Która z nas nigdy nie przymierzała okularów i nie zastanawiała się, w jakim fasonie będzie jej do twarzy, w jakim poczuje się bardziej kobieco – ręka do góry! Okulary przeciwsłoneczne, okulary korekcyjne czy okulary do komputera, oprócz tego, że wspomagają i chronią Twój wzrok, mogą podkreślać Twoją urodę i Twój styl. Możesz w nich wyglądać lepiej i młodziej.

Okulary zawsze warto wybierać z dyplomowanym optometrystą, który dobierze do nich właściwe soczewki. Nawet jeśli nie masz wady wzroku i potrzebne Ci okulary przeciwsłoneczne, ale na przykład prowadzisz samochód czy uprawiasz sport czy okulary do komputera. Optometrysta doradzi Ci optymalne szkła z odpowiednią powłoką. Okulary warto wybierać również ze stylistą, który podpowie, w jakich jest Ci najlepiej. To przecież ma wpływ na Twoje samopoczucie i postrzeganie siebie, i na to jak widzą Cię inni ludzie.

Okulary przeciwsłoneczne – ochrona, której potrzebujesz,
i ważny dodatek

Okulary przeciwsłoneczne z filtrami UVA, UVB i UVC warto nosić nie tylko latem, gdy słońce jest najmocniejsze, ale także zimą, gdy jesteś narażona na odbicia promieni słonecznych od śniegu. W zasadzie – przez cały rok, wtedy gdy jest słońce. Dlaczego? Otóż oczy pochłaniają każdą długość promieniowania słonecznego, nawet to, którego nie widzimy i nie rejestrujemy. Gdy nie zabezpieczasz przed nim oczu, komórki siatkówki mogą ulec uszkodzeniu, co prowadzi do pogorszenia widzenia – najwcześniej odczuwalnego przy czytaniu – i nieodwracalnej utraty ostrości wzroku. Nadmierna ekspozycja na słońce może wywołać również wiele chorób oczu, np.: od ostrego zapalenia spojówek po słoneczne uszkodzenie rogówki, zaćmę czy degenerację plamki żółtej.

Okulary przeciwsłoneczne to konieczność. Chronią zresztą nie tylko wzrok, ale również skórę wokół oczu. Rzadziej je mrużysz, więc mimo upływu lat zmarszczki są płytsze i pojawiają się trochę później.  A to sprzyja zachowaniu młodego wyglądu na dłużej. Poza tym dobrze dobrane okulary przeciwsłoneczne doskonale uzupełniają wizerunek. Można podążać za modą – byle nie ślepo – ale najlepiej kierować się tym, jaki masz kształt twarzy, oprawę oczu, kolor włosów. Pomoc stylisty jest  nieoceniona i gwarantuje, że w wybranych okularach będziesz wyglądać, widzieć i czuć się dobrze.

Okulary progresywne, w których będziesz wyglądać młodziej i które od razu odejmą Ci lat

Czas biegnie, a z wiekiem oko traci zdolność akomodacji. Soczewka zmienia swój kształt i dopasowuje się w zależności od tego, czy przedmioty są bliżej: jest bardziej wypukła, czy też dalej: jest bardziej płaska. Kiedy staje się ona mniej elastyczna, gorzej widzisz z bliska. Trudniej jest zobaczyć SMS, przeczytać drobny druk czy zrobić perfekcyjny makijaż. To prezbiopia, czyli starowzroczność, która pojawia się zwykle po 40 roku życia. Aby widzieć lepiej, oddalasz na odległość rąk książkę, gazetę czy opakowanie produktu, a jeśli nosisz okulary do dali, zsuwasz je na koniec nosa i czytasz bez nich albo zmieniasz je na drugie, takie do bliży. Te czynności zdradzają, że wkraczasz albo już wkroczyłaś w drugą połowę życia.

Aby korygować prezbiopię i jednocześnie „zatuszować” to, ile masz lat, możesz zdecydować się na okulary ze szkłami progresywnymi, czyli okulary progresywne. Gdy je nosisz, widzisz dobrze na każdą odległość, a inni widzą Cię…  młodszą.

Okulary progresywne są wyposażone w specjalne soczewki wykonane w najnowszej technologii i bardzo precyzyjnie, z obszarami o różnej mocy: w górnej części – do dali, a w dolnej – do bliży. Między nimi znajduje się strefa progresji, w której moc zmienia się płynnie, co zapewnia ostre widzenie na odległości pośrednie. Takie okulary zawsze wykonuje się na zamówienie: uwzględniają one stopień korekcji, budowę anatomiczną oka i zachowania ruchowe osoby, która będzie je nosiła. Są idealnie dopasowane, a Twój wzrok funkcjonuje tak, jak gdyby tej prezbiopii nie było. Jeśli skończyłaś 35 lat, warto się pod jej kątem przebadać.

Najprościej zrobić to u optometrysty, na przykład w salonie Medicover Optyk. Tam też stylista opraw okularowych doradzi Ci, które oprawy wybrać, by nie tylko widzieć lepiej, ale i lepiej wyglądać.

Listę salonów znajdziesz tutaj>>