- Sanprobi IBS co to jest
- Dawkowanie Sanprobi IBS
- Skutki uboczne preparatu
- Interakcje z alkoholem
- Sanprobi IBS w ciąży i okresie laktacji
Sanprobi IBS co to jest
Sanprobi IBS to suplement diety klasyfikowany w grupie probiotyków. Ma postać kapsułek i dostępny jest w opakowaniach po 20 sztuk. Preparat można kupić bez recepty, nie podlega jednak refundacji.
Produkt wpływa korzystnie na równowagę flory bakteryjnej w jelitach. Kapsułki probiotyku Sanprobi IBS zawierają gram-dodatnie bakterie kwasu mlekowego - Lactobacillus plantarum 299v. Pozwalają one na zachowanie i wsparcie właściwej mikroflory jelitowej człowieka.
Wskazania do stosowania
Kiedy stosować Sanprobi IBS kapsułki? Preparat przeznaczony jest dla pacjentów dorosłych, a także dla dzieci, które ukończyły 3 rok życia. Zalecany jest jako suplement diety, gdy konieczne jest uzupełnienie poziomu bakterii Lactobacillus plantarum w organizmie człowieka. Stosuje się go także osłonowo podczas antybiotykoterapii.
Przeciwwskazania
Mimo korzystnych właściwości, preparat nie może być podawany wszystkim pacjentom. W grupie osób, dla których jest przeciwwskazany znajdują się:
- dzieci, które nie ukończyły jeszcze 3 roku życia,
- pacjenci z nadwrażliwością na którykolwiek składnik kapsułek.
Producent wyraźnie zaznacza, że probiotyk Sanprobi IBS nie jest substytutem zróżnicowanej diety i nie może być stosowany zamiast niej.
Dawkowanie Sanprobi IBS
U pacjentów dorosłych oraz młodzieży powyżej lat 12 zalecana dawka Sanprobi IBS wynosi od 1 do 2 kapsułek dziennie. U młodszych pacjentów, między 3 a 12 rokiem życia, zaleca się przyjmowanie 1 kapsułki raz dziennie. Nie należy zażywać dawek większych, niż wskazane.
Sposób przyjmowania
Kapsułki zażywa się doustnie. W przypadku małych dzieci można rozpuścić zawartość kapsułki w letnim lub zimnym płynie, jak mleko, herbata lub woda. Tak przygotowany roztwór należy spożyć w całości, zaraz po przygotowaniu.
Stosowanie osłonowo podczas antybiotykoterapii
Pacjenci stosujący Sanprobi IBS jako probiotyk w trakcie antybiotykoterapii powinni rozpocząć jego zażywanie w momencie przyjęcia pierwszej dawki antybiotyku. Preparat należy zażywać przez całą długość trwania antybiotykoterapii, a także przez 10 dni po jej zakończeniu.
Skutki uboczne preparatu
Producent nie wskazał, by przyjmowaniu Sanprobi IBS towarzyszyły skutki uboczne. Suplement nie wpływa na sprawność psychomotoryczną i zdolność prowadzenia pojazdów. Jeżeli jednak pacjent zaobserwuje u siebie niepokojące dolegliwości, powinien skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
Interakcje z alkoholem
W ulotce nie znajdują się informacje dotyczące występowania lub braku interakcji pomiędzy Sanprobi IBS a alkoholem. W razie wątpliwości należy zwrócić się o poradę do lekarza lub farmaceuty.
Sanprobi IBS w ciąży i okresie laktacji
W ulotce preparatu zaznaczono, że można bezpiecznie stosować kapsułki Sanprobi IBS w ciąży. Producent wskazuje także, że suplement może być przyjmowany przez kobiety karmiące piersią bez ryzyka dla dziecka.
Dystrybutor na terenie Polski: Sanprobi Sp. z o.o. Sp. K
Powyższy artykuł ma charakter informacyjny i nie może zastąpić przeczytania ulotki leku ani wizyty u lekarza. Zawsze przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.