Olfen uno

  1. Olften uno co to jest
  2. Olfen uno stosowanie
  3. Olfen duo skutki uboczne
  4. Olfen uno w ciąży
  5. Olfen uno a karmienie piersią
  6. Olfen uno a alkohol

Olfen uno co to jest

Olfen uno to lek na receptę o działaniu przeciwzapalnym. Zawiera substancje czynne diklofenak oraz lidokainę. Należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych i charakteryzuje się szerokim zastosowaniem. Dostępny jest w postaci tabletek, jak i kapsułek.

Olfen uno stosowanie

Lek, ze względu na swoje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe znajduje szerokie zastosowanie w medycynie. Na co pomaga olfen uno? Jako niesteroidowy lek przeciwzapalny wykorzystywany jest w terapii pacjentów, u których zdiagnozowano reumatoidalne zapalenie stawów, chorobę zwyrodnieniową stawów, chorobę Bechterewa (czyli zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa), ale również w przypadku zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa czy tzw. reumatyzmu pozastawowego. Olfen uno przyjmowany jest doustnie, a dawkowanie jest ustalane przez lekarza prowadzącego, w zależności od przyczyny rozpoczęcia terapii. Przyjmując tabletki lub kapsułki olfen uno należy pamiętać, iż nie wolno ich dzielić, żuć, ani rozgryzać, lecz połykać w całości. Ponadto lek należy przyjmować podczas posiłków, popijając go wodą. Jak długo można stosować olfen uno? Okres, przez który należy kontynuować terapię uzależniony jest od wskazań lekarza prowadzącego.

Olfen duo skutki uboczne

Dotychczas nie zebrano informacji, dotyczących przedawkowania leku olfen uno, jednak należy pamiętać, aby nie przyjmować dawki leku większej niż zalecana.

Olfen uno w ciąży

Z informacji zawartych w ulotce wynika, że leku olfen duo nie powinno się przyjmować w okresie ciąży. Jednocześnie należy zaznaczyć, że dopuszcza się przyjmowanie preparatu olfen uno u kobiet w I oraz II trymestrze ciąży, o ile zachodzi absolutna konieczność, przy czym należy stosować najniższe skuteczne dawki. W III trymestrze nie należy stosować leku olfen uno.

Olfen uno a karmienie piersią

Mimo iż diklofenak przenika do pokarmu kobiecego w niewielkich ilościach, to nie zaleca się stosowania leku u kobiet karmiących ze względu na możliwość wystąpienia działań niepożądanych u karmionego dziecka.

Olfen uno a alkohol

Podczas terapii lekiem olfen uno nie wolno spożywać alkoholu, gdyż wchodzi on w interakcję z lekiem i może nasilić szkodliwe działania.

Dystrybucja na terenie Polski:Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z.o.o.