Invisalign Rzeszów

Zdecydowana większość pacjentów stomatologicznych ma mniejszą lub większą wadę zgryzu. Z reguły są one leczone w dzieciństwie, jednak dorośli pacjenci ortodontyczni nie należą do rzadkości. Aktualnie wady zgryzu można leczyć wieloma różnymi rodzajami aparatów stałych oraz ruchomych. Jedną z najnowszych metod terapii są aparaty nakładkowe Invisalign, które są dostępne chociażby w centrum Medicover Stomatologia w Rzeszowie.

Czym są nakładki Invisalign?

Innowacyjne nakładki Invisalign pozwalają na wyleczenie większości rodzajów wad zgryzu. Ten aparat ortodontyczny skutecznie skoryguje między innymi:

 • przodozgryz;
 • zgryz krzyżowy;
 • zgryz otwarty;
 • stłoczenia zębów;
 • nagryz pionowy;
 • krzywe zęby;
 • szparowatość.

 

Jednak to nie uniwersalność przyczyniła się do popularności nakładek Invisalign. Główną cechą, za którą Invisalign są cenione przez pacjentów, jest wygoda użytkowania oraz estetyka. Nakładki są praktycznie niewidoczne dla osób trzecich. Ponadto pacjenci samodzielnie wymieniają nakładki zgodnie z instrukcją oraz harmonogramem otrzymanym od specjalisty. Takie rozwiązanie pozwala na ograniczenie ilości wizyt kontrolnych, co obniża koszty leczenia oraz oszczędza czas pacjentów.

Kto może skorzystać z aparatu Invisalign?

Nakładki Invisalign wykorzystuje się głównie do leczenia wad zgryzu u osób dorosłych, którym zależy na szybkich efektach terapii oraz niewidoczności aparatu. Jednak z powodzeniem można stosować je także u młodzieży. Invisalign idealnie nadają się w pierwszej fazie leczenia. Zapobiegają pogłębianiu się wady zgryzu w trakcie procesu wzrostu u osób młodych. Aparat nakładkowy sprawdzi się także w celu poprawy efektów po wcześniejszym leczeniu ortodontycznym tradycyjnym stałym aparatem.
Chcąc skorzystać z nakładek Invisalign należy pamiętać, że nie są one dostępne w każdym gabinecie ortodontycznym. W swojej ofercie mają je między innymi dentyści centrum Medicover Stomatologia w Rzeszowie oraz innych miastach.

 

Zalety leczenia nakładkowego

Opatentowany materiał SmartTrack®
To dyskretne, przezroczyste tworzywo, które zostało zaprojektowane tak, by przyspieszać efekty leczenia, a zarazem jest praktycznie niewidoczne i nie rani dziąseł.
Cyfrowy skan jamy ustnej
Na podstawie którego zostaną zaprojektowane nakładki o optymalnym kształcie i działaniu – idealnie dopasowane do jamy ustnej pacjenta.
Szeroki zakres leczenia
Za pomocą nakładek można skorygować większość najpopularniejszych wad zgryzu i nieprawidłowości zębowych. Sprawdzą się zarówno przy drobnym, jak i bardziej zaawansowanym leczeniu.
Komfort użytkowania
Nakładki zdejmuje się do posiłków, przez co nie trzeba rezygnować z ulubionych potraw, a o higienę można dbać jak przed leczeniem.
Dopasowany rodzaj leczenia
Nakładki dobrane są do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. W Medicover Stomatologia w zależności od rodzaju i zaawansowania wady zgryzu można skorzystać z różnych wersji nakładek: Express, Lite lub Comprehensive.
Konsultacje i opieka specjalistów
W trakcie leczenia postępy korekcji wad zgryzu są monitorowane przez lekarza prowadzącego. Dzięki temu jest on w stanie na bieżąco reagować i dostosowywać plan leczenia do potrzeb danego uśmiechu.
Bezpłatne wizyty kontrolne
Zaletą nakładek jest fakt, że nie wymagają dodatkowych kosztów związanych z wizytami kontrolnymi czy też ewentualnymi naprawami zamków lub innych elementów – jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych aparatów.

Jak wygląda leczenie z użyciem Invisalign w Rzeszowie?

Leczenie nakładkami Invisalign nie należy do skomplikowanych, zdarza się, że jest także szybsze w porównaniu z innymi metodami. Pierwszym etapem jest oczywiście konsultacja ze specjalistą. W jej trakcie lekarz ocenia stan zębów, wykonuje niezbędne badania i omawia z pacjentem możliwości leczenia. Gdy leczenie nakładkami Invisalign jest możliwe i pacjent się nie na zdecyduje, wykonywane są zdjęcia 3D zgryzu lub tradycyjne wyciski ortodontyczne. Na ich podstawie zostaną wykonane nakładki. Kolejnym etapem jest instruktaż związany z użytkowaniem aparatu. Lekarz dokładnie omawia, jak należy go zdejmować, zakładać, kiedy powinno się wymienić nakładki na nowe. Ustalany jest także termin kolejnej wizyty kontrolnej.

Pełne leczenie z użyciem Invisalign trwa ok. 12-18 miesięcy. W przypadku bardziej skomplikowanych wad zgryzu proces terapii może się wydłużyć. Zwykle pierwsze efekty są zauważalne po 6 miesiącach noszenia nakładek, jednak pacjenci często czują różnicę już po trzech.

Prostowanie zębów z invisalign

Jaki jest koszt leczenia aparatem nakładkowym Invisalign w Rzeszowie?

Koszt leczenia z wykorzystaniem nakładek Invisalign w Rzeszowie zależy od indywidualnego przypadku każdego pacjenta. Na cenę wpływa rodzaj leczonej wady zgryzu, czas leczenia, ilość wizyt kontrolnych i oczywiście ilość potrzebnych nakładek. Pamiętajmy, że w trakcie leczenia nie stosuje się ciągle tych samych nakładek. Wraz z korygowaniem się wady zgryzu należy je wymieniać, tak by pasowały do aktualnego stanu uzębienia.

Koszt nakładki Invisalign mieści się w granicach kilku-kilkunastu tysięcy złotych, zatem nie jest to najtańsza metoda leczenia ortodontycznego. Warto jednak zaznaczyć, że Invisalign są praktycznie niewidoczne, można je zdejmować podczas jedzenia czy mycia zębów, co znacząco ułatwia prawidłową higienę jamy ustnej. Ponadto ilość wizyt kontrolnych podczas leczenia jest zdecydowanie mniejsza w porównaniu z terapią tradycyjnymi aparatami stałymi. Należy zaś pamiętać, że za kontrole pacjent również uiszcza opłaty - w leczeniu Invisalign taki dodatkowy koszt nie występuje. Orientacyjne ceny za pełne leczenie przezroczystymi nakładkami na zęby można znaleźć na naszej stronie internetowej - cennik Invisalign Rzeszów.

 

Umów wizytę

Wypełnij krótki formularz a my zadzwonimy do Ciebie

  Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa, Cele przetwarzania: kontakt zwrotny lub odpowiedź na zadane pytanie, marketing własnych produktów i usług [w tym profilowanie], marketing produktów i usług Medicover Polska [w tym profilowanie] czytaj dalej >>

  Założenie aparatu invisalign w Rzeszowie - gdzie?

  W centrum Medicover Stomatologia w Rzeszowie można skorzystać z leczenia ortodontycznego niewidocznymi nakładkami invisalign. Wystarczy zgłosić się do naszej lokalizacji.