Fundacja Medicover

Misja fundacji

Fundacja Medicover, została powołana przez Grupę Medicover w poczuciu odpowiedzialności by wypełniać misję społeczną. Głównymi zadaniami statutowymi Fundacji są: szerzenie wiedzy na temat zdrowego i bezpiecznego trybu życia, propagowanie profilaktyki oraz prawidłowej diagnozy, kształtowanie społecznej świadomości o konieczności świadczenia profesjonalnych usług medycznych. W oparciu o wiedzę i doświadczenie z zakresu medycyny działalność skupiona jest na edukowaniu, wspieraniu społeczności lokalnych oraz tworzeniu programów, które w sposób pośredni lub bezpośredni przyczyniają się do polepszenia stanu zdrowia i świadomości społeczeństwa.


Do kogo kierujemy nasze akcje?

Programy i Akcje skierowane są do społeczności, organizacji, które potrzebują wsparcia i opieki. Wierzymy w siłę profilaktyki, która każdego z nas może ustrzec przed konsekwencjami złych nawyków.

Codziennie  dokonujemy wyborów, które pośrednio lub bezpośrednio wpływają na nas i naszych bliskich. Nieodpowiednia dieta, stres, długie godziny przy biurku, papierosy, alkohol, krótki sen oraz wiele innych czynników konsekwentnie pogorszają stan naszego zdrowia.


Fundację stworzyliśmy by wypełnić misję społeczną i zmieniać rzeczywistość na lepszą a przede wszystkim by przekonać dzieci, młodzież oraz dorosłych, iż dokonując prawidłowego wyboru każdego dnia mają realny wpływ na swoją kondycję fizyczną i psychiczną. Misję chcemy wypełniać działając w sferze:

Edukacji

Poprzez programy, które z jednej strony będą poszerzały wiedzę na temat potrzeby prowadzenia zdrowego trybu życia, z drugiej pomagały doposażając placówki oświatowe w sprzęt medyczny. Chcemy chronić dzieci i młodzież przed skutkami złych nawyków, chcemy by świadomość zdrowego życia nie była tylko pustym hasłem. Naszą intencją jest chronienie zarówno poprzez naukę jak i zabawę oraz tworzenie bezpiecznego otoczenia.

MedMagazyn

Lifestyle

Kierunkiem wszelkich działań jest poprawienie stanu zdrowia każdego z nas. Poprzez utwierdzanie i przekonywanie, że każdego dnia wpływamy na nasze samopoczucie. Każdy nawyk ma wpływ, każda decyzja może mieć konsekwencje, dlatego warto pielęgnować w sobie (już od najmłodszych lat) przyzwyczajenia będące naszymi sprzymierzeńcami.

Wolontariat

Wspieramy inicjatywy lokalne, które proponowane są przez pracowników  i współpracowników grupy Medicover. Fundacja jest organizacją, która posiada zaplecze, wiedzę i doświadczenie, ale aby jej działania miały odpowiednią siłę oddziaływania potrzebni są ludzie zaangażowani i chcący pomagać. Takich ochotników-wolontariuszy nie brakuje w grupie w Medicover.

Dziękujemy wszystkim tym, którym los innych nie jest obojętny. Prosimy o wspieranie bezpośrednie lub pośrednie naszych akcji. Jest wiele do zrobienia by świat stawał się przyjazny i lepszy, razem z Wami ma szansę takim być.

Informacje finansowerozwińzwiń

Sprawozdanie merytoryczne OPP za 2012 r. – pobierz

Sprawozdanie merytoryczne OPP za 2013 r. – pobierz

Sprawozdanie merytoryczne OPP za 2014 r. – pobierz