• Siła i magia testosteronu

  Siła i magia testosteronu

  Testosteron to najważniejszy hormon mężczyzny. To dzięki niemu Herkules szczycił się pakietami mięśni, a Casanova zniewalał damy na europejskich dworach. Hormon ten stał się symbolem silnego, dominującego, suwerennego i osiągającego sukcesy mężczyzny. Niestety, dzisiaj coraz więcej panów boryka się ze spadkiem jego poziomu.
 • Andropauza - jak ją rozpoznać?

  Andropauza - jak ją rozpoznać?

  O andropauzie mówi się różnie. Jest określana mianem „męskiego klimakterium” czy „początkiem końca”. Mężczyźni podchodzą do niej emocjonalnie i trudno się dziwić, ponieważ rozważania o andropauzie krążą wokół początków starzenia się i przemijania. Z natury jesteśmy skazani na podobne dylematy egzystencjalne. Jednak nie zapominajmy, że między andropauzą a starością czeka nas dużo satysfakcjonujących...
 • Ginekomastia. Męski problem

  Ginekomastia. Męski problem

  Ginekomastia powstaje w wyniku rozrostu tkanki gruczołowej piersi. Towarzyszy jej przebarwienie, poszerzenie i wyniesienie ponad powierzchnię skóry otoczki gruczołu piersiowego, czasami również wydzielina. Często ma znaczenie kosmetyczne, powoduje uczucie skrępowania, wzbudza nieprzyjemne zainteresowanie otoczenia.
 • Łysienie. O męskim łysieniu słów kilka

  Łysienie. O męskim łysieniu słów kilka

  Widoczne zakola, prześwity we włosach, tzw. wysokie czoła, nieraz zapchany spływ w wannie po kąpieli, to problemy doskwierające coraz większej liczbie mężczyzn. Dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić?
 • Prostata

  Łagodny rozrost gruczołu krokowego

  Łagodny rozrost gruczołu krokowego jest schorzeniem powszechnym wśród mężczyzn, a częstość jego występowania rośnie wraz z wiekiem. Ocenia się, że problem ten dotyczy około 50 proc. mężczyzn po 60. i aż 90 proc. mężczyzn po 85. roku życia.
 • Movember 2023 - bezpłatne badania na raka prostaty i jąder

  Movember 2023 - bezpłatne badania na raka prostaty i jąder

  Movember to akcja, która od kilku lat znana jest na całym świecie. Nazwa movember to zbitka angielskich słów mustache (wąsy) i november (listopad). Jej symbolem stały się wąsy jako domena męskości. W listopadzie mężczyźni na całym świecie zapuszczają je, żeby propagować konieczność regularnych badań w kierunku raka prostaty i jąder. Tylko dzięki regularnym badaniom mężczyźni mogą uchronić się przed...