Antoni Brański
Antoni Brański

Psychiatra
Centrum Medicover - Globis Wrocław

Nazywam się Antoni Brański i jestem... No właśnie, kim jestem? Czym się zajmuję? Co robię? Formalnie jestem lekarzem psychiatrą. Zajmuję się psychoterapią, hipnozą i coachingiem, ale to są tylko pewne słowa mające coś określić.

Czasami mówię o sobie: lekarz od stresu i kłopotów. Ludzie przychodzą do mnie, bo mają problemy. Czasami są to skutki chronicznego stresu w pracy. Nawet jeśli naszą pracę bardzo lubimy i daje nam ona wiele satysfakcji, to jednocześnie czasem czujemy się wypaleni i napotykamy na drodze zawodowej różne przeciwności. Albo mamy kłopoty z personelem, lub z szefem albo i jedno, i drugie... A kredyty trzeba spłacać! Bywa też, że trzeba się przygotować do jakiegoś ważnego wystąpienia, ważnej rozmowy, spotkania, negocjacji - jak sobie wówczas poradzić ze stresem, jaką przyjąć strategię..? Innym razem nie układa się w związku. Za dużo pracy, za mało czasu dla bliskich - ludzie oddalają się od siebie i powoli stają się dla siebie obcy. Zdarza się, że pojawia się ktoś trzeci, ktoś czwarty... Albo zaczyna nam szwankować zdrowie i okazuje się, że nasz styl życia, stres, brak odpoczynku, zła dieta dają o sobie znać nadciśnieniem tętniczym, najróżniejszymi zespołami bólowymi, zaburzeniami gastrycznymi lub innymi dolegliwościami.

Tyle ludzkich spraw, tyle kłopotów, tyle potrzeb... Ja wiem, jak pomóc, nie tylko łagodząc objawy. To nie tylko tabletka na lepszy sen, pigułka na spokój czy kapsułka na to czy tamto. Dać jakiś lek jak "Aspirynę" - bo trzeba bardzo szybko pomóc - od razu złagodzić objawy - tak leczyć też umiem. Ale tak naprawdę można zrobić o wiele więcej.

Posłużę się metaforą. Wyobraź sobie, że idąc ulicą, zobaczyłaś/eś w oknie kwiaciarni piękny doniczkowy kwiat. Jest tak niezwykły, że nie mogłaś/eś się oprzeć i go kupiłaś/eś. Przychodzisz do domu, stawiasz go na parapecie i czekasz i... I nic! Mijają dni, tygodnie i nadal nic! Twoja roślinka nie jest chora, ale nie rośnie. Nie rozwija się. STAGNACJA. Ale Ty wiesz co robić - trzeba nawieźć, dać większą doniczkę, inną ziemię... USUWASZ BARIERĘ i Twój kwiat zamienia się w cudowne, rajskie drzewo! Tym właśnie się zajmuję - usuwam bariery. Pomagam w rozwijaniu się, w adaptowaniu się do ciągle zmieniającego się świata. Daję ku temu konieczne narzędzia.

Mamy w sobie wiele barier hamujących nasz rozwój. Najczęściej ich obecność ujawnia się w sytuacjach kryzysowych, gdy dotychczasowe sposoby radzenia sobie już nie wystarczają.

Gdy czujemy się źle, jesteśmy smutni, przygnębieni, wkurzeni, czujemy lęk, rozwiązaniem nie jest łagodzenie objawów. Rozwiązaniem jest ADAPTACJA, ROZWÓJ. Rozwijanie swoich zdolności i umiejętności. Także tych, które oznaczają głębszą zdolność do wpływania na swoje emocje, postawy i wzory reakcji. Mają rolą jest wspomóc ten proces.

Moja prywatna praktyka lekarska działa od 1995 roku we Wrocławiu. Jest przygotowana dla osób wymagających, oczekujących dyskrecji i taktu.

W zawodzie psychiatry pracuję od 1993 - w szpitalu psychiatrycznym we Wrocławiu, w poradniach zdrowia psychicznego. Jestem założycielem i kierownikiem Poradni Leczenia Zaburzeń Pamięci przy Szpitalu Psychiatrycznym we Wrocławiu, oraz kierownikiem w Poradni Zdrowia Psychicznego przy ul. Podwale 13 we Wrocławiu.

Od 1995 pracuję metodami psychoterapeutycznymi- w 1997 ukończyłem kurs psychoterapii psychodynamicznej pod kierunkiem de P. Drozdowskiego.

Od 1995 pracuję także w poradniach Medicover oraz Luxmed.

Od 2005 prowadzę coaching, treningi, warsztaty dla osób indywidualnych oraz firm.

Rozwiń
58 oceny
Średnia z ocen wystawionych przez pacjentów w ankiecie po wizycie u lekarza.
Pytania w ankiecie dotyczą zadowolenia pacjenta z wizyty w Medicover, opinii o lekarzu i jego profesjonalizmie oraz podejściu do wykonywanej pracy
Lista lekarzy dla: Psychiatra Wrocław