Olfen uno

olfen-uno-opis

Nazwa handlowa

Olfen Uno

Dostępność

Na receptę

Postać

Tabletki o zmodyf. uwalnianiu

Dawka

150 mg

Podanie

Doustne

Substancja czynna

Diklofenak sodowy

Opakowanie

30 sztuk, 60 sztuk

Działanie

Przeciwzapalne

Ciąża

I i II trymestr - stosowanie wyłącznie w razie absolutnej konieczności, III trymestr - stosowanie niewskazane

Olfen Uno co to jest?

Olfen UNO to lek na receptę o działaniu przeciwzapalnym. Zawiera substancje czynną diklofenak sodowy. Należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych i charakteryzuje się szerokim zastosowaniem. Dostępny jest w postaci tabletek o zmodyfikowanym uwalnianiu.

Pełny skład preparatu

1 tabletka o zmodyfikowanym uwalnianiu Olfen UNO zawiera 150 mg diklofenaku sodowego.
Substancje pomocnicze w warstwie wolnego uwalniania: hypromeloza (Methocel K 4M), hypromeloza (Methocel K 100M), mannitol, poliwidon (Plasdone K 29/32), celuloza mikrokrystaliczna (Avicel pH 102), talk, krzemionka koloidalna, magnezu stearynian.
Substancje pomocznicze w warstwie nieaktywnej: hypromeloza (Methocel K 100M), olej rycynowy uwodorniony (Cutina HR), tlenek żelaza żółty E 172, etyloceluloza, krzemionka koloidalna, magnezu stearynian.
Substancje pomocnicze w warstwie szybkiego uwalniania: hypromeloza (Methocel K 4M), mannitol, skrobi sodowej glikonian (Primojel), celuloza mikrokrystaliczna (Avicel pH 102), talk, krzemionka koloidalna, magnezu stearynian.

Wskazania do stosowania

Lek, ze względu na swoje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe znajduje szerokie zastosowanie w medycynie. Na co pomaga Olfen UNO? Jako niesteroidowy lek przeciwzapalny wykorzystywany jest w terapii pacjentów, u których zdiagnozowano reumatoidalne zapalenie stawów, chorobę zwyrodnieniową stawów, chorobę Bechterewa (czyli zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa), ale również w przypadku zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa czy tzw. reumatyzmu pozastawowego.

Dawkowanie preparatu

Olfen UNO przyjmowany jest doustnie, a dawkowanie jest ustalane przez lekarza prowadzącego, w zależności od przyczyny rozpoczęcia terapii. Przyjmując tabletki lub kapsułki Olfen UNO należy pamiętać, iż nie wolno ich dzielić, żuć, ani rozgryzać, lecz połykać w całości. Ponadto lek należy przyjmować podczas posiłków, popijając go wodą. Jak długo można stosować Olfen UNO? Okres, przez który należy kontynuować terapię uzależniony jest od wskazań lekarza prowadzącego.

Przyjęcie większej ilości leku od zalecanej

Dotychczas nie zebrano informacji, dotyczących przedawkowania leku Olfen UNO, jednak należy pamiętać, aby nie przyjmować dawki leku większej niż zalecana.

Interakcje z alkoholem

Podczas terapii lekiem Olfen UNO nie wolno spożywać alkoholu, gdyż wchodzi on w interakcję z lekiem i może nasilić szkodliwe działania.

Olfen Uno w ciąży

Z informacji zawartych w ulotce wynika, że leku Olfen UNO nie powinno się przyjmować w okresie ciąży. Jednocześnie należy zaznaczyć, że dopuszcza się przyjmowanie preparatu Olfen UNO u kobiet w I oraz II trymestrze ciąży, o ile zachodzi absolutna konieczność, przy czym należy stosować najniższe skuteczne dawki. W III trymestrze nie należy stosować leku.

Olfen Uno a karmienie piersią

Mimo iż diklofenak przenika do pokarmu kobiecego w niewielkich ilościach, to nie zaleca się stosowania leku u kobiet karmiących ze względu na możliwość wystąpienia działań niepożądanych u karmionego dziecka.

Dystrybucja na terenie Polski: Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z.o.o.

Powyższy artykuł ma charakter informacyjny i nie może zastąpić przeczytania ulotki leku ani wizyty u lekarza. Zawsze przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

×
Zarezerwuj i odbierz
Wybierz opakowanie
Olfen Uno
  • #