Enterol

  1. Enterol co to jest
  2. Enterol dawkowanie
  3. Enterol stosowanie
  4. Enterol w ciąży
  5. Enterol a karmienie piersią
  6. Enterol a alkohol

Probiotyk enterol dostępny jest w formie kapsułek doustnych oraz proszku do sporządzenia zawiesiny doustnej. Mimo, że enterol jest probiotykiem, należy przyjmować go zgodnie z zaleceniami lekarza lub informacjami zawartymi w ulotce, gdyż niewłaściwe stosowanie może wywołać pojawienie się efektów ubocznych kuracji. Szczególną ostrożność muszą zachować pacjenci, u których stwierdzono uczulenie na którąkolwiek substancję leku.

Enterol co to jest

Co to jest enterol 250? Enterol to lek, w którego składzie znajdują się drożdżaki liofilizowane. W składzie leku enterol substancją pomocniczą - w kapsułkach jest laktoza, w saszetkach – fruktoza. Występujące w enterol 250 i enterol 250 saszetki drożdżaki są substytutem flory bakteryjnej znajdującej się w jelitach i przewodzie pokarmowym człowieka. Dla dzieci enterol dostępny jest w postaci saszetek. Enterol saszetki zawierają 250 mg substancji czynnej, w łatwej do podania dziecku postaci. Warto zaznaczyć, że stosując enterol należy zachować szczególne środki bezpieczeństwa związane z zachowaniem należytej higieny. W związku z tym, że preparat zawiera żywe komórki równie ważne jest odpowiednie przechowywanie leku enterol. Optymalna będzie temperatura nie przekraczająca 37 stopni, gdyż w takiej temperaturze zawarte w leku drożdżaki zaczynają się rozwijać.

Enterol dawkowanie

Enterol, ile razy dziennie stosować? Wszystko zależy od tego, w jakim celu jest on przyjmowany. Enterol 250 dawkowanie zależne jest m. in. od wieku pacjenta oraz przyczyny przyjmowania leku. Informacje o tym jak stosować enterol zawarte są w ulotce enterol 250. Warto dodać, że stan równowagi we florze bakteryjnej układu pokarmowego osiągany jest w trzeciej dobie podawania preparatu. Stosowanie kuracji jest o tyle korzystne, że przyjmowane drożdżaki usuwane są z organizmu wraz z kałem, maksymalnie po 2 do 5 dni od chwili zakończenia leczenia preparatem.

Enterol stosowanie

Pacjenci zastanawiają się na co jest enterol, kiedy należy przyjąć probiotyk oraz czy przyjmować enterol przed czy po antybiotyku? Lek wykorzystywany jest w leczeniu ostrych biegunek o charakterze infekcyjnym. Jednocześnie jest on wykorzystywany także pomocniczo w trwającej antybiotykoterapii. Enterol na co dzień może być wykorzystywany w leczeniu pacjentów przyjmujących żywienie dojelitowe, a także zapobiegawczo w przypadku ryzyka wystąpienia biegunki podróżnych. Enterol jak długo można stosować? Nie ma maksymalnego czasu stosowania, jednak w razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Należy pamiętać, że leku nie wolno popijać zbyt gorącymi płynami ani łączyć z gorącymi potrawami, których temperatura jest wyższa niż 50 stopni, a także z płynami i potrawami mrożonymi. Zastosowanie w preparacie drożdżaków powoduje, że nie trzeba zachowywać odstępu między przyjmowaniem probiotyku i antybiotyku.. Nie zaleca się podawania probiotyku u dzieci poniżej 6 roku życia.

Enterol w ciąży

Informacje zawarte w ulotce enterol zawierają informację, że leku nie powinno stosować się podczas ciąży. Niektóre leki mogą bowiem przenikać przez łożysko bezpośrednio do płodu. Niestety, ale nie wszystkie leki będą choć w neutralny sposób wpływały na rozwijający się płód. Część może wpływać wręcz niekorzystnie, wpływając negatywnie na rozwój młodego organizmu.

Enterol a karmienie piersią

Podczas karmienia piersią należy dokładnie przeanalizować korzyści płynące z przyjmowania leku oraz ryzyka związanego z przyjmowaniem preparatu.

Enterol a alkohol

Nie należy mieszać leku z alkoholem. Alkohol niekorzystnie wpływa na wiele leków. W niektórych przypadkach może nasilać działanie, a w innej sytuacji istotnie je zmniejszać. Ponadto alkohol i leki mogą niekorzystnie wpływając na wątrobę pacjenta.

Dystrybutor na terenie Polski: A&D Pharma Poland Sp. z o. o.