USG tarczycy w Gdańsku
USG tarczycy w Gdańsku

Tarczyca jest niewielkim gruczołem, który odgrywa dużą rolę w regulacji gospodarki wapniowo-fosforanowej oraz w przemianach metabolicznych organizmu. Dlatego tak ważne jest jej prawidłowe funkcjonowanie. Jednym z badań, które pozwala na ocenę pracy oraz struktury gruczołu jest USG tarczycy.

KUP ONLINE 

Spis treści: 

  1. USG tarczycy w Gdańsku
  2. Gdzie zrobić USG tarczycy w Gdańsku
  3. Cena USG tarczycy w Gdańsku

USG tarczycy w Gdańsku

USG tarczycy jest nieinwazyjnym i bezbolesnym badaniem, które trwa zaledwie kilka minut. Jest ono całkowicie bezpieczne, dlatego może być wykonywane i powtarzane wiele razy, w zależności od stanu zdrowia pacjenta. Tarczyca znajduje się w obrębie szyi, w jej dolno-przedniej części. Zbudowana jest z dwóch płatów, połączonych cieśnią. Podczas badania USG tarczycy lekarz ocenia  wielkość i objętość gruczołu, strukturę jego miąższu oraz rozmiar cieśni, a także sąsiednie węzły chłonne. Dzięki USG możliwe jest wykrycie nieprawidłowości, np. zmian o charakterze guzków i torbieli.

Badanie wykorzystuje się w diagnostyce chorób tarczycy, w tym nadczynności i niedoczynności tarczycy, a także problemów o podłożu autoimmunologicznym. Tarczyca odpowiada za produkcję trójjodotyroniny, tyroksyny oraz kalcytoniny.

Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania (przeczytaj na czym dokładnie polega przygotowanie do USG tarczycy). Nie trzeba być na czczo i można je wykonać o dowolnej porze dnia. Przed badaniem należy zdjąć z szyi biżuterię oraz ubranie przeszkadzające w dostępie do gruczołu.


USG tarczycy w Gdańsku bez kolejek. 
UMÓW JUŻ DZIŚ!


Gdzie zrobić USG tarczycy w Gdańsku

Aby wykonać USG tarczycy w placówce Medicover w Gdańsku, należy wcześniej umówić termin wizyty. Rejestracja możliwa jest przez on-line, a także w sposób tradycyjny ‒ telefoniczny lub osobisty. Konsultacje odbywają się w Gdańsku w następujących lokalizacjach:

  • Centrum Medicover Grunwaldzka, al. Grunwaldzka 472 a,
  • Centrum Medicover Gdańsk Forum, Targ Sienny 7.

Cena USG tarczycy w Gdańsku

Badanie wykonywane jest w ramach wizyty odpłatnej dla pacjentów, których posiadany abonament medyczny nie obejmuje wykonania USG tarczycy. Koszt diagnostyki ultrasonograficznej w takim przypadku zgodny jest z cennikiem, jaki obowiązuje w wybranej przez pacjenta placówce. W Gdańsku jest to wydatek zaczynający się od około 200 zł.

Dowiedz się więcej:

"Metoda klasyfikacji obrazów USG tarczycy z wykorzystaniem indukcji drzew decyzji"

http://yadda.icm.edu.pl/baztech/element/bwmeta1.element.baztech-article-BPS2-0069-0004

"Zastosowanie metody Hellwiga do redukcji wymiaru przestrzeni cech obrazów USG tarczycy"

http://yadda.icm.edu.pl/baztech/element/bwmeta1.element.baztech-e4bdc6bf-313f-4c22-9da0-818f18e7332f