USG ginekologiczne to oferta Centrum Medicover, która skierowana jest do kobiet. Stanowi element podstawowej diagnostyki, który wykorzystywany jest zarówno w ramach profilaktyki onkologicznej, jak też diagnostyki i leczenia chorób układu rodnego.

USG ginekologiczne w Gdańsku.

Spis treści:

  1. USG ginekologiczne w Gdańsku
  2. Gdzie zrobić badanie USG transwaginalne w Gdańsku?

USG ginekologiczne w Gdańsku

USG ginekologiczne (inaczej: transwaginalne) to badanie, które może zostać przeprowadzone na dwa sposoby. Pierwszy polega na badaniu prowadzonym przez powłoki brzuszne, w związku z czym przypomina ono badanie ultrasonograficzne jamy brzusznej. Wykonywane jest ono u tych kobiet, które nie rozpoczęły jeszcze współżycia (zachodzi bowiem ryzyko przerwania błony dziewiczej). Warunkiem wykonania takiego badania jest wypełniony pęcherz moczowy. Drugim rodzajem jest badanie dopochwowe, czyli tzw. transwaginalne. Ten rodzaj badania przeprowadzany jest u tych kobiet, które rozpoczęły współżycie. .

Badanie transwaginalne polega na wprowadzeniu przez pochwę podłużnej sondy zapakowanej w specjalną osłonkę i pokrytej żelem, który ułatwia jej wprowadzenie do dróg rodnych kobiety. Badanie nie powinno być wykonywane podczas miesiączki.

W obu przypadkach badanie jest nieinwazyjnym sposobem diagnostyki, trwającym zaledwie od kilku do kilkunastu minut.

Gdzie zrobić badanie USG transwaginalne w Gdańsku?

W Centrum Medicover w Gdańsku USG ginekologiczne wykonać można w placówce przy al. Grunwaldzkiej 472 A. Pacjentki, które chciałyby skorzystać z naszej oferty, powinny umówić termin i godzinę badania. W tym celu należy udać się do placówki lub zarezerwować konsultację bez wychodzenia z domu dzwoniąc albo korzystając  z systemu rejestracji on-line..