• Praca. Demotywatory groźne dla pracownika

  Praca. Demotywatory groźne dla pracownika

  O demotywatorach, z którymi muszą się zmagać pracownicy, a także o tym, jak konstruktywnie rozwiązywać demotywujące sytuacje w pracy, rozmawiamy z doświadczonym trenerem Andrzejem Niemczykiem.
 • Kryzys wieku średniego

  Kryzys wieku średniego

  Wiek średni to często czas podsumowań, które dla wielu mężczyzn okazują się szansą na zweryfikowanie swoich osiągnięć, porażek oraz roli, którą chcą odgrywać w życiu. Nierzadko rezultatem tych przemyśleń jest kryzys wieku średniego. Czym dokładnie się on charakteryzuje i czy istnieje możliwość, by się przed nim ustrzec?
 • Wypalenie zawodowe - na czym polega, przyczyny. Jak uniknąć wypalenia zawodowego?

  Wypalenie zawodowe - na czym polega, przyczyny. Jak uniknąć wypalenia zawodowego?

  Wypalenie zawodowe to jedno z najczęstszych zagrożeń, które dotykają pracowników w firmach. Syndrom „burn out” nazywany jest chorobą cywilizacyjną XXI wieku.
 • Dlaczego Boże Narodzenie jest tak stresujące? Jak sobie z tym poradzić?

  Dlaczego Boże Narodzenie jest tak stresujące? Jak sobie z tym poradzić?

  Choinka jak z katalogu, obok grupa dzieci wyglądających jak aniołki, śnieżnobiały obrus, przy stole roześmiana rodzina, w powietrzu zapach świec i piernika. Sielanka. Niestety, zazwyczaj Boże Narodzenie wygląda tak tylko w reklamach. Dla większości z nas święta to stres, bo ze wszystkim trzeba zdążyć, bo w sklepach tłok, bo wydatki są za duże, bo mąż zawsze kłóci się z kuzynką. Jak sobie radzić z...
 • Infekcje dróg rodnych

  Infekcje dróg rodnych

  Jednym z częstszych powodów zgłaszania się kobiet do lekarza ginekologa są uporczywe dolegliwości związane z infekcjami dróg rodnych. Wiele jest przyczyn i okoliczności sprzyjających ich powstawaniu.
 • Higiena intymna latem

  Higiena intymna latem

  O higienę intymną trzeba dbać o każdej porze roku, jednak to właśnie latem jesteśmy szczególnie narażone na nieprzyjemne dolegliwości okolic intymnych. Jak zadbać o nasze intymne samopoczucie i uniknąć przykrych niespodzianek?
 • Motywacja do zmiany

  Motywacja do zmiany

  Każda zmiana, której dokonujemy w życiu, choćby najmniejsza, jak na przykład zmiana nawyków związanych z codziennym funkcjonowaniem, to proces stopniowy, którego realizacja wymaga czasu. Człowiek przechodzi przez kilka etapów zmian, zanim jest w stanie na dobre zmienić swoje zachowanie. Dzięki wiedzy na temat wyzwań i przeszkód na tej drodze, możemy skuteczniej wspierać najbliższe nam osoby na...