Invisalign Katowice

Uśmiechając się nie będziesz już musiał przymykać ust w obawie o to, że ktoś zauważy Twoje nierówno ułożone zęby. Wada zgryzu przestanie wpędzać Cię w kompleksy, a pewność siebie poszybuje do góry. Niezależnie od tego, czy dyskomfort sprawia Ci niewielka diastema, czy może od dawna borykasz się z poważną wadą, taką jak na przykład zgryz otwarty czy krzyżowy, w Twoim zasięgu jest to, by czuć się pięknie i swobodnie uśmiechać. Rozwiązaniem jest niewidoczny aparat ortodontyczny invisalign.

Invisalign Katowice. Czym jest aparat nakładkowy?

Leczenie invisalign umożliwia prostowanie zębów za pomocą serii prawie niewidocznych alignerów - przezroczystych, elastycznych, cienkich nakładek na zęby, które pacjent może samodzielnie zdjąć i założyć. Silikonowe szyny są zaprojektowane tak, by wywierały na zęby delikatny nacisk w odpowiednich miejscach. Z czasem korony zębów przesuwają się tam, gdzie powinny się znajdować, milimetr po milimetrze. Dzień po dniu uśmiech zyskuje nowy, symetryczny i estetyczny kształt.

 

Co wyróżnia nakładki invisalign?

Tym, co sprawia, że przezroczysty aparat na zęby to najbardziej innowacyjne spośród dostępnych w ortodoncji rozwiązań, jest materiał, z którego wykonuje się nakładki. To właśnie właściwości elastycznego, termokurczliwego silikonu zapewniają dyskrecję podczas terapii czy komfort użytkowania. Jest to także doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą mieć wybór - w razie ważnego spotkania czy do posiłku można bez problemu samodzielnie zdjąć nakładki. Konstrukcja alignerów sprawia też, że zarówno utrzymanie ich w czystości, jak i higiena jamy ustnej, są łatwe i przyjemne. Bez specjalnych szczoteczek wymiatających resztki pokarmu spomiędzy drucików i zamków. Wystarczy zwykła szczotka do zębów, odrobina pasty i woda.

Nakładki invisalign są:

 • bezpieczne dla organizmu,
 • cienkie i niewidoczne,
 • spersonalizowane i unikatowe,
 • elastyczne i giętkie,
 • komfortowe w użytkowaniu,
 • dyskretne,
 • skuteczne,
 • łatwe do zdjęcia i założenia,
 • proste w czyszczeniu,
 • nie ograniczają w żaden sposób diety.

 

Zalety leczenia nakładkowego

Opatentowany materiał SmartTrack®
To dyskretne, przezroczyste tworzywo, które zostało zaprojektowane tak, by przyspieszać efekty leczenia, a zarazem jest praktycznie niewidoczne i nie rani dziąseł.
Cyfrowy skan jamy ustnej
Na podstawie którego zostaną zaprojektowane nakładki o optymalnym kształcie i działaniu – idealnie dopasowane do jamy ustnej pacjenta.
Szeroki zakres leczenia
Za pomocą nakładek można skorygować większość najpopularniejszych wad zgryzu i nieprawidłowości zębowych. Sprawdzą się zarówno przy drobnym, jak i bardziej zaawansowanym leczeniu.
Komfort użytkowania
Nakładki zdejmuje się do posiłków, przez co nie trzeba rezygnować z ulubionych potraw, a o higienę można dbać jak przed leczeniem.
Dopasowany rodzaj leczenia
Nakładki dobrane są do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. W Medicover Stomatologia w zależności od rodzaju i zaawansowania wady zgryzu można skorzystać z różnych wersji nakładek: Express, Lite lub Comprehensive.
Konsultacje i opieka specjalistów
W trakcie leczenia postępy korekcji wad zgryzu są monitorowane przez lekarza prowadzącego. Dzięki temu jest on w stanie na bieżąco reagować i dostosowywać plan leczenia do potrzeb danego uśmiechu.
Bezpłatne wizyty kontrolne
Zaletą nakładek jest fakt, że nie wymagają dodatkowych kosztów związanych z wizytami kontrolnymi czy też ewentualnymi naprawami zamków lub innych elementów – jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych aparatów.

Dla kogo prostowanie zębów invisalign w Katowicach?

Aparat nakładkowy, choć różni się konstrukcją i wykorzystywanym do produkcji materiałem, z powodzeniem zastępuje tradycyjny aparat stały w leczeniu wad zgryzu różnego typu. Na leczenie invisalign w Katowicach mogą zdecydować się osoby borykające się ze szparowatością czy stłoczeniem zębów, a także zgryzem:

 • otwartym,
 • głębokim,
 • krzyżowym,
 • przodozgryzem.

Niezależnie od zdiagnozowanej wady zgryzu, podstawą w wyborze odpowiedniej metody leczenia powinna być konsultacja z ortodontą. Dotyczy to każdego pacjenta, który chce uzyskać piękny uśmiech. Specjalista z pewnością najlepiej doradzi, w jaki sposób w konkretnym przypadku najlepiej będzie rozwiązać problemy z ułożeniem zębów.

Invisalign to leczenie, którego niemal nie widać

Prostowanie zębów aparatem invisalign krok po kroku

Jeśli planujesz leczenie metodą invisalign w Katowicach, z pewnością zastanawiasz się, jak dokładnie przebiega tego typu leczenie ortodontyczne. Można podzielić je na trzy proste etapy:

1. Diagnostyka

Każdy lekarz ortodonta rozpoczyna terapię od zasadniczej podstawy, jaką jest wykonanie niezbędnych badań (m.in. RTG czy skany uzębienia), a także przeprowadzenia szczegółowego wywiadu. Dopiero na podstawie zebranych danych stawia diagnozę oraz tworzy plan leczenia, indywidualnie do potrzeb pacjenta oraz w konsultacji z nim.

2. Wdrożenie leczenia

Kolejnym krokiem jest odbiór pakietu, kiedy to nakładki na zęby trafiają wreszcie w ręce pacjenta. Razem z tym narzędziem pacjent otrzymuje szczegółowe instrukcje co do stosowania. Musi pamiętać m.in. o tym, aby zmieniać nakładki co 1-2 tygodnie i nosić je minimum 22 godziny na dobę w jamie ustnej.

3. Prostowanie zębów

Kolejnym etapem jest po prostu noszenie nakładek i regularne kontrole u lekarza prowadzącego. Pozwolą one sprawdzić, czy terapia przynosi oczekiwane rezultaty. Dla pacjentów ważną kwestią jest także to, ile wynosi czas leczenia. W zależności od tego, z jaką wadą zgryzu boryka się pacjent, prostowanie uzębienia może trwać od 3 do 18 miesięcy.

Ile kosztuje aparat nakładkowy w Katowicach?

Jednym z kryteriów, które nierzadko wpływają na decyzję co do leczenia, jest cena. W przypadku prostowania zębów znaczenie ma przede wszystkim to, z jaką wadą boryka się pacjent. Zlikwidowanie drobnej diastemy będzie znacznie tańsze, niż skorygowanie głębokiej wady zgryzu. Często jednak pacjenci dochodzą do wniosku, że odzyskanie pewności siebie, zwalczenie wad wymowy i kompleksów to konieczna inwestycja. Kwoty, z jakimi wiąże się leczenie nakładkami, jak i tradycyjnym aparatem ortodontycznym, są porównywalne, jeśli wziąć pod uwagę wszystkie ponoszone koszty. Prostowanie zębów kosztuje zazwyczaj około kilkunastu tysięcy złotych.

By lepiej poznać tę innowacyjną metodę leczenia twoich zębów, jaką jest system invisalign, a także poznać dokładną cenę, umów wizytę u stomatologa. Orientacyjne koszty kompleksowego leczenia różnymi rodzajami nakładek możesz też sprawdzić na naszej stronie - Invisalign cena.

 

Umów wizytę

Wypełnij krótki formularz a my zadzwonimy do Ciebie

  Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa, Cele przetwarzania: kontakt zwrotny lub odpowiedź na zadane pytanie, marketing własnych produktów i usług [w tym profilowanie], marketing produktów i usług Medicover Polska [w tym profilowanie] czytaj dalej >>

  Założenie aparatu invisalign w Katowicach - gdzie?

  W centrach Medicover Stomatologia w Katowicach można skorzystać z leczenia ortodontycznego niewidocznymi nakładkami invisalign. Wystarczy zgłosić się do jednej z naszych lokalizacji.