Badanie USG ciąży (4D)

Formularz
kontaktowy

Formularz kontaktowy

Zostaw dane - oddzwonimy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów marketingowych podmiotów z Grupy Medicover, wyszczególnionych na stronie www.medicover.pl/grupa-medicover.
Wyrażam zgodę na przekazywanie treści marketingowych na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz. U. z 2014 r. poz. 243, ze zm.), przez Medicover Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa oraz podmioty z Grupy Medicover, wyszczególnionych na stronie www.medicover.pl/grupa-medicover.
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1422, ze zm.), na podany adres e-mail oraz w postaci SMS, przez Medicover Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa oraz podmioty z Grupy Medicover, wyszczególnione na stronie www.medicover.pl/grupa-medicover oraz Partnerów Programu, wyszczególnionych na stronie www.medicover.pl/online.

Ultrasonografia trójwymiarowa (3D/4D) wykorzystywana jest zarówno w położnictwie jak i w ginekologii. Niezależnie od tego, czy jesteś w ciąży i zastanawiasz się nad tą wyjątkową pamiątką, czy Twój lekarz zalecił Ci badanie ze względu na podejrzenia nieprawidłowości w układzie rozrodczym, już dziś możesz zrobić USG 3D/4D w Szpitalu Medicover w Warszawie oraz Centrach Medicover w Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu.

W położnictwie możemy wyróżniać statyczny obraz 3D dziecka lub jego części, a także obrazowanie 4D, które polega na przestrzennym obrazowaniu w czasie rzeczywistym. Ta pamiątka z okresu ciąży, może być wykonana „przy okazji” badania między 11-14 tygodniem ciąży lub około 20/30 tygodnia ciąży.

Ultrasonografia trójwymiarowa bywa przydatna w diagnozowaniu niektórych wad rozwojowych płodu, i dostarcza dodatkowych informacji, dlatego tak często wykonuje się USG w ciąży. Chociaż rozpoznanie nieprawidłowości u płodu zwykle stawiane jest także w czasie badania w „szarej skali” (2D), nie do wszystkich wad rozwojowych płodu jest wystarczające. Przewaga 3D nad 2D uwidacznia się szczególnie w wadach struktur powierzchniowych, wady twarzoczaszki, kończyn i wadach cewy nerwowej. Dzięki USG 3D i 4D w ciąży możliwe jest również mierzenie objętości narządów miąższowych płodu: nerek, śledziony, wątroby, mózgu, płuc.

W ultrasonografii ginekologicznej USG 3D jest bardzo przydatne w diagnozowaniu wad wrodzonych macicy. Lepiej obrazuje kształt jamy macicy niż ultrasonografia dwuwymiarowa. W zmianach jajnika pomaga w ocenie stopnia ich unaczynienia, gęstości siatki naczyń krwionośnych w guzie czy torbieli.  

Decyzja o zastosowaniu tej dodatkowej metody obrazowania podejmowana jest przez lekarza najczęściej w czasie badania USG, jeśli jej użycie może dostarczyć dodatkowych informacji.