Sanprobi IBS

probiotyk-sanprobi-ibs

Postać

kapsułki

Dostępność

bez recepty

Substancja czynna

Lactobacillus plantarum 299v

Wskazania

antybiotykoterapia, uzupełnienie bakterii Lactobacillus plantarum

  1. Sanprobi IBS co to jest
  2. Dawkowanie probiotyku
  3. Skutki uboczne preparatu
  4. Sanprobi IBS w ciąży i okresie laktacji
  5. Środki ostrożności

Sanprobi IBS co to jest

Sanprobi IBS to probiotyk stosowany na dolegliwości jelitowe oraz podczas antybiotykoterapii. Preparat ma postać kapsułek i dostępny jest w opakowaniach po 20 sztuk. Jako suplement diety można kupić go bez recepty. Nie podlega jednak refundacji.

Produkt wpływa korzystnie na równowagę flory bakteryjnej w jelitach. Podstawę składu Sanprobi IBS stanowi unikalny szczep gram-dodatnich bakterii kwasu mlekowego - Lactobacillus plantarum 299v. Bakterie te pozwalają na zachowanie i wsparcie właściwej mikroflory jelitowej człowieka. Ponadto w trosce o alergików preparat nie zawiera laktozy, białek mleka ani glukozy.

Wskazania do stosowania

Kiedy stosować Sanprobi IBS kapsułki? Preparat przeznaczony jest dla pacjentów dorosłych, a także dla dzieci, które ukończyły 3 rok życia. Zalecany jest jako suplement diety, gdy konieczne jest uzupełnienie poziomu bakterii Lactobacillus plantarum w organizmie człowieka. Stosuje się go także osłonowo podczas antybiotykoterapii.

Kiedy nie stosować tego probiotyku

Mimo korzystnych właściwości, preparat nie może być podawany wszystkim pacjentom. W grupie osób, dla których jest przeciwwskazany znajdują się:

  • dzieci, które nie ukończyły jeszcze 3 roku życia,
  • pacjenci z nadwrażliwością na którykolwiek składnik kapsułek.

Producent wyraźnie zaznacza, że probiotyk Sanprobi IBS nie jest substytutem zróżnicowanej diety i nie może być stosowany zamiast niej.

Dawkowanie probiotyku

U pacjentów dorosłych oraz młodzieży powyżej lat 12 zalecana dawka Sanprobi IBS wynosi od 1 do 2 kapsułek dziennie. U młodszych pacjentów, między 3 a 12 rokiem życia, zaleca się przyjmowanie 1 kapsułki raz dziennie. Nie należy zażywać dawek większych, niż wskazane.

Sposób przyjmowania

Kapsułki zażywa się doustnie. Zaleca się połykanie ich w całości popijając umiarkowaną ilością wody. Stosując Sanprobi IBS u małych dzieci można rozpuścić zawartość kapsułki w letnim lub zimnym płynie, jak mleko, herbata lub woda. Tak przygotowany roztwór należy spożyć w całości, zaraz po przygotowaniu.

Stosowanie osłonowo podczas antybiotykoterapii

Pacjenci stosujący Sanprobi IBS jako probiotyk w trakcie antybiotykoterapii powinni rozpocząć jego zażywanie w momencie przyjęcia pierwszej dawki antybiotyku. Preparat należy zażywać przez całą długość trwania antybiotykoterapii, a także przez 10 dni po jej zakończeniu.

Skutki uboczne preparatu

Producent nie wskazał, by przyjmowaniu preparatu towarzyszyły skutki uboczne. Suplement nie wpływa na sprawność psychomotoryczną i zdolność prowadzenia pojazdów. Jeżeli jednak pacjent zaobserwuje u siebie niepokojące dolegliwości, powinien skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Sanprobi IBS w ciąży i okresie laktacji

W ulotce preparatu zaznaczono, że można bezpiecznie stosować kapsułki Sanprobi IBS w ciąży. Producent wskazuje także, że suplement może być przyjmowany przez kobiety karmiące piersią bez ryzyka dla dziecka.

Środki ostrożności

Udogodnieniem dla pacjentów jest fakt, że nie ma konieczności przechowywania Sanprobi IBS w lodówce. Producent zaleca, by przechowywać kapsułki w suchym miejscu o temperaturze pokojowej.

W ulotce nie znajdują się informacje dotyczące występowania lub braku interakcji pomiędzy Sanprobi IBS a alkoholem. W razie wątpliwości należy zwrócić się o poradę do lekarza lub farmaceuty.

Dystrybutor na terenie Polski: Sanprobi Sp. z o.o. Sp. K

Powyższy artykuł ma charakter informacyjny i nie może zastąpić przeczytania ulotki leku ani wizyty u lekarza. Zawsze przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

×
Zarezerwuj i odbierz
Wybierz opakowanie
  • #