Ćwiczenia - zabawy z dziećmi w domu podczas epidemii koronawirusa

Zgodnie z zaleceniami rządu podczas epidemii koronawirusa SARS-COV-2, spędzamy większość czasu w domu. Dotyczy to nie tylko dorosłych, ale także dzieci. Rodzice pracują zdalnie, z kolei ich pociechy mają czas nie tylko na naukę, jak również inne aktywności. Bardzo ważnym elementem codziennego dnia powinny być regularne ćwiczenia fizyczne. Jak zachęcić do tego dziecko? Przedstawiamy kilka propozycji.
Ćwiczenia dla dzieci, to dodatkowa forma spędzania wolnego czasu z naszymi pociechami.

W ciągu dnia dzieci spędzają wiele czasu przy komputerach bądź smartfonach, co wiąże się z mniejszą aktywnością fizyczną. Nauka w czasie epidemii koronawirusa SARS-COV-2 przeniosła się na kanały online, a co za tym idzie, najmłodsi nie mają lekcji wychowania fizycznego.

Koronawirus a ćwiczenia dla dzieci

W okresie wzrastania postawa ciała dzieci kształtuje się cały czas, dlatego tak istotne jest zadbanie o to, aby dziecko utrzymało ją prawidłowo. Jak zorganizować im ćwiczenia, które będą nie tylko efektywne, ale przybiorą także charakter zabawy?

Ćwiczenia dla dzieci a prawidłowa postawa

U dzieci często można zauważyć postawę ciała, która charakteryzuje się okrągłymi plecami czy uwypuklonym brzuchem. Proponujemy kilka prostych ćwiczeń, które kształtują prawidłową postawę, ale także angażują w zabawę i stanowią dodatkową formę spędzania wolnego czasu z dziećmi.

Do wykonania ćwiczeń będą potrzebne:

  • kartka papieru,
  • mata,
  • mała piłka,
  • średnia piłka,
  • hula hop,
  • książka.

Bądź na bieżąco - więcej informacji o koronawirusie, aktualne wytyczne

Prezentowanych informacji o charakterze medycznym nie należy traktować jako wytycznych postępowania medycznego w stosunku do każdego pacjenta. O postępowaniu medycznym, w tym o zakresie i częstotliwości badań diagnostycznych i/lub procedur terapeutycznych decyduje lekarz indywidualnie, zgodnie ze wskazaniami medycznymi, które ustala po zapoznaniu się ze stanem pacjenta. Lekarz podejmuje decyzję w porozumieniu z pacjentem. W przypadku chęci realizacji badań nieobjętych wskazaniami lekarskimi, pacjent ma możliwość ich odpłatnego wykonania.
Data dodania 27.03.2020
Data ostatniej aktualizacji 21.03.2023