Jakie benefity są ważne dla kobiet?

Firmy kuszą różnymi benefitami takimi jak samochody służbowe czy dodatkowe dni wolne w pracy. Ale nie każdy pracodawca weryfikuje potrzeby pracowników w podziale na grupy pracownicze, wiek, czy płeć.

W poniższym artykule skupimy się na tym, czego pragną kobiety.

Ubezpieczenie, sport, czy samochód?

Dla kobiet najważniejszymi benefitami pozapłacowymi, bez względu na wiek są:

  1. Rozszerzony pakiet opieki medycznej
  2. Karty sportowe
  3. Opieka stomatologiczna

Zdrowie na pierwszym miejscu

Takie oczekiwania kobiet są związane z tym, że przykładają dużą wagę do zdrowia i profilaktyki - to m. in. dlatego, statystycznie żyją dłużej od mężczyzn.

Kobiety bardziej niż mężczyźni słuchają własnego ciała i zwracają uwagę na każdą drobną zmianę w stanie zdrowia. Widzą również więcej objawów choroby. Ma to swoje zalety. Przede wszystkim, idą do lekarza we wczesnym stadium choroby. Pozwala to na szybsze postawienie diagnozy, a tym samym rozpoczęcie procesu leczenia. Tym samym mają większe szanse na całkowite wyleczenie.

Kolejnym bardzo ważnym aspektem kobiecego zdrowia jest czas ciąży. Każda przyszła mama chce jak najlepiej zadbać o swoje maleństwo od samego poczęcia. Często wiąże się to z pójściem na wcześniejsze zwolnienie lekarskie. Decyzja o wcześniejszym opuszczeniu stanowiska pracy wynika z chęci ograniczenia stresu, związanego z warunkami w pracy. Jednak jeśli  będą w tym czasie pod opieką i kontrolą wysokiej klasy lekarzy, jest większe prawdopodobieństwo, że będą cieszyć się dobrym samopoczuciem i zdrowiem przez cały okres ciąży.

Sport to również zdrowie

Kobiety dbają o swoje zdrowie również przez aktywność fizyczną. To dlatego ważnym benefitem są dla nich karty sportowe. Dzięki nim zyskują elastyczność i ogromny wybór obiektów sportowych. Wysiłek fizyczny pomaga również zminimalizować codzienny stres oraz zadbać o sylwetkę.

Zdrowy uśmiech to podstawa

Trzecim, najbardziej pożądanym przez kobiety benefitem jest opieka stomatologiczna.

Z badań przeprowadzonych przez CBOS wynika, że w 2018r Polacy częściej niż w ubiegłych latach korzystali z opieki stomatologicznej. Opieka ta często wiąże się z wysokimi kosztami. Nie dziwi zatem wybór kobiet w kwestii tego benefitu. Opieka stomatologiczna oferowana przez pracodawcę to ogromna oszczędność w domowym budżecie. Jest to również szansa dla pracodawców na wyróżnienie się na rynku i przyciągnięcie do firmy najlepszych kandydatów.

Rozszerzony pakiet medyczny – czy to większy koszt dla pracodawcy?

Rozszerzony pakiet opieki medycznej kosztuje nieco więcej niż taki, który zawiera jedynie podstawową opiekę zdrowotną i podstawowe badania. Nie musi być jednak dużym obciążeniem dla firmy. Według badań Sedlak&Sedlak duża grupa pracowników deklaruje chęć dopłacania do otrzymywanych świadczeń. Ponad połowa jest skłonna dopłacić około 100zł do benefitów otrzymywanych od pracodawcy. Jest to duża kwota, która może pokryć większą część kosztów pakietu medycznego, zawierającego pełną gamę specjalistów i badań.

Platforma benefitowa Medicover Benefits

Usługi medyczne w Medicover to nie wszystko. O tym, że dla pokolenia millenialsów  ważna jest możliwość samodzielnego wyboru, elastyczność i łatwość zmiany, dowiadujemy się już nawet z popularnych reklam telewizyjnych.

Najlepszym sposobem na zatrzymanie pracownika w firmie jest przyjazna kultura organizacyjna, na którą składa się m.in. dbałość o dobrostan pracowników. Rozwiązaniem, które na to pozwala, jest platforma benefitowa Medicover Benefits. Dzięki platformie pracownik może sam decydować, o tym jaki benefit pozapłacowy wybrać dla siebie i swojej rodziny.

Bo co jest ważniejsze niż zdrowie ?

Tutaj możesz przeczytać więcej o ofercie Medicover dla firm i wypełnić formularz kontaktowy.