• Sedacja. Wskazania do sedacji wziewnej u dentysty

  Sedacja. Wskazania do sedacji wziewnej u dentysty

  Najnowsze badania dowodzą, że lęk przed leczeniem stomatologicznym dotyczy znacznej części pacjentów. Prawie połowa badanych została zakwalifikowana do grupy umiarkowanego i wysokiego stopnia lęku przed zabiegami dentystycznymi. Na szczęście postęp w nauce i sposobach radzenia sobie z lękiem, pozwala komfortowo czuć się u dentysty wykorzystując jako skuteczną metodę uspokojenia - sedację.
 • Skaling i piaskowanie zębów - kiedy robić skaling?

  Skaling i piaskowanie zębów - kiedy robić skaling?

  Skaling to element jednego z najpopularniejszych zabiegów w gabinecie stomatologicznym, czyli higienizacji jamy ustnej. Higienizacja, zaraz po przeglądzie stomatologicznym jest jednym z pierwszych kroków do poprawy stanu uśmiechu. Profesjonalny zabieg przeprowadzany jest w gabinecie stomatologicznym przez dyplomowaną higienistkę stomatologiczną.
 • Szkliwo zębów a kwasy. Jak przeciwdziałać kwasowej erozji szkliwa?

  Szkliwo zębów a kwasy. Jak przeciwdziałać kwasowej erozji szkliwa?

  Przestrzeganie diety bogatej w owoce, warzywa i soki to ciągłe wyzwanie dla wielu z nas i powód do zadowolenia dla tych, którym udaje się jej przestrzegać. Owocowo-warzywna dieta niesie jednak pewne zagrożenia – może prowadzić do osłabienia szkliwa zębów. Jak zapobiegać kwasowej erozji szkliwa, by nie rezygnować z ulubionych posiłków?
 • Próchnica u dzieci - objawy i leczenie próchnicy zębów mlecznych

  Próchnica u dzieci - objawy i leczenie próchnicy zębów mlecznych

  Próchnica to choroba zębów dotycząca znacznej części populacji. U większości zaczyna się już we wczesnym dzieciństwie. Czym to jest spowodowane? Dlaczego tak wiele maluchów musi od najmłodszych lat walczyć z tą chorobą?
 • Licówki - zakładanie, jak zadbać o zęby z licówkami?

  Licówki - zakładanie, jak zadbać o zęby z licówkami?

  Przebarwione, nierówne zęby, duże wypełnienia, zły kształt zęba, złe ustawienie zębów - to problemy, które uniemożliwiają cieszenie się pięknym uśmiechem. W odcinku przednim uzębienia świetnym rozwiązaniem takich problemów mogą być licówki. Sprawdź, jak mieć białe, równe zęby.