Invisalign Gdańsk

Wady zgryzu są zmorą wielu pacjentów, a ich leczenie również nie należy do przyjemnych. Długotrwałe noszenie widocznych aparatów ortodontycznych zniechęca wielu pacjentów. Na szczęście na rynku pojawiła się innowacyjna alternatywa w postaci nakładek Invisalign. Są one praktycznie niewidoczne, bardzo wygodne, a czas leczenia w ich przypadku jest często krótszy w porównaniu z tradycyjnymi aparatami. Nakładki Invisalign są dostępne między innymi w centrach Medicover Stomatologia w Gdańsku.

Aparat Invisalign - co to jest?

Nakładki Invisalign to jeden z rodzajów aparatów ortodontycznych, przy pomocy którego można wyleczyć większość wad zgryzu. Ogromną zaletą nakładek jest estetyka - są praktycznie niewidoczne - oraz wygoda użytkowania. Ponadto pacjenci w dużej mierze samodzielnie wymieniają nakładki, dzięki czemu zmniejsza się ilość niezbędnych wizyt kontrolnych u stomatologa w trakcie leczenia. Warto podkreślić, że nie wszyscy dentyści stosują system Invisalign w swoich gabinetach. Potrzebna jest do tego specjalna certyfikacja i szkolenie. Leczenie Invisalign jest dostępne między innymi w centrach Medicover Stomatologia np. w Gdańsku, ale w innych miastach również.

 

Kto może skorzystać z aparatu Invisalign?

Aparat Invisalign pozwala na wyleczenie większości wad zgryzu. Skutecznie skoryguje między innymi:

 • przodozgryz;
 • zgryz otwarty;
 • stłoczenia zębów;
 • krzywe zęby;
 • nagryz pionowy;
 • zgryz krzyżowy;
 • szparowatość.

Z nakładek z równym powodzeniem mogą skorzystać zarówno młodsi, jak i starsi pacjenci. W przypadku młodzieży Invisalign sprawdzi się w pierwszej fazie leczenia ortodontycznego, sprawiając, że wada zgryzu zostanie wyeliminowana na bardzo wczesnym etapie rozwoju.

Jednak z nakładek Invisalign zdecydowanie częściej korzystają dorośli pacjenci, którzy dużą uwagę zwracają na estetykę. Nie chcą by aparat był widoczny. Pragną także możliwie jak najbardziej ograniczyć konieczność wizyt kontrolnych, a także czas leczenia. Invisalign jest w stanie spełnić wszystkie te pragnienia, skutecznie korygując wadę zgryzu.

Nakładki Invisalign stosuje się także, by poprawić efekty wizualne po wcześniejszym leczeniu ortodontycznym tradycyjnym aparatem na zęby.

Dyskretne leczenie ortodontyczne to Invisalign

Jak przebiega leczenie z użyciem Invisalign w Gdańsku?

Leczenie nakładkami Invisalign jest stosunkowo proste. Najpierw oczywiście niezbędna jest konsultacja, podczas której stomatolog ocenia stan naszego zgryzu i wraz z pacjentem wybiera możliwą najlepszą metodę leczenia, dostosowaną do oczekiwań i możliwości finansowych leczonego.

Po wybraniu systemu Invisalign lekarz wykonuje zdjęcia 3D zgryzu lub tradycyjne wyciski ortodontyczne, na podstawie których zostaną wykonane pasujące nakładki. Na kolejnej wizycie lekarz instruuje pacjenta, jak należy postępować z nakładkami (jak je zakładać, zdejmować, kiedy można to robić oraz kiedy należy je wymienić na nowe). Ustala także termin kolejnej wizyty kontrolnej.

Pełen czas leczenia zwykle mieści się w granicach 12-18 miesięcy. Zdarzają się jednak bardziej skomplikowane przypadki, które wymagają dłuższej terapii. Pierwszą różnicę pacjenci czują przeważnie po około 3 miesiącach od rozpoczęcia leczenia. Z kolei pierwsze efekty wizualne są zauważalne po około 6 miesiącach. Warto zaznaczyć, że przy leczeniu Invisalign bardzo duże znaczenie ma dyscyplina samego pacjenta. Musi on nosić nakładki przez min. 22 godziny w ciągu doby, aby możliwe do osiągnięcia były planowane efekty korekcji.

Pamiętajmy, że nakładek Invisalign nie znajdziemy w każdym gabinecie dentystycznym. Dentyści muszą przejść specjalistyczne szkolenie, zanim będą mogli oferować swoim pacjentom leczenie z użyciem tego systemu. Takich lekarzy można znaleźć między innymi w centrach Medicover Stomatologia w Gdańsku.

 

Zalety leczenia nakładkowego

Opatentowany materiał SmartTrack®
To dyskretne, przezroczyste tworzywo, które zostało zaprojektowane tak, by przyspieszać efekty leczenia, a zarazem jest praktycznie niewidoczne i nie rani dziąseł.
Cyfrowy skan jamy ustnej
Na podstawie którego zostaną zaprojektowane nakładki o optymalnym kształcie i działaniu – idealnie dopasowane do jamy ustnej pacjenta.
Szeroki zakres leczenia
Za pomocą nakładek można skorygować większość najpopularniejszych wad zgryzu i nieprawidłowości zębowych. Sprawdzą się zarówno przy drobnym, jak i bardziej zaawansowanym leczeniu.
Komfort użytkowania
Nakładki zdejmuje się do posiłków, przez co nie trzeba rezygnować z ulubionych potraw, a o higienę można dbać jak przed leczeniem.
Dopasowany rodzaj leczenia
Nakładki dobrane są do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. W Medicover Stomatologia w zależności od rodzaju i zaawansowania wady zgryzu można skorzystać z różnych wersji nakładek: Express, Lite lub Comprehensive.
Konsultacje i opieka specjalistów
W trakcie leczenia postępy korekcji wad zgryzu są monitorowane przez lekarza prowadzącego. Dzięki temu jest on w stanie na bieżąco reagować i dostosowywać plan leczenia do potrzeb danego uśmiechu.
Bezpłatne wizyty kontrolne
Zaletą nakładek jest fakt, że nie wymagają dodatkowych kosztów związanych z wizytami kontrolnymi czy też ewentualnymi naprawami zamków lub innych elementów – jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych aparatów.

Ile kosztuje leczenie aparatem Invisalign w Gdańsku?

Trudno oszacować pełen koszt leczenia nakładkami Invisalign w Gdańsku, czy też w innym mieście, dla każdego pacjenta. Cena leczenia w dużej mierze zależy od wady zgryzu u leczonego, czasu przewidywanego leczenia oraz ilości potrzebnych nakładek. Terapia z użyciem nakładek Invisalign jest droższa niż leczenie tradycyjnym aparatem ortodontycznym. Warto jednak zaznaczyć, że czas leczenia jest często krótszy, system jest praktycznie niewidoczny, a także potrzeba mniej wizyt kontrolnych, za które przecież trzeba zapłacić. Ponadto nakładki można zdejmować podczas jedzenia i mycia zębów, co znacząco ułatwia zachowanie prawidłowej higieny jamy ustnej.

Orientacyjne koszty leczenia wady zgryzu różnymi rodzajami nakładek Invisalign można sprawdzić na naszej stronie internetowej - Cena Invisalign Gdańsk.

 

Umów wizytę

Wypełnij krótki formularz a my zadzwonimy do Ciebie

  Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa, Cele przetwarzania: kontakt zwrotny lub odpowiedź na zadane pytanie, marketing własnych produktów i usług [w tym profilowanie], marketing produktów i usług Medicover Polska [w tym profilowanie] czytaj dalej >>

  Założenie aparatu Invisalign w Gdańsku - gdzie?

  W centrach Medicover Stomatologia w Gdańsku można skorzystać z leczenia ortodontycznego niewidocznymi nakładkami Invisalign. Wystarczy zgłosić się do jednej z naszych lokalizacji.