Mucovagin

Nazwa handlowa

Mucovagin

Dostępność

Bez recepty

Postać

Globulki dopochwowe, żel dopochwowy, fizjoemulsj

Podanie

Dopochwowe, na okolice intymne

Substancja czynna

Kwas hialuronowy

Opakowanie

globulki: 10 sztuk; żel dopochwowy: tuba 25 g + 7 aplikatorów; fizjoemulsja do higieny intymnej: butelka 150 ml

Działanie

Ochrona i wspomaganie naturalnych procesów regeneracyjnych pochwy

Ciąża

Stosowanie możliwe

Karmienie piersią

Stosowanie możliwe

Mucovagin co to jest?

Produkty Mucovagin wspomagają regenerację okolic intymnych. Dostępne są bez recepty. Ich głównym składnikiem jest kwas hialuronowy w postaci soli sodowej. Na serię składają się:

  • globulki dopochwowe, 10 sztuk;
  • żel dopochwowy, tuba 25 g + 7 aplikatorów;
  • fizjoemulsja do higieny intymnej, butelka 150 ml.

Globulki oraz żel dopochwowy Mucovagin to wyroby medyczne zawierające aktywny kwas hialuronowy, który łączy się z wilgotną wydzieliną błony śluzowej pochwy. Po aplikacji preparatu na powierzchni błony śluzowej pochwy powstaje żelowa powłoka, która działa ochronnie i stwarza odpowiednie środowisko dla naturalnych procesów regeneracyjnych. Dzięki temu produkty Mucovagin zapobiegają rozwojowi mikroorganizmów patogennych, przyspieszają procesy gojenia i przywracają optymalne nawilżenie pochwy. Co istotne, preparaty te nie zawierają hormonów, parabenów, wyciągów roślinnych, olejków ani środków zapachowych.

Fizjoemulsja Mucovagin oprócz kwasu hialuronowego zawiera także oktenidynę, pantenol, alantoinę, kwas mlekowy i glicerynę. Dzięki swojemu składowi preparat wspomaga regenerację okolic intymnych. Produkt nie zawiera konserwantów.

Wskazania do stosowania

Stosowanie globulek dopochwowych i żelu Mucovagin zaleca się:

  • w celu ułatwienia gojenia ran powstałych na skutek porodu, zabiegów ginekologicznych lub dystrofii będącej konsekwencją radioterapii lub chemioterapii,
  • w stanach atrofii i dystrofii,
  • w łagodzeniu stanów zapalnych,
  • w celu zmniejszenia dyskomfortu, jaki wywołuje suchość błony śluzowej pochwy,
  • wspomagająco w dystrofii spowodowanej przyjmowaniem glikokortykoidów przez długi czas.

W przypadku żelu możliwe jest jego wykorzystanie także w roli lubrykantu.

Fizjoemulsję stosuje się do codziennej higieny intymnej u kobiet. Kosmetyk jest szczególnie zalecany w okresie poporodowym i po zabiegach ginekologicznych, również z zakresu ginekologii estetycznej.

Kiedy nie stosować tego leku

Produktów nie powinny stosować osoby z nadwrażliwością na jakikolwiek z ich składników. Jeżeli dojdzie do pojawienia się reakcji alergicznej, należy natychmiast przerwać stosowanie preparatu. Ponadto globulek oraz żelu nie można stosować w czasie menstruacji.

Dawkowanie preparatu

Zalecenia dotyczące globulek

Globulki Mucovagin należy stosować wyłącznie dopochwowo. Najczęściej zaleca się dawkowanie w ilości 1 globulka dziennie, wieczorem, tuż przed snem. Możliwe, że lekarz zaleci inny schemat dawkowania, którego należy wówczas przestrzegać.

Zalecenia dotyczące żelu

Żel Mucovagin stosuje się dopochwowo oraz na okolice zewnętrznych narządów intymnych. W celu prawidłowej aplikacji preparatu należy zastosować dołączony do opakowania aplikator oraz wprowadzić żel do pochwy na leżąco. Żel powinien być stosowany wieczorem, tuż przed snem. Zaleca się jego użycie raz na 3 dni. Można stosować preparat przez dłuższy czas, jednak nie zaleca się przekraczania 1 miesiąca.

Zalecenia dotyczące fizjoemulsji

Emulsję Mucovagin stosuje się na zewnętrzne okolice intymne podczas codziennej higieny.

Możliwe skutki uboczne

W ulotkach preparatów nie ma informacji o jakichkolwiek skutkach ubocznych. Natomiast jednym z przeciwwskazań do stosowania jest występująca u pacjenta nadwrażliwość na składniki preparatu. Jeśli po użyciu Mucovagin wystąpi reakcja alergiczna, to należy niezwłocznie zaprzestać stosowania produktu.

Mucovagin w ciąży

Preparat nie ma wpływu na rozwój płodu. Kobiety, które są w ciąży mogą stosować Mucovagin w każdej postaci. Sięgając po żel lub globulki dopochwowe należy przestrzegać zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Mucovagin a karmienie piersią

Stosowanie Mucovagin w trakcie karmienia piersią jest możliwe. W ulotce nie ma informacji, by substancja czynna przenikała do pokarmu kobiecego.

Dystrybutor na terenie Polski: Verco S.A.

Powyższy artykuł ma charakter informacyjny i nie może zastąpić przeczytania ulotki leku ani wizyty u lekarza. Zawsze przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

mucovagin-globulki-opakowanie
×
Zarezerwuj i odbierz
Wybierz opakowanie
Mucovagin
  • #