• Depresja a obniżony nastrój - jak odróżnić smutek od depresji?

  Depresja a obniżony nastrój - jak odróżnić smutek od depresji?

  Smutek, a nawet płacz bez powodu, zaniżone poczucie własnej wartości, brak energii i zainteresowania czymkolwiek. To tylko gorszy dzień i obniżony nastrój, czy już depresja? Warto się nad tym zastanowić i nie bagatelizować objawów depresji. Nieleczona potrafi zabijać.
 • Objawy depresji - najważniejsze fakty o chorobie

  Objawy depresji - najważniejsze fakty o chorobie

  Depresja to poważna choroba, której nie wolno lekceważyć. Może dotknąć każdego. Objawy depresji to nie tylko obniżony nastrój czy niska samoocena – dowiedz się, jak rozpoznać depresję, jakie są jej typy oraz jakie są metody leczenia depresji.
 • Jak panować nad swoim czasem. Władcy czasu

  Jak panować nad swoim czasem. Władcy czasu

  W dzisiejszym świecie niezwykle istotna i ceniona staje się umiejętność sprawnego zarządzania czasem. Doba ma 24 godziny i nie da się jej wydłużyć. Jak w takim razie sprawić, aby wszystkie zaplanowane zadania zdążyć wykonać w ciągu 8-godzinnego dnia pracy i znaleźć jeszcze czas dla rodziny i znajomych?
 • Praca. Demotywatory groźne dla pracownika

  Praca. Demotywatory groźne dla pracownika

  O demotywatorach, z którymi muszą się zmagać pracownicy, a także o tym, jak konstruktywnie rozwiązywać demotywujące sytuacje w pracy, rozmawiamy z doświadczonym trenerem Andrzejem Niemczykiem.
 • Kryzys wieku średniego

  Kryzys wieku średniego

  Wiek średni to często czas podsumowań, które dla wielu mężczyzn okazują się szansą na zweryfikowanie swoich osiągnięć, porażek oraz roli, którą chcą odgrywać w życiu. Nierzadko rezultatem tych przemyśleń jest kryzys wieku średniego. Czym dokładnie się on charakteryzuje i czy istnieje możliwość, by się przed nim ustrzec?
 • Feromony – czym są i jak działają feromony?

  Feromony – czym są i jak działają feromony?

  Czy feromony mogą sprawić, że mężczyzna stanie się bardziej atrakcyjny dla kobiety? Czy legenda, która narosła wokół feromonów, mówiąca o ich niezwykłych właściwościach, ma potwierdzenie w faktach? W artykule postaramy się na te pytania odpowiedzieć.
 • Wypalenie zawodowe

  Wypalenie zawodowe. Gdy gaśnie motywacja...

  Wypalenie zawodowe to jedno z najczęstszych zagrożeń, które dotykają pracowników w firmach. Syndrom „burn out” nazywany jest chorobą cywilizacyjną XXI wieku.
 • Depresja jest chorobą

  Depresja jest chorobą

  Czy spadek formy, objawiający się symptomami, kojarzonymi powszechnie z depresją, zawsze nią jest? Czym różni się zwykłe przygnębienie od depresji, która wszak kwalifikowana jest jako jednostka chorobowa?
 • Bardzo dobry stres

  Bardzo dobry stres

  Stres to jedno z częściej używanych dzisiaj słów. Ma najczęściej negatywne konotacje. Okazuje się jednak, że stres ma także pozytywne oblicze.
 • Motywacja do zmiany

  Motywacja do zmiany

  Każda zmiana, której dokonujemy w życiu, choćby najmniejsza, jak na przykład zmiana nawyków związanych z codziennym funkcjonowaniem, to proces stopniowy, którego realizacja wymaga czasu. Człowiek przechodzi przez kilka etapów zmian, zanim jest w stanie na dobre zmienić swoje zachowanie. Dzięki wiedzy na temat wyzwań i przeszkód na tej drodze, możemy skuteczniej wspierać najbliższe nam osoby na...