Invisalign Kraków

Jest dyskretny, pomaga zachować w tajemnicy to, z czym nie masz ochoty się obnosić. Jest delikatny, elastyczny i doskonale dopasowany do Twoich potrzeb. Sprawia, że z czasem Twój uśmiech widocznie pięknieje, a samoocena szybuje w górę... Niewidoczny aparat ortodontyczny invisalign to najnowocześniejszy i najbardziej estetyczny sposób prostowania zębów. Gdzie założyć taki aparat na zęby w Krakowie? Ile kosztuje leczenie invisalign? Wreszcie - czym różni się od tradycyjnego aparatu?

Co to jest invisalign? Aparat nakładkowy w Krakowie

Niewidoczny aparat invisalign to innowacyjna forma leczenia ortodontycznego przy użyciu przezroczystych nakładek na zęby, tzw. alignerów. Nakładki invisalign znajdując się w jamie ustnej, wywierają nacisk na korony zębów. Stopniowo prostują je i przywracają uśmiechowi odpowiedni kształt i symetrię. Co wyróżnia leczenie metodą invisalign od innych sposobów na proste zęby stosowanych w ortodoncji?

 • Niewidoczna, przezroczysta forma.
 • Możliwość zdejmowania aparatu w razie potrzeby.
 • Ułatwiona higiena jamy ustnej.
 • Delikatność dla dziąseł i warg.
 • Łatwe utrzymanie aparatu w czystości.
 • Wysoka estetyka.
 • Dyskretne leczenie ortodontyczne.
 • Wygoda użytkowania.

 

Ortodonta Kraków - jak wyglądają nakładki invisalign?

Nakładki ortodontyczne są równie skuteczne, co również wykorzystywane w stomatologii tradycyjne, metalowe aparaty z zamkami. Porównywalne są także czas leczenia i efekty leczenia. To, co zdecydowanie wyróżnia system invisalign spośród innych metod leczenia aparatem ortodontycznym, to wygląd - szczególnie wysoka estetyka i dyskrecja. Nakładki wykonane są z cienkiego, transparentnego, termoplastycznego materiału. Umieszczone na zębach są praktycznie niewidoczne. O ile uśmiech okuty w metalową konstrukcję pełną drutów i zamków może być dla niektórych osób niekomfortowy, o tyle invisalign pozwala zachować proces leczenia w tajemnicy.

Leczenie wad zgryzu w Krakowie. Jak przebiega terapia invisalign?

Prostowanie uśmiechu przy użyciu przezroczystego aparatu jest proste, a całe leczenie można ująć w trzech prostych krokach. Na początku pacjent odwiedza gabinet stomatologiczny, gdzie certyfikowany specjalista invisalign wykonuje niezbędne badania takie jak np. RTG zębów. Indywidualnie dla każdego pacjenta stomatolog pobiera także wyciski zębów, na bazie których powstaną niewidoczne nakładki. Specjalista tworzy także szczegółowy plan leczenia i kosztorys. Kolejna wizyta w klinice to już odbiór nakładek oraz szczegółowe instrukcje ich użytkowania. Pacjent musi wiedzieć na przykład, że by uzyskać piękny uśmiech przy pomocy nakładek, należy nosić je przez cały okres leczenia minimum 22 godziny na dobę w jamie ustnej. Regularnie należy też zmieniać komplety otrzymanych nakładek na nowe. Co jakiś czas niezbędne są także kontrole u ortodonty, które pozwolą skontrolować prawidłowy przebieg terapii. Leczenie invisalign trwa zwykle od 3 do 18 miesięcy. Czas leczenia zależy od rodzaju wady zgryzu czy oczekiwanych zmian w wyglądzie uśmiechu.

 

Zalety leczenia nakładkowego

Opatentowany materiał SmartTrack®
To dyskretne, przezroczyste tworzywo, które zostało zaprojektowane tak, by przyspieszać efekty leczenia, a zarazem jest praktycznie niewidoczne i nie rani dziąseł.
Cyfrowy skan jamy ustnej
Na podstawie którego zostaną zaprojektowane nakładki o optymalnym kształcie i działaniu – idealnie dopasowane do jamy ustnej pacjenta.
Szeroki zakres leczenia
Za pomocą nakładek można skorygować większość najpopularniejszych wad zgryzu i nieprawidłowości zębowych. Sprawdzą się zarówno przy drobnym, jak i bardziej zaawansowanym leczeniu.
Komfort użytkowania
Nakładki zdejmuje się do posiłków, przez co nie trzeba rezygnować z ulubionych potraw, a o higienę można dbać jak przed leczeniem.
Dopasowany rodzaj leczenia
Nakładki dobrane są do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. W Medicover Stomatologia w zależności od rodzaju i zaawansowania wady zgryzu można skorzystać z różnych wersji nakładek: Express, Lite lub Comprehensive.
Konsultacje i opieka specjalistów
W trakcie leczenia postępy korekcji wad zgryzu są monitorowane przez lekarza prowadzącego. Dzięki temu jest on w stanie na bieżąco reagować i dostosowywać plan leczenia do potrzeb danego uśmiechu.
Bezpłatne wizyty kontrolne
Zaletą nakładek jest fakt, że nie wymagają dodatkowych kosztów związanych z wizytami kontrolnymi czy też ewentualnymi naprawami zamków lub innych elementów – jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych aparatów.

Jakie wady zgryzu leczy invisalign?

Spektrum wad, z jakimi bez problemu poradzą sobie nakładki ortodontyczne, jest bardzo szerokie. Aparaty nakładkowe sprawdzą się świetnie w przypadku niewielkich, kosmetycznych zmian, takich jak diastema, szparowatość czy stłoczenia zębów. Równie skuteczne są podczas leczenia poważniejszych wad - przodozgryzu, zgryzu otwartego, głębokiego czy krzyżowego.

W Medicover Stomatologia Kraków możesz skorzystać z leczenia invisalign

Invisalign w Krakowie - cena

Jeżeli szukasz najlepszego sposobu na wyprostowanie Twoich zębów w Krakowie, z pewnością interesuje Cię, ile kosztuje niewidoczny aparat ortodontyczny. Koszty są podobne jak w przypadku leczenia aparatami stałymi, mogą różnić się w zależności od tego, jak skomplikowane są wady zgryzu do skorygowania. Przyjmuje się, że zazwyczaj leczenie invisalign to koszt rzędu kilkunastu tysięcy złotych.

 

Umów wizytę

Wypełnij krótki formularz a my zadzwonimy do Ciebie

  Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa, Cele przetwarzania: kontakt zwrotny lub odpowiedź na zadane pytanie, marketing własnych produktów i usług [w tym profilowanie], marketing produktów i usług Medicover Polska [w tym profilowanie] czytaj dalej >>

  Założenie aparatu invisalign w Krakowie - gdzie?

  W centrach Medicover Stomatologia w Krakowie można skorzystać z leczenia ortodontycznego niewidocznymi nakładkami invisalign. Wystarczy zgłosić się do jednej z naszych lokalizacji.