Positivum

Positivum

  1. Positivum co to jest
  2. Positivum stosowanie
  3. Positivum przedawkowanie
  4. Positivum w ciąży
  5. Positivum a karmienie piersią
  6. Positivum a alkohol

Positivum jest suplementem diety, który wpływa korzystnie na dobre samopoczucie. Poprawia nastrój, pozwala na uspokojenie, a także łagodzi stres.

Positivum co to jest

Tabletki positivum mają w swoim składzie m.in. wyciąg z ziela melisy, szyszek chmielu oraz krokusa uprawnego. Składniki te wpływają na organizm naturalnie go kojąc i wspierając gdy narażony jest na działanie stresu lub napięcia nerwowego. Każdy ze składników leku wpływa na inne obszary funkcjonowania organizmu. Ziele melisy pomaga w obniżeniu napięcia, przez co pozytywnie wpływa na poprawę nastroju pacjenta. Dzięki działaniu wyciszającemu melisa pomaga również w problemach z zasypianiem, dlatego przez pacjentów czasem postrzegana jest jako tabletki nasenne. Podobnie wyciąg z szyszek chmielu działa uspokajająco, tak jak i krokus uprawny.

Positivum stosowanie

Positivum postrzegane są jako tabletki uspokajające. Łagodzą stany napięcia emocjonalnego, na które narażony jest organizm. Pomagają na spokojny sen, łagodzą stres czy wpływają uspokajająco w sytuacji rozdrażnienia. Positivum tabletki stosować mogą wyłącznie osoby dorosłe. Lek należy stosować ściśle według zaleceń zawartych na ulotce. Zatem jak brać positivum? Zalecane dawkowanie to 3 tabletki dziennie w porcjach podzielonych. Producent zaznacza, że lek należy połknąć w całości. Nie wolno go dzielić, ani rozgryzać. Tabletkę trzeba popić niewielką ilością wody. Skutki uboczne działania leku mogą być szczególnie widoczne u tych osób, które są uczulone na składniki leku.

Positivum przedawkowanie

Jak każdy lek, tak również przeciwdepresyjne kapsułki positivum 30 jeśli nie są stosowane zgodnie z zaleceniami lekarza mogą zostać przedawkowane. W związku z tym, że lek działa uspokajająco, jego nadmiar może wpłynąć negatywnie na sprawność psychofizyczną pacjenta. Warto pamiętać, że obniżenie sprawności psychomotorycznej ma także wpływ na prowadzenie pojazdów, w związku z czym należy zachować szczególną ostrożność.

Positivum w ciąży

W przypadku kobiet ciężarnych zanim zostanie podjęta decyzja o skorzystaniu z suplementu positivum warto zasięgnąć porady lekarza co do bezpieczeństwa stosowania leku. W ogólnym ujęciu nie ma przeciwwskazań do jego stosowania, jednakże u kobiet ciężarnych należy konsultować z lekarzem przyjmowanie leków, które dostępne są bez recepty.

Positivum a karmienie piersią

Nie ma przeciwwskazań co do stosowania terapii lekiem podczas karmienia piersią. Jednocześnie zaleca się, aby przed rozpoczęciem przyjmowania leku skonsultować się z lekarzem, który w sposób indywidualny oceni bezpieczeństwo stosowania leku dla kobiety oraz dziecka.

Positivum a alkohol

W ulotce suplementu diety positivum nie wskazano, aby preparatu nie można było łączyć z alkoholem. Positivum jako lek ziołowy, nie ma w składzie substancji, których działanie mogłoby osłabiać alkohol.

 

Dystrybucja na terenie Polski: Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.