USG ginekologiczne w Gdańsku.

USG ginekologiczne to oferta Centrum Medicover, która skierowana jest do kobiet. Stanowi element podstawowej diagnostyki, który wykorzystywany jest zarówno w ramach profilaktyki onkologicznej, jak też diagnostyki i leczenia chorób układu rodnego.

KUP ONLINE

Spis treści:

  1. USG ginekologiczne w Gdańsku
  2. Gdzie zrobić badanie USG ginekologiczne w Gdańsku?
  3. Cena USG ginekologicznego w Gdańsku

USG ginekologiczne w Gdańsku

USG ginekologiczne to badanie, które może zostać przeprowadzone na dwa sposoby. Pierwszy polega na badaniu prowadzonym przez powłoki brzuszne, w związku z czym przypomina ono badanie ultrasonograficzne jamy brzusznej. Wykonywane jest ono u tych kobiet, które nie rozpoczęły jeszcze współżycia (zachodzi bowiem ryzyko przerwania błony dziewiczej). Warunkiem wykonania takiego badania jest wypełniony pęcherz moczowy. Drugim rodzajem jest badanie dopochwowe, czyli tzw. transwaginalne. Ten rodzaj badania przeprowadzany jest u tych kobiet, które rozpoczęły współżycie. .

Badanie transwaginalne polega na wprowadzeniu przez pochwę podłużnej sondy zapakowanej w specjalną osłonkę i pokrytej żelem, który ułatwia jej wprowadzenie do dróg rodnych kobiety. Badanie nie powinno być wykonywane podczas miesiączki.

W obu przypadkach badanie jest nieinwazyjnym sposobem diagnostyki, trwającym zaledwie od kilku do kilkunastu minut.


USG ginekologiczne w Gdańsku bez kolejek. 
UMÓW JUŻ DZIŚ!


Gdzie zrobić badanie USG ginekologiczne w Gdańsku?

W Centrum Medicover w Gdańsku USG ginekologiczne wykonać można w placówce przy al. Grunwaldzkiej 472 A. Pacjentki, które chciałyby skorzystać z naszej oferty, powinny umówić termin i godzinę badania. W tym celu należy udać się do placówki lub zarezerwować konsultację bez wychodzenia z domu dzwoniąc albo korzystając  z systemu rejestracji on-line..

Cena USG ginekologicznego w Gdańsku

USG ginekologiczne może być wykonane w ramach pakietu medycznego Medicover. Jeżeli pakiet nie obejmuje badania lub pacjentka nie korzysta na co dzień z naszej oferty, badanie może zostać wykonane w ramach oferty prywatnej, wówczas podlega opłacie zgodnie z cennikiem. W Gdańsku koszt badania wynosi 160 zł.

Dowiedz się więcej:

"Stanowisko Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników w sprawie wykonywania badań USG podczas pandemii SARS"

https://journals.viamedica.pl/ginekologia_perinatologia_prakt/article/view/71135

"Zarys problemu wrodzonych wad rozwojowych żeńskich narządów płciowych w ginekologii iw praktyce lekarza rodzinnego"

https://pwsz-gniezno.edu.pl/wp-content/uploads/2020/10/Zarys-problemu-wrodzonych-wad-rozwojowych-zenskich-narza.pdf