Invisalign Gdynia

Czy wiesz, że prostowanie zębów może być łatwe, wygodne i... niewidoczne? Nowoczesna stomatologia oferuje nie tylko tradycyjne aparaty ortodontyczne zbudowane z systemu zamków, gumek i drutów, ale także zupełnie innowacyjne rozwiązanie - przezroczyste nakładki na zęby invisalign. Równie skutecznie co klasyczne aparaty, cieniutkie, giętkie nakładki prostują zęby, nadając uśmiechowi pełnię uroku. Ile kosztuje invisalign w Gdyni? Jak działają nakładki invisalign? Kto może wyprostować uśmiech nakładkowym aparatem na zęby? Zapraszamy po odpowiedź na te i inne wątpliwości!

Czym są nakładki Invisalign?

Niewidoczny aparat ortodontyczny invisalign to nowoczesna forma leczenia różnego rodzaju wad zgryzu dla najbardziej wymagających. System ten polega na stworzeniu zestawu spersonalizowanych nakładek na zęby, indywidualnie, na potrzeby konkretnego pacjenta. Pacjent może zakładać i zdejmować aparat wtedy, kiedy chce - do jedzenia, mycia, czy na czas szczególnego spotkania. Zazwyczaj nie ma jednak takiej konieczności, ponieważ aparat jest prawie niewidoczny na zębach. Wszystko dzięki zastosowaniu wyjątkowego, cienkiego, giętkiego i termokurczliwego silikonu. Elastyczne nakładki są więc nie tylko wygodne, ale i nie rzucają się w oczy. Są też całkowicie bezpieczne dla organizmu i nie powodują reakcji alergicznych. Ich działanie polega na wywieraniu delikatnego nacisku na zęby w odpowiednich miejscach, co stopniowo przesuwa zęby tydzień po tygodniu.

 

Kto może wyprostować zęby nakładkami ortodontycznymi?

Wiele różnego rodzaju wad zgryzu (choć nie wszystkie) może zostać skutecznie zażegnane i pójść w zapomnienie dzięki leczeniu invisalign. Z powodzeniem z tej metody mogą skorzystać osoby, których zęby są stłoczone, albo Ci pacjenci, którzy cierpią na szparowatość. Silikonowe szyny korygują też zgryz otwarty, krzyżowy i głęboki. Ostateczną decyzję co do obranej metody leczenia podejmuje się w konsultacji z ortodontą, aby efekt końcowy był maksymalnie satysfakcjonujący dla pacjenta.

Aparaty nakładkowe invisalign - dlaczego warto?

Jeśli z jakiegoś powodu rozważasz wizytę u ortodonty w Gdyni i zakup aparatu nakładkowego invisalign, z pewnością chętnie poznasz wszystkie jego zalety. Temu innowacyjnemu rozwiązaniu nie brakuje atutów. Pacjenci prostujący zęby za pomocą alignerów zwracają uwagę przede wszystkim na takie cechy jak:

 • skuteczne korygowanie wad zgryzu,
 • dyskretność leczenia ortodontycznego,
 • możliwość zdjęcia aparatu w razie potrzeby,
 • łatwe dbanie o czystość aparatu i higienę jamy ustnej,
 • brak ograniczeń w diecie,
 • subtelny efekt wizualny,
 • komfort noszenia, łagodność dla ust i dziąseł.

 

Zalety leczenia nakładkowego

Opatentowany materiał SmartTrack®
To dyskretne, przezroczyste tworzywo, które zostało zaprojektowane tak, by przyspieszać efekty leczenia, a zarazem jest praktycznie niewidoczne i nie rani dziąseł.
Cyfrowy skan jamy ustnej
Na podstawie którego zostaną zaprojektowane nakładki o optymalnym kształcie i działaniu – idealnie dopasowane do jamy ustnej pacjenta.
Szeroki zakres leczenia
Za pomocą nakładek można skorygować większość najpopularniejszych wad zgryzu i nieprawidłowości zębowych. Sprawdzą się zarówno przy drobnym, jak i bardziej zaawansowanym leczeniu.
Komfort użytkowania
Nakładki zdejmuje się do posiłków, przez co nie trzeba rezygnować z ulubionych potraw, a o higienę można dbać jak przed leczeniem.
Dopasowany rodzaj leczenia
Nakładki dobrane są do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. W Medicover Stomatologia w zależności od rodzaju i zaawansowania wady zgryzu można skorzystać z różnych wersji nakładek: Express, Lite lub Comprehensive.
Konsultacje i opieka specjalistów
W trakcie leczenia postępy korekcji wad zgryzu są monitorowane przez lekarza prowadzącego. Dzięki temu jest on w stanie na bieżąco reagować i dostosowywać plan leczenia do potrzeb danego uśmiechu.
Bezpłatne wizyty kontrolne
Zaletą nakładek jest fakt, że nie wymagają dodatkowych kosztów związanych z wizytami kontrolnymi czy też ewentualnymi naprawami zamków lub innych elementów – jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych aparatów.

Aparat nakładkowy invisalign kontra tradycyjny aparat stały - czym się różnią?

Wszystkie rodzaje aparatów ortodontycznych, jakie oferuje współczesna stomatologia, mają jeden cel i zadanie - przywrócić pacjentowi równy, symetryczny uśmiech. Niezależnie od obranej metody, każde leczenie aparatem ortodontycznym pozwoli ten efekt uzyskać. Jednak w zależności od osobistych preferencji i oczekiwań, pacjent może zdecydować się na zwykły aparat ortodontyczny, w którym uśmiech prostowany jest przez złożony system metalowych zamków, drutów i gumek, lub aparaty ruchome w formie zestawu alignerów. Biorąc pod uwagę wszystkie koszty czy czas leczenia, obie metody są porównywalne. Między sobą różnią się one przede wszystkim formą. Jeśli nie odpowiada ci estetyka aparatu tradycyjnego i wolisz dyskretniejsze rozwiązanie, aparat invisalign będzie dobrym wyborem. Delikatne, niewidoczne nakładki nie rzucają się w oczy i nie wpływają na zmianę wizerunku pacjenta.

Invisalign to nowoczesna metoda leczenia wad zgryzu

Invisalign w Gdyni - leczenie krok po kroku

Chcesz wiedzieć, czego możesz spodziewać się, planując leczenie ortodontyczne metodą invisalign? W gabinecie stomatologicznym w pierwszej kolejności dentysta dokładnie zbada zgryz, przeprowadzi wywiad i wykona badania takie jak RTG zębów czy skan uzębienia. To ostatnie badanie posłuży m.in. do stworzenia spersonalizowanych nakładek w pracowni protetycznej. Na tym etapie pacjent poznaje wstępny kosztorys i plan leczenia, dowiaduje się także, ile czasu w jego przypadku potrzeba na wyprostowanie uśmiechu. Kolejnym krokiem jest odbiór zestawu nakładek.

Najważniejszym etapem jest czas sumiennego noszenia nakładek na zębach. Należy nosić je minimum 22 godziny na dobę w jamie ustnej przez cały okres terapii. Układ zębów stopniowo się zmienia, więc niezbędna jest regularna wymiana nakładek. Kolejne nakładki wymienia się co 1-2 tygodnie. Czas leczenia zależy od konkretnego przypadku każdego pacjenta. W zależności od tego, z jaką wadą zgryzu boryka się pacjent, noszenie aparatu ortodontycznego może być konieczne od 3 do 18 miesięcy. Ważne jest także odbywanie wizyt kontrolnych w tym czasie. To na nich lekarz ortodonta oceni, czy proces leczenia przebiega prawidłowo. Po ostatniej kontroli i zużyciu wszystkich nakładek ortodontycznych pacjent może cieszyć się trwale wyprostowanym, pięknym uśmiechem.

 

Umów wizytę

Wypełnij krótki formularz a my zadzwonimy do Ciebie

  Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa, Cele przetwarzania: kontakt zwrotny lub odpowiedź na zadane pytanie, marketing własnych produktów i usług [w tym profilowanie], marketing produktów i usług Medicover Polska [w tym profilowanie] czytaj dalej >>

  Ile kosztuje invisalign w Gdyni?

  Szukając odpowiedzi na pytanie o to, ile kosztuje leczenie wad zgryzu aparatem invisalign, nie sposób znaleźć konkretnej kwoty. Wszystko dlatego, że cena prostowania zębów zależy od konkretnego przypadku pacjenta. Rodzaj wady zgryzu czy stopień jej zaawansowania wpływają na to, ile musimy zapłacić, chcąc mieć piękny i równy uśmiech. W przypadku niewielkich wad zgryzu, np. drobnej diastemy, liczba nakładek i czas leczenia będą nieporównywalnie mniejsze, niż wtedy, kiedy do wyleczenia jest na przykład zgryz otwarty. Ogólnie przyjmuje się jednak, że kwota, na jaką należy się przygotować, planując leczenie nakładkowe, to około kilkanaście tysięcy złotych. Orientacyjne koszty leczenia różnymi rodzajami nakładek ortodontycznych można sprawdzić na naszej stronie internetowej - invisalign cena.

  Założenie aparatu invisalign w Gdyni - gdzie?

  W centrum Medicover Stomatologia w Gdyni można skorzystać z leczenia ortodontycznego niewidocznymi nakładkami invisalign. Wystarczy zgłosić się do naszej lokalizacji.