4Flex

Nazwa handlowa

4Flex

Nazwa międzynarodowa

Hydrolizat kolagenu Fortigel + witamina C

Dostępność

Bez recepty

Postać

Proszek w saszetkach

Dawka

10 mg + 20 mg

Podanie

Doustne

Substancja czynna

Hydrolizat kolagenu Fortigel + witamina C

Opakowanie

30 saszetek

Działanie

Wzmacniające stawy i chrząstki

Ciąża

Stosowanie w ciąży należy skonsultować z lekarzem lub farmaceutą

Karmienie piersią

Stosowanie podczas karmienia piersią należy skonsultować z lekarzem lub farmaceutą

4Flex co to jest?

4Flex to suplement diety z kolagenem dostępny bez recepty. Ma postać proszku do sporządzenia roztworu doustnego w 2 wersjach: o smaku neutralnym i czarnej porzeczki. W opakowaniu znajduje się 30 saszetek.

Podstawowy składnik preparatu 4Flex to kolagen FORTIGEL®  - hydrolizat żelatyny pochodzący ze skór wieprzowych lub wołowych. To kolagen nowej generacji który:

  • działa profilaktycznie, a także regenerująco na tkankę chrzęstną,
  • pobudza odbudowę tkanki chrzęstnej,
  • aktywuje produkcję mazi stawowej,
  • pobudza syntezę składników chrząstki stawowej,
  • poprawia kondycję skóry, paznokci i włosów.

Preparat zawiera również witaminę C, która jest niezbędna dla prawidłowej produkcji kolagenu i pomaga utrzymać zdrowe kości oraz chrząstki.

Warto zwrócić uwagę, że kolagen zajmuje ponad 30% masy wszystkich białek w organizmie ludzkim. Stanowi budulec macierzy chrząstki, wchodzi w skład kości, ścięgien oraz tworzy włókna skóry i pozostałe tkanki łączne. Dodatkowo przyczynia się do wzrostu i ułatwia utrzymanie masy mięśniowej,

Skład i wartość odżywcza preparatu

Jaki jest skład 4Flex? Każda saszetka zawiera wysokiej jakości oczyszczony, bezwonny hydrolizat kolagenu Fortigel w ilości 10 mg oraz witamina C w ilości 20 mg. Tabela przedstawia zawartość składników odżywczych w 1 dawce:

Wartość energetyczna

153 kJ/36 kcal

Białko

9 g

Węglowodany

0 g

Tłuszcz

0 g

Wskazania do stosowania

Kiedy stosować 4Flex kolagen nowej generacji? Preparat zalecany jest, gdy należy uzupełnić niedobory kolagenu w diecie.

Należy pamiętać, że suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut/zamiennik zróżnicowanej diety. Stosowanie zróżnicowanej diety stanowi podstawę zdrowego trybu życia.

Kiedy nie stosować tego preparatu

Suplementu nie mogą stosować osoby, u których stwierdzono nadwrażliwość na którykolwiek jego składnik.

 

Dawkowanie preparatu

Zalecane spożycie 4Flex to 1 saszetka dziennie. Zawartość saszetki rozpuszcza się w 100 ml niegazowanej wody, mleka lub jogurtu. Roztwór należy mieszać intensywnie do rozpuszczenia proszku. Tak przygotowany roztwór należy wypić w całości od razu po sporządzeniu. W preparacie może wytworzyć się zawiesina, jest naturalną cechą produktu.

Dla skuteczności preparatu zaleca się regularne stosowanie przez dłuższy czas. Zaleca się, aby uzupełniać dietę kolagenem zawartym w 4Flex przez okres minimum 3 miesięcy. Nie powinno się przyjmować preparatu w dawkach większych, niż wskazuje producent.

Uwaga! Kolagen 4flex fortigel to preparat przeznaczony wyłącznie dla osób dorosłych. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Możliwe skutki uboczne

W ulotce nie podano informacji o występowaniu skutków ubocznych. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki.

Środki ostrożności

4flex kolagen nowej generacji nie może stanowić substytutu/zamiennika prawidłowo zbilansowanej, zróżnicowanej diety.

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia.

Preparat należy przechowywać w suchym miejscu o temperaturze pokojowej, gdzie będzie niedostępny dla małych dzieci.

Interakcje z alkoholem

W ulotce preparatu nie zostały zamieszczone informacje odnośnie interakcji z alkoholem. W razie wątpliwości najlepiej skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

4Flex w ciąży

Stosowanie jakichkolwiek preparatów w okresie ciąży wymaga konsultacji ze specjalistą. Przed rozpoczęciem suplementacji należy zasięgnąć opinii lekarza lub farmaceuty.

4Flex a karmienie piersią

W okresie karmienia piersią stosowanie leków, produktów medycznych, a także suplementów diety wymaga ostrożności, ponieważ niektóre substancje mogą przenikać do mleka matki, a wraz z nim do organizmu dziecka. Matki karmiące piersią, które chcą zacząć przyjmować kolagen Fortigel, przed zastosowaniem powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Dystrybutor na terenie Polski: Bausch Health Companies Inc.

Powyższy artykuł ma charakter informacyjny i nie może zastąpić przeczytania ulotki leku ani wizyty u lekarza. Zawsze przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

4flex-30-saszetek-opakowanie
×
Zarezerwuj i odbierz
Wybierz opakowanie
4Flex
  • #