Pomoc 24 h

Oddział Pomocy Doraźnej Szpitala Medicover świadczy pomoc medyczną 24-godziny na dobę 7 dni w tygodniu (także w weekendy i święta).

Na Oddziale Pomocy Doraźnej otrzymasz pomoc: lekarza medycyny ratunkowej, lekarza pediatry, chirurga dziecięcego, lekarza internisty oraz lekarza kardiologa.

Jeśli potrzebujesz pilnej pomocy prosimy o kontakt telefoniczny 500 900 901 lub przybycie do szpitala Medicover al. Rzeczypospolitej 5 Warszawa Miasteczko Wilanów.

Konsultacja lekarza dyżurnego250 zł*
Badanie USG120-220 zł
Badanie RTG50-100 zł
Badanie tomografem komputerowym250-400 zł

*Jeżeli lekarz dyżurny uzna, że konieczne są dodatkowe konsultacje (kardiolog, chirurg, pediatra, ginekolog), koszt takich konsultacji nie będzie wyższy niż 150 zł.


Uwaga kleszcze!

W przypadku znalezienia kleszcza na skórze powinniśmy jak najszybciej go usunąć. W tym celu zapraszamy do Oddziału Pomocy Doraźnej – nasz personel zrobi to szybko i bezpiecznie. Po usunięciu kleszcza otrzymamy zalecenia dotyczące m.in. obserwacji pod kątem wystąpienia objawów sugerujących początek choroby przenoszonej przez kleszcze, np. rumienia wędrującego będącego wczesnym objawem często występującej ostatnio boreliozy.

Czego nie należy robić w przypadku znalezienia na skórze kleszcza:

  • nie smarować go, np. masłem czy wazeliną, ani nie aplikować na niego innych substancji, takich jak alkohol; postępując w ten sposób, możemy przynieść sobie więcej szkody, ponieważ wówczas kleszcz może wstrzyknąć do naszego organizmu chorobotwórcze bakterie i wirusy
  • nie usuwać rękami – wyciągając w ten sposób pajęczaka, ryzykujemy, że wciśniemy do swojego organizmu zawartość jego odwłoka lub pozostawimy fragmenty jego ciała w naszej skórze
  • nie wykręcać
  • nie lekceważyć – zakażony kleszcz może powodować groźne dla człowieka choroby

UWAGA!
Zdarza się, że objawy chorób odkleszczowych nasilają się w nocy. Jeśli wieczorem, po spacerze w parku lub lesie, Twoje dziecko ma rumień lub odczuwa miejscowe pieczenie, niezbędna może być nocna pomoc lekarska. Nie czekaj do rana – objawy nie ustąpią same!

Koszt usunięcia kleszcza – 50 zł.