• Sen – ilość a jakość życia

  Sen – ilość a jakość życia

  Dorosły człowiek przesypia 1/3 życia, niemowlę 2/3. Nie jest to jednak czas stracony. Sen, choć przez wielu traktowany jako czynność bezproduktywna, ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Przynosi ulgę w chorobie, pomaga zachować zdrowy wygląd, zregenerować mięśnie i kości, wpływa zbawiennie na skołatane nerwy.
 • Autopromocja w pracy – klucz do sukcesu?

  Autopromocja w pracy – klucz do sukcesu?

  W dobie olbrzymiej konkurencji na rynku pracy coraz większa liczba pracowników zyskuje przekonanie, że sumienne wykonywanie swoich obowiązków nie wystarcza, by otrzymać upragniony awans czy podwyżkę. Kluczową rolę w procesie kształtowania kariery odgrywają bowiem narzędzia autopromocji czy też, korzystając z terminologii marketingu, budowania własnej marki jako pracownika.
 • Work-life balance. Jak to zrobić?

  Work-life balance. Jak to zrobić?

  Przepracowanie, wypalenie zawodowe, skutkujące między innymi zaburzeniami psychicznymi, problemami z trawieniem czy bólami kręgosłupa to problemy, z którymi obecnie boryka się coraz większa liczba pracowników. Są one wynikiem braku równowagi między życiem prywatnym i zawodowym. Jak radzić sobie z nadmiarem obowiązków i zachować zdrowie fizyczne i psychiczne?
 • Inteligencja emocjonalna w pracy. EQ a IQ

  Inteligencja emocjonalna w pracy. EQ a IQ

  Emocje są obecne w naszym życiu cały czas i często nas zaskakują. Dlatego ważna jest umiejętność zapanowania nad nimi, tak, aby nami nie zawładnęły, szczególnie w miejscu pracy. Może nam w tym pomóc wysoko rozwinięta inteligencja emocjonalna (EQ).
 • Jak postępować z chorym na depresję?

  Jak postępować z chorym na depresję?

  „Nie histeryzuj”, „weź się w końcu w garść” – to najgorsze, co może usłyszeć chory na depresję. On naprawdę cierpi. Nie udaje, nawet, jeśli nie rozumiemy, skąd wziął się u niego ten głęboki smutek – przecież nie wydarzyło się w jego życiu nic złego. Wcale nie musiało. Jak więc pomóc choremu i walczyć z depresją?
 • Depresja poporodowa atakuje nawet co piątą matkę

  Depresja poporodowa atakuje nawet co piątą matkę

  Mimo, że poród nie był taki straszny, a dziecko jest zdrowe, ty - młoda mama - ciągle płaczesz, na nic nie masz siły i jesteś rozdrażniona? To jeszcze nie musi być depresja poporodowa, to tylko baby blues, który dotyka nawet 80 proc. kobiet. Ale jeśli ten stan się przeciąga, lepiej zgłoś się do specjalisty, bo depresja to bardzo poważna choroba, która może trwać nawet kilka lat. Skąd się bierze,...
 • Objawy depresji? Sprawdź, gdzie się zgłosić

  Objawy depresji? Sprawdź, gdzie się zgłosić

  Jeśli podejrzewasz, że twoje przeciągające się przygnębienie to nie zwykły smutek, a depresja, nie czekaj, zgłoś się do lekarza, najlepiej do psychiatry. Jeśli nie masz dostępu do psychiatry, również lekarz rodzinny może wypisać ci leki przeciwdepresyjne. Pomyśl też o psychoterapii – połączona z lekami pomoże ci szybciej poradzić sobie z chorobą.
 • Depresja a obniżony nastrój - jak odróżnić smutek od depresji?

  Depresja a obniżony nastrój - jak odróżnić smutek od depresji?

  Smutek, a nawet płacz bez powodu, zaniżone poczucie własnej wartości, brak energii i zainteresowania czymkolwiek. To tylko gorszy dzień i obniżony nastrój, czy już depresja? Warto się nad tym zastanowić i nie bagatelizować objawów depresji. Nieleczona potrafi zabijać.
 • Objawy depresji - najważniejsze fakty o chorobie

  Objawy depresji - najważniejsze fakty o chorobie

  Depresja to poważna choroba, której nie wolno lekceważyć. Może dotknąć każdego. Objawy depresji to nie tylko obniżony nastrój czy niska samoocena – dowiedz się, jak rozpoznać depresję, jakie są jej typy oraz jakie są metody leczenia depresji.
 • Jak zwiększyć libido u kobiet?

  Jak zwiększyć libido u kobiet?

  Ponad 45 proc. kobiet zamężnych i 30 proc. panien skarży się na kłopoty z libido. Oziębłość w sypialni działa destrukcyjnie nie tylko na relacje partnerskie, ale i samopoczucie w ogóle. Jak poradzić sobie ze spadkiem libido i utrzymać życie seksualne w dobrej formie?