Operacja przepukliny

Specjaliści z zakresu chirurgii dziecięcej Szpitala Medicover specjalizują także w operacjach przepukliny.
Przepuklina to popularna nazwa określająca przemieszczanie się narządów w miejsca o obniżonej oporności. Lekarze rozróżniają przepukliny wrodzone oraz przepukliny nabyte (np. powstałe na skutek urazów). W przypadku dzieci przyczyną pojawienia się przepukliny są najczęściej wady wrodzone, a kaszel lub problemy z wypróżnianiem tylko pogłębiają schorzenie. Najmłodsi pacjenci przeważnie mają problem z:
- przepuklinami pępkowymi,
- przepuklinami pachwinowymi,
- przepuklinami mosznowymi (chłopcy).
Jakie są objawy przepukliny? Niewielki guzek, który nie cofa się pod lekkim naciskiem. W przypadku przepuklin brzusznych dziecku może towarzyszyć także ból, który wywołany jest ściśnięciem narządów. U maluchów wyjątkowo niebezpieczne jest uwięźnięcie jelita we wrotach przepukliny, dlatego konieczna jest wizyta u specjalisty-chirurga.
W Szpitalu Medicover, oprócz wykwalifikowanego chirurga, małemu pacjentowi towarzyszyć będzie zespół pediatrów. Przepuklina to schorzenie, które można wyleczyć tylko za pomocą operacji, dlatego w trosce o komfort dziecka, podczas podawania znieczulenia i wybudzania z narkozy, mogą towarzyszyć mu rodzice. Operacja skupia się na zamknięciu wrót przepukliny i wzmocnieniu osłabionego miejsca, np. w jamie brzusznej. Po zabiegu nie ma konieczności długiego leczenia pooperacyjnego – personel Szpitala Medicover sprawia, że powrót do zdrowia i sprawności jest szybki, a pacjent może liczyć na profesjonalną opiekę.