Invisalign Warszawa

Niewidoczny aparat ortodontyczny? To już nie tylko utopijna wizja przyszłości, ale realna opcja dla najbardziej wymagających osób. Aparat na zęby w systemie invisalign to rozwiązanie, które pozwala wyprostować zęby, unikając noszenia widocznego z daleka, metalowego aparatu z zamkami. Jeśli interesuje Cię prostowanie zębów w Warszawie, koniecznie zwróć uwagę na leczenie metodą invisalign. Invisalign w Warszawie - czym jest, ile kosztuje i jaką przewagę ma prostowanie zębów za pomocą przezroczystych nakładek nad tradycyjnym leczeniem ortodontycznym? Na te i inne pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.

Co to jest Invisalign? Aparat nakładkowy w Warszawie

Invisalign to zyskująca na popularności metoda niwelowania wad zgryzu przy użyciu transparentnych aparatów nakładkowych, tzw. alignerów. Posiada wiele charakterystycznych właściwości, które czynią ten system wygodnym, estetycznym i innowacyjnym. Delikatny nacisk silikonowych szyn wpływa na ustawienie zębów. Tydzień po tygodniu, stopniowo przesuwając zęby, aparat kształtuje nowy, piękny uśmiech.

 

Z czego wykonane są aparaty i jak wyglądają?

Aparat invisalign to nakładki spersonalizowane, wykonywane indywidualnie na potrzeby każdego pacjenta. Tworzone są w pracowni protetycznej z cienkiej warstwy bezpiecznego dla organizmu, termokurczliwego silikonu. Jest on także elastyczny i giętki, nie powoduje zatem urazów dziąseł czy warg podczas użytkowania. Za pomocą nakładek invisalign możliwe jest dyskretne leczenie wad zgryzu - przezroczyste nakładki na zęby pozostają praktycznie niewidoczne w jamie ustnej. W odróżnieniu od tradycyjnie stosowanego w ortodoncji aparatu stałego alignery można zdejmować, co niesie za sobą szereg korzyści. Ułatwia to higienę jamy ustnej, ale i utrzymanie w czystości samego aparatu. Zamiast specjalnych szczoteczek ortodontycznych, koniecznych by dotrzeć w trudno dostępne zakamarki pomiędzy łukami i zamkami, jak to wygląda w przypadku tradycyjnego aparatu, do mycia zębów podczas leczenia invisalign wystarczy zwykła szczoteczka. Nie ma też konieczności wprowadzania żadnych ograniczeń w diecie - do posiłku i picia wystarczy zdjąć aparat i w pełni cieszyć się jedzeniem.

 

Zalety leczenia nakładkowego

Opatentowany materiał SmartTrack®
To dyskretne, przezroczyste tworzywo, które zostało zaprojektowane tak, by przyspieszać efekty leczenia, a zarazem jest praktycznie niewidoczne i nie rani dziąseł.
Cyfrowy skan jamy ustnej
Na podstawie którego zostaną zaprojektowane nakładki o optymalnym kształcie i działaniu – idealnie dopasowane do jamy ustnej pacjenta.
Szeroki zakres leczenia
Za pomocą nakładek można skorygować większość najpopularniejszych wad zgryzu i nieprawidłowości zębowych. Sprawdzą się zarówno przy drobnym, jak i bardziej zaawansowanym leczeniu.
Komfort użytkowania
Nakładki zdejmuje się do posiłków, przez co nie trzeba rezygnować z ulubionych potraw, a o higienę można dbać jak przed leczeniem.
Dopasowany rodzaj leczenia
Nakładki dobrane są do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. W Medicover Stomatologia w zależności od rodzaju i zaawansowania wady zgryzu można skorzystać z różnych wersji nakładek: Express, Lite lub Comprehensive.
Konsultacje i opieka specjalistów
W trakcie leczenia postępy korekcji wad zgryzu są monitorowane przez lekarza prowadzącego. Dzięki temu jest on w stanie na bieżąco reagować i dostosowywać plan leczenia do potrzeb danego uśmiechu.
Bezpłatne wizyty kontrolne
Zaletą nakładek jest fakt, że nie wymagają dodatkowych kosztów związanych z wizytami kontrolnymi czy też ewentualnymi naprawami zamków lub innych elementów – jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych aparatów.

Jak przebiega leczenie nakładkowe?

Leczenie ortodontyczne w Warszawie w przypadku każdego pacjenta wygląda podobnie. Terapia rozpoczyna się od wizyty, na której lekarz ortodonta obejrzy zgryz pacjenta, wykona niezbędne badania (RTG zębów, wyciski diagnostyczne, skan uzębienia) i przeprowadzi wywiad. Następnie dobrana zostanie metoda leczenia oraz opracowany spersonalizowany, kompletny plan leczenia. W tym momencie pacjent może poznać takie szczegóły jak szacowany czas leczenia, jaki będzie niezbędny, by mieć wreszcie proste zęby. Podany zostaje także całkowity koszt leczenia invisalign. Na podstawie pobranych przez dentystę wycisków w pracowni protetycznej powstają następnie estetyczne nakładki.

Na kolejnej wizycie odbywa się odbiór zestawu do prostowania zgryzu. Nakładki zmienia się co 1-2 tygodnie. Aby stale zachowywały swoje właściwości, należy nosić je minimum 22 godziny na dobę w jamie ustnej przez cały proces leczenia. Ile trwa leczenie invisalign w Warszawie? W zależności od złożoności wady zgryzu leczenie trwa zazwyczaj od 3 do 18 miesięcy. W międzyczasie konieczne jest odbywanie wizyt kontrolnych, by mieć pewność, że leczenie przyniesie pełen sukces.

Nowoczesne leczenie wad zgryzu to invisalign

Nakładki na zęby Invisalign – dla kogo?

Niezależnie od tego, czy Twoją samoocenę zaniża niewielka diastema, czy może borykasz się z poważnymi wadami zgryzu, leczenie invisalign w Warszawie jest na wyciągnięcie ręki. Wskazaniem do stosowania niewidocznych nakładek to m.in. takie przypadłości jak stłoczenie zębów, szparowatość, przodozgryz, a także zgryz otwarty, głęboki lub krzyżowy. Ostateczna decyzja co do rodzaju zakładanego aparatu powinna zapaść w konsultacji ze stomatologiem, jednak zdecydowana większość problemów z ułożeniem uzębienia w jamie ustnej może być rozwiązana przy pomocy nakładek.

Invisalign Warszawa - cena

Cena leczenia przezroczystymi nakładkami invisalign zależy od indywidualnego przypadku konkretnego pacjenta. Dopiero pełna diagnostyka i nakreślony plan leczenia pozwalają podać zainteresowanemu konkretną kwotę. Zazwyczaj należy się jednak liczyć z kwotą oscylującą wokół kilkunastu tysięcy złotych.

Jeśli poza spektakularnym efektem leczenia ważny jest dla Ciebie także estetyczny wygląd podczas całego procesu prostowania zębów, a dodatkowo cenisz sobie wysoki komfort użytkowania, prawdopodobnie leczenie z wykorzystaniem aparatu invisalign będzie najlepszym spośród rozwiązań, jakie proponuje współczesna stomatologia.

 

Umów wizytę

Wypełnij krótki formularz a my zadzwonimy do Ciebie

    Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa, Cele przetwarzania: kontakt zwrotny lub odpowiedź na zadane pytanie, marketing własnych produktów i usług [w tym profilowanie], marketing produktów i usług Medicover Polska [w tym profilowanie] czytaj dalej >>

    Założenie aparatu invisalign w Warszawie - gdzie?

    W centrach Medicover Stomatologia w Warszawie można skorzystać z leczenia ortodontycznego niewidocznymi nakładkami invisalign. Wystarczy zgłosić się do jednej z naszych lokalizacji.