Ultrasonografia wykorzystywana jest z powodzeniem w licznych dziedzinach medycyny, w tym także w ginekologii. Badanie wykonywane jest zarówno w związku z profilaktyką, jak również podczas leczenia chorób układu rodnego kobiety.

USG ginekologiczne w Krakowie - jak się przygotować?

Spis treści: 

  1. USG ginekologiczne w Krakowie
  2. Gdzie zrobić badanie USG ginekologiczne w Krakowie?

USG ginekologiczne w Krakowie

USG ginekologiczne wykonywane jest w dwóch wariantach: jako badanie przez powłoki brzuszne lub dopochwowo. Podczas badania ultrasonograficznego lekarz dokonuje oceny budowy układu rodnego, a także diagnozuje występujące patologie.

W przypadku badania transwaginalnego nie zaleca się jego wykonywania u dziewic, gdyż głowica USG po wprowadzeniu do wnętrza pochwy mogłaby doprowadzić do uszkodzenia błony dziewiczej. Taka forma badania sprawia, że jest ono dokładniejsze i pozwala uzyskać lepszy obraz narządów znajdujących się w miednicy mniejszej.

USG przezbrzuszne nie zawsze pozwala na dokładną ocenę stanu narządów rodnych, ze względu na mniej wyraźny obraz. W uzasadnionych przypadkach badanie wykonywane jest doodbytniczo.

 

Gdzie zrobić badanie USG ginekologiczne w Krakowie?

Badanie USG ginekologiczne w Krakowie wykonać można w Centrum Medicover znajdującym się przy ul. Podgórskiej 36.

Każdą konsultację u naszych specjalistów należy wcześniej umówić. Pacjentki mają możliwość rezerwacji terminu przez Internet, telefonicznie lub osobiście.