• Zatrzymać zanik mięśni

  Zatrzymać zanik mięśni

  Przez tysiące lat człowiek żył w ruchu. Polowanie, uprawa roślin, hodowla zwierząt, produkcja, podróżowanie – każdy rodzaj aktywności wymagał wysiłku. Człowiek jako gatunek wykształcił zdolność wykonywania skomplikowanych czynności, ale uzależnił się od ruchu. Potrzebujemy go, by zachować zdrowie, a mimo to występujemy przeciwko własnej naturze i ponosimy konsekwencje.
 • Jet lag, czyli zespół nagłej zmiany strefy czasowej

  Jet lag, czyli zespół nagłej zmiany strefy czasowej

  Podróż samolotem pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, ale może niekorzystnie odbić się na naszym organizmie. Pojawienie się w ciągu kilkunastu godzin w zupełnie innej strefie czasowej wybija nas bowiem z rytmu, w którym żyliśmy dotychczas.
 • Szczepienia, o których musisz pamiętać, wybierając się na urlop

  Szczepienia, o których musisz pamiętać, wybierając się na urlop

  Z urlopu lepiej przywozić egzotyczne pamiątki, a nie choroby. Aby nic nie zepsuło ci wymarzonych wakacji, nie zapomnij o szczepieniach. Szczepionki pomagają uniknąć nie tylko chorób tropikalnych, takich jak żółta gorączka dur czy choroba Heinego-Medina, ale też tych na które możesz zachorować na Mazurach, w Bieszczadach czy nad Bałtykiem, czyli kleszczowego zapalenia mózgu lub tężca.
 • Porady dla podróżujących

  Porady przed podróżą

  Wybierasz się na wakacje? Wyciągnąłeś walizki z szafy, kupiłeś mapę i przewodnik, a oczami wyobraźni widzisz wymarzony krajobraz. A czy zadbałeś o to, żeby wyjazd był nie tylko udany, ale i zdrowy?
 • Biomechaniczna ocena narządu ruchu

  Biomechaniczna ocena narządu ruchu

  Sport służy zdrowiu, ale bywa też szkodliwy. Może pogłębiać wady postawy, powodować urazy, bóle stawów czy kręgosłupa. Badania biomechaniczne pomogą skorygować twój trening, by był efektywny i zdrowy.
 • Przygotowanie do podróży. Nim ruszysz w drogę…

  Przygotowanie do podróży. Nim ruszysz w drogę…

  Przygotowanie pasażerów i samochodu do wakacyjnej podróży powinno być szczególnie staranne. Od tego zależy bezpieczeństwo i komfort jazdy, a także spokój wypoczynku.
 • Podróże małe i duże. Szczepienia przed urlopem

  Podróże małe i duże. Szczepienia przed urlopem

  Wybierasz się na upragnione wakacje? Nie pozwól, żeby choroba przeszkodziła ci w wypoczynku. Bardzo istotne jest odpowiednie przygotowanie do wyjazdu, które zapewni bezpieczeństwo i komfort podróży, jak również pozwoli zminimalizować ryzyko komplikacji zdrowotnych. Przywieź z podróży tylko dobre wspomnienia.