Znieczulenie komputerowe
– co to jest i kiedy się sprawdza

Pojęcie „znieczulenie komputerowe” brzmi nierealistycznie i tajemniczo. To jedna z najbardziej nowoczesnych metod redukcji bólu i dolegliwości związanych z przebiegiem leczenia stomatologicznego. Dlaczego jest przełomowa? Ponieważ jak żadna inna jednocześnie zapewnia leczenie bez bólu i brak konsekwencji wynikających z utraty świadomości lub odrętwienia mięśni twarzy. Jak działa znieczulenie komputerowe? Wyjaśniamy!

The Wand STA – nowoczesna metoda znieczulenia

Znieczulenie komputerowe to rodzaj znieczulenia miejscowego, który bazuje na wykorzystaniu systemu The Wand STA. Wand to po angielsku różdżka, zaś metoda ta jest niemal jak magia. Dzięki użyciu specjalnego narzędzia, która przypomina nieco długopis zakończony cieniutką igłą (albo właśnie różdżkę), aplikacja znieczulenia jest bezbolesna i niezwykle łagodna, a także nie powoduje drętwienia czy np. kłopotów z mówieniem. Narzędzie to jedno, ale drugą część sukcesu zapewnia połączenie z komputerem. Za jego pomocą regulowane jest dozowanie środka znieczulającego. Człon „STA” w nazwie metody to nic innego jak angielski skrót od – single touch anesthesia. Już sama nazwa sugeruje, jak mało inwazyjny i subtelny jest ten sposób. Dzięki połączeniu wiedzy i działania specjalistów z dziedziny stomatologii oraz precyzji komputera, powstaje optymalne rozwiązanie dla tych, którzy chcą leczyć zęby bez bólu i widoku tradycyjnej strzykawki z igłą.

Na czym polega znieczulenie komputerowe?

To, co wyróżnia system The Wand STA, to sposób aplikacji środka znieczulającego. Nie używa się do tego tradycyjnej strzykawki, ale specjalnego aplikatora z igłą, który wstrzykuje substancję w optymalnej ilości i pod dostosowanym, niewielkim ciśnieniem. Dlaczego wkłucie nie boli? Ponieważ na chwilę przed nim aplikuje się kilka kropel znieczulenia na śluzówkę. Dodatkowo możliwe jest również zastosowanie żelu znieczulającego na dziąsła. Dzięki takim zabiegom pacjent nie czuje momentu wkłucia ani dyskomfortu z nim związanego.

Aplikacji znieczulenia dokonuje lekarz, ale to komputer steruje tym, aby dostarczona została odpowiednio dobrana (przez lekarza) dawka, a także aby była ona zaaplikowana pod optymalnym ciśnieniem. Dzięki temu unika się uczucia rozparcia tkanek, a substancja lepiej się rozprowadza i wchłania. Podawanie substancji monitorowane przez komputer pozwala zachować większą precyzję i kontrolę nad tym, jak podawany jest środek. Dodatkowo daje też bardziej komfortowe efekty dla pacjenta i nie wymaga wcześniejszej konsultacji z lekarzem anestezjologiem.

 

Umów wizytę

Wypełnij krótki formularz a my zadzwonimy do Ciebie

  Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa, Cele przetwarzania: kontakt zwrotny lub odpowiedź na zadane pytanie, marketing własnych produktów i usług [w tym profilowanie], marketing produktów i usług Medicover Polska [w tym profilowanie] czytaj dalej >>

  Znieczulenie komputerowe – dla kogo?

  Znieczulenie systemem The Wand STA zostało stworzone z myślą o tych pacjentach, którzy boją się lub nie przepadają za tradycyjnymi strzykawkami. Dzięki specjalnemu sposobowi aplikacji wprowadzenie znieczulenia jest niemal niewyczuwalne. To rozwiązanie dobre również dla dzieci – właśnie przez tę subtelność. Znieczulenie komputerowe sprawdza się także u tych, którzy w sposób szczególny nie tolerują uczucia rozparcia, a także późniejszego odrętwienia – tak charakterystycznego dla tradycyjnych metod aplikacji środka przez strzykawkę z igłą. W przypadku użycia systemu The Wand nie ma tego rodzaju konsekwencji, pacjent ma pełną swobodę i mimikę twarzy, może normalnie funkcjonować od razu po zabiegu.

  Ile kosztuje znieczulenie komputerowe The Wand STA?

  Znieczulenie komputerowe to koszt kilkudziesięciu złotych za zabieg. Jest to nieznacznie wyższy koszt niż w przypadku innych metod redukcji bólu stosowanych miejscowo – znieczulenia nasiękowego i znieczulenia przewodowego. Leczenie stomatologiczne przy użyciu The Wand STA jest jednak znacznie tańsze niż np. sedacja. Nie mówiąc o zastosowaniu znieczulenia ogólnego (narkoza – koszt: kilkuset złotych). Aktualne ceny można znaleźć na naszej stronie internetowej.

  Znieczulenia
  Znieczulenie przewodowe
  od 59 zł
  Znieczulenie komputerowe
  od 89 zł
  Znieczulenie nasiękowe
  od 59 zł
  Sedacja
  od 269 zł

  Ta nowoczesna metoda znieczulenia, będąca połączeniem najlepszej praktyki lekarskiej i precyzji komputera, daje efekt, którego życzyłby sobie każdy pacjent - komfortowego, bezbolesnego leczenia. Zastosowanie znieczulenia komputerowego nie jest obwarowane wieloma szczególnymi przeciwskazaniami (jak np. leczenie w narkozie), ani nie sprawia, że pacjent ma po wyjściu z gabinetu stomatologicznego problemy z mówieniem. The Wand STA zachowuje wszelkie najlepsze cechy charakteryzujące metody leczenia bez bólu – dlatego warto o nie zapytać swojego stomatologa.


  Konsultacja merytoryczna artykułu: lek. dent. Konrad Telecki