Specjaliści z zakresu chirurgii dziecięcej Szpitala Medicover specjalizują także w operacjach przepukliny.
Przepuklina to popularna nazwa określająca przemieszczanie się narządów w miejsca o obniżonej oporności. Lekarze rozróżniają przepukliny wrodzone oraz przepukliny nabyte (np. powstałe na skutek urazów). W przypadku dzieci, przyczyną pojawienia się przepukliny są najczęściej wady wrodzone, a kaszel lub problemy z wypróżnianiem, tylko pogłębiają schorzenie.

Najmłodsi Pacjenci przeważnie mają problem z:

  • przepuklinami pępkowymi,
  • przepuklinami pachwinowymi,
  • przepuklinami mosznowymi (chłopcy).

Jakie są objawy przepukliny?

Niewielki guzek, który nie cofa się pod lekkim naciskiem. W przypadku przepuklin brzusznych dziecku może towarzyszyć także ból, który wywołany jest ściśnięciem narządów. U maluchów wyjątkowo niebezpieczne jest uwięźnięcie jelita we wrotach przepukliny, dlatego konieczna jest wizyta u specjalisty-chirurga.

W Szpitalu Medicover, oprócz wykwalifikowanego chirurga, małemu Pacjentowi towarzyszyć będzie zespół pediatrów. Przepuklina to schorzenie, które można wyleczyć tylko za pomocą operacji, dlatego w trosce o komfort dziecka, podczas podawania znieczulenia i wybudzania z narkozy, mogą towarzyszyć mu rodzice. Operacja skupia się na zamknięciu wrót przepukliny i wzmocnieniu osłabionego miejsca, np. w jamie brzusznej. Po zabiegu nie ma konieczności długiego leczenia pooperacyjnego – personel Szpitala Medicover sprawia, że powrót do zdrowia i sprawności jest szybki, a Pacjent może liczyć na profesjonalną opiekę.


Skontaktuj się z nami aby poznać ofertę i dowiedzieć się więcej
Zadzwoń 500 900 900
lub wypełnij formularz - oddzwonimy do Ciebie


Szpital Medicover
Aleja Rzeczypospolitej 5
02-972 Warszawa