Pomoc 24 h

Oddział Pomocy Doraźnej Szpitala Medicover świadczy pomoc medyczną 24-godziny na dobę 7 dni w tygodniu (także w weekendy i święta).

Na Oddziale Pomocy Doraźnej otrzymasz pomoc: lekarza medycyny ratunkowej, lekarza pediatry, chirurga dziecięcego, lekarza internisty oraz lekarza kardiologa.

Jeśli potrzebujesz pilnej pomocy prosimy o kontakt telefoniczny 500 900 901 lub przybycie do szpitala Medicover al. Rzeczypospolitej 5 Warszawa Miasteczko Wilanów.

Konsultacja lekarza dyżurnego250 zł*
Badanie USG120-220 zł
Badanie RTG50-100 zł
Badanie EKG40 zł
Badanie tomografem komputerowym250-400 zł
Badanie rezonansem magnetycznym

550-750 zł

*Jeżeli lekarz dyżurny uzna, że konieczne są dodatkowe konsultacje (kardiolog, chirurg, pediatra, ginekolog) to koszt takich konsultacji nie będzie wyższy niż 150 zł.


Uwaga kleszcze!

W przypadku znalezienia kleszcza na skórze powinniśmy jak najszybciej umiejętnie go usunąć. W tym celu zapraszamy do Oddziału Pomocy Doraźnej, gdzie podczas procedury pielęgniarskiej w sposób bezpieczny i właściwy zostanie to wykonane. Po procedurze otrzymamy zalecenia dotyczące m.in. obserwacji pod kątem wystąpienia objawów sugerujących początek choroby przenoszonej przez kleszcze, np. rumienia wędrującego – będącego wczesnym objawem, jakże ostatnio często rozpoznawanej boreliozy.

Czego nie należy robić w przypadku znalezienia na skórze kleszcza?

  • nie smarować – nie smarujemy go masłem, wazeliną, ani nie aplikujemy na niego innych substancji takich jak alkohol. Postępując w ten sposób możemy przynieść sobie więcej szkody ponieważ traktowany w ten sposób kleszcz może, wstrzyknąć do naszego organizmu chorobotwórcze bakterie i wirusy,
  • nie usuwać rękami -  wyciągając w ten sposób pajęczaka, ryzykujemy, że wciśniemy do swojego organizmu zawartość jego brzucha lub pozostawimy  fragmenty jego ciała w naszej skórze,
  • nie wykręcać,
  • nie lekceważyć  - zakażony kleszcz może powodować groźne dla człowieka choroby - boleriozę.


 Cena procedury usunięcia kleszcza – 50 zł.