Pimafucin

  1. Pimafucin co to jest
  2. Pimafucin stosowanie
  3. Pimafucin skutki uboczne
  4. Pimafucin w ciąży
  5. Pimafucin a karmienie piersią
  6. Pimafucin a alkohol

Pimafucin co to jest

Pimafucin to antybiotyk polienowy wydawany na receptę. Ma działanie przeciwgrzybicze, a jego  substancją czynną jest natamycyna. Lek dostępny jest w postaci kremu oraz globulek dopochwowych pimafucin.

Pimafucin stosowanie

Pimafucin maść stosowany jest w leczeniu drożdżycy (kandydozy) skóry oraz błon śluzowych, które wywołane jest przez drożdże Candidia albicans. Jak należy smarować kremem pimafucin? Lek stosowany jest miejscowo, na skórę oraz błony śluzowe. Jak stosować krem pimafucin? Preparat należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku kremu zaleca się stosowanie niewielkiej ilości kremu, którą należy nanieść na zmienioną chorobowo skórę, zazwyczaj 1 do 4 razy dziennie. W przypadku globulek zaleca się przyjmowanie 1 globulki raz na dobę, najczęściej wieczorem. Okres leczenia w przypadku globulek wynosi najczęściej 3-6 dni. Pimafucin globulki nie należy stosować u pacjentek, u których stwierdzono nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku, a także u pań w trakcie miesiączki.

Pimafucin skutki uboczne

Zwykle przyjęcie większej dawki leku niż zalecane nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. U niektórych pacjentek mogą wystąpić skutki uboczne takie jak uczucie pieczenia lub niewielkiego swędzenia.

Pimafucin w ciąży

Stosowanie globulek pimafucin w ciąży jest dopuszczalne wyłącznie wtedy, gdy lekarz podejmie decyzję o konieczności zastosowania tego preparatu.

Pimafucin a karmienie piersią

W przypadku kobiet karmiących piersią, decyzja dotycząca włączenia leku pimafucin podejmowana jest przez lekarza prowadzącego.

Pimafucin a alkohol

W ulotce nie ma informacji o tym, aby leku pimafucin nie można było łączyć z alkoholem. Należy jednak pamiętać, że spożycie alkoholu może obniżać jego skuteczność.

Dystrybucja na terenie Polski:LEO Pharma Sp. z o.o.