• Czy pizza jest zdrowa?

  Czy pizza jest zdrowa?

  Pizza, najpopularniejszy na świecie placek, bywa nazywany kaloryczną bombą, popularnym fast foodem, ale i narodowym skarbem Włoch. Jest uwielbiana przez dzieci oraz dorosłych. I choć nigdy nie znajdzie się na liście najzdrowszych dań świata, to nie zawsze jest żywieniowym „śmieciem”. Wszystko zależy od doboru i jakości składników. Czy zatem pizza jest zdrowa?
 • Olej z czarnuszki właściwości - działanie na włosy i skórę

  Olej z czarnuszki właściwości - działanie na włosy i skórę

  Olej z czarnuszki znany jest ze zdrowotnych właściwości już od czasów starożytnego Egiptu. W krajach muzułmańskich jest uważany za jeden z najważniejszych środków leczniczych. Wszystko dzięki zawartym w nim nienasyconym kwasom tłuszczowym, ale przede wszystkim tymochinonowi - substancji, która działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo, przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo, a nawet ma potencjalne...
 • 6 mitów żywieniowych – obalamy mity o zdrowym żywieniu

  6 mitów żywieniowych – obalamy mity o zdrowym żywieniu

  Coraz więcej osób zwraca uwagę na to, co je. Informacji o tym, jakie produkty są najzdrowsze szukamy w Internecie. Tymczasem rozpowszechnionych jest tam wiele mitów żywieniowych. Trzeba więc weryfikować źródła informacji, żeby sobie nie zaszkodzić. Niebezpieczne może okazać się stosowanie diet wykluczających wiele produktów lub nadużywanie innych. Obalmy sześć najczęściej powielanych mitów, które...
 • Najlepsza dieta na jesień

  Najlepsza dieta na jesień

  Dieta na jesień to czas na potrawy z dyni, topinamburu, jarmużu czy bakłażana. To również okres bogatych w witaminy jabłek, gruszek i śliwek. Sprawdź właściwości jesiennych warzyw i owoców.
 • Truskawki

  Truskawki - wartości odżywcze i kalorie

  Sezon na krajowe truskawki jest krótki. Zaczyna się na początku czerwca i trwa około miesiąca. Dzięki swoim właściwościom truskawki to bomba witaminowa – więc warto po nie sięgać, planując codzienną dietę. Jedzone w nadmiarze mogą jednak zaszkodzić, należy również pamiętać o tym, że nie wszyscy mogą je jeść. Dzięki temu, że mają mało kalorii, truskawki mogą być świetnym uzupełnieniem diety osób...
 • Jajka i ich wartości odżywcze - czy jajka są zdrowe?

  Jajka i ich wartości odżywcze - czy jajka są zdrowe?

  Jajka, jako podstawa wielu potraw, stale towarzyszą nam w kuchni. Jednak czy jedzenie jajek jest zdrowe? Na temat wpływu jajek na zdrowie co jakiś czas pojawiają się nowe doniesienia. Niestety, często sprzeczne. Warto zgłębić ten temat przed Wielkanocą.
 • Wielkanocne obżarstwo - co i jak jeść podczas świąt wielkanocnych?

  Wielkanocne obżarstwo - co i jak jeść podczas świąt wielkanocnych?

  Wielkanocne nieposkromione ucztowanie może okazać się niebezpieczne, zwłaszcza dla restrykcyjnie poszczących przed świętami. Jednodniowe odejście od normy nie spowoduje problemu, ale zbyt obfite posiłki na co dzień grożą nie tylko nadwagą, niestrawnością czy wzdęciem, ale też ostrym zapaleniem trzustki lub pęcherzyka żółciowego. Jak zatem jeść zdrowo?
 • Nietolerancja laktozy - dieta przy nietolerancji laktozy

  Nietolerancja laktozy - dieta przy nietolerancji laktozy

  Nietolerancja laktozy to dysfunkcja polegająca na trudności w trawieniu laktozy, czyli cukru występującego w mleku i jego przetworach. Objawia się dolegliwościami ze strony układu pokarmowego: uczuciem napięcia i pełności, bólami brzucha i biegunką. Symptomy te pojawiają się od około 30 minut do dwóch godzin od spożycia pokarmu z laktozą.
 • Odchudzanie z głową, czyli jak skutecznie schudnąć

  Odchudzanie z głową, czyli jak skutecznie schudnąć

  W artykule podpowiadamy jak skutecznie schudnąć. Czy należysz do osób, które od dawna zapewniają swoje otoczenie, że lada chwila wezmą się za zrzucenie zbędnych kilogramów? Czy za słowami idą czyny, czy po raz kolejny kończy się na oszukiwaniu samego/samej siebie? Brakuje silnej woli? Coś robisz nie tak? Zapoznaj się z tekstem, a odchudzanie z głową przestanie być dla Ciebie tajemnicą.
 • Nutrigenetyka i nutrigenomika – dieta oparta na genach

  Nutrigenetyka i nutrigenomika – dieta oparta na genach

  Test DNA i dieta? Z pozoru nie mają nic wspólnego. A jednak, okazuje się, że dieta oparta o DNA może być niezwykle skuteczna. Genodieta to jednak nie tylko odchudzanie. Genodieta może również pomóc w zapobieganiu, a nawet leczeniu wielu chorób. Dlaczego jednym chorym na nowotwór mogą służyć brokuły a innym nie? Odpowiedzią są właśnie geny. Nutrigenetyka i nutrigenomika mogą wkrótce zrewolucjonizować...