach Medicover Stomatologia w Łodzi można skorzystać z leczenia ortodontycznego niewidocznymi nakładkami invisalign. Wystarczy zgłosić się do jednej z naszych lokalizacji.